Başıma öyle bir olay geldi ki!!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş bey tamamda çalışıp yemeyip biriktirdiğin parayla aldığın arabayı bir ayyaşın kafası iyi diye gelip zarar veriyor. o sinirle kendimi tutamam iner arabadan girişirim.diyelimki kaçtım o ş....lerin yaptıkları yanınamı kalsın? hiç yoktan 2 dişini kırayım onuda çok görmeyin :cool:

savaş abi haklısın ama bazen insanlarla anladığı dilden konuşmak gerekiyo. dediğiniz gibi bu tip kişilerin dirisi para etmez ama ölüsü çok para eder.

İyi güzel de bu ..... ler hukuk önünde insan yerine konup seninle benimle aynı haklara sahip oluyorlar. Mevcut kanunlar öncelikle polisten yardım istemediğin için (polis her an yanımız da ya) seni suçlu buluyor, ondan sonrada bu gibi yaratıklar iyice cesaretleniyor. Diyelim böyle bir durum karşısında şikayetci olup failleri yakalattınız, bu durumda ilk golü karakolda yiyorsunuz, karakoldaki ilk yaklaşım "hadi öpüşünde barışın" (dakika bir gol bir), yok barışmam deyince de karakolda caydırma hareketleri ağır ağır başlar "adamlar pislik/çoluğuna çocuğuna zarar verirler/bunlarla uğraşılmaz". İyi de bu tür yaratıklarla vatandaş mı boğuşacak yoksa hukuk mu? Böyle komik bir yaklaşım dünyanın neresinde vardır?
O nedenle hemen her olumsuzlukta "yardımcı kavga aletlerine" sarılmayın, yoksa inanın üzülen siz olursunuz. Unutmayın, bazı tedbirleri almak bizlerin elinde.

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bı adam durduk yerde neden saldırır bunun nedenını yureklılıkle acıklayın bence ve bu gıbı durumlar ıcın sılah sopaya gerek yok bıber gazı bulundurun yeter onun tadını alan gordugunde topukları poposuna degerek kacar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bı adam durduk yerde neden saldırır bunun nedenını yureklılıkle acıklayın bence ve bu gıbı durumlar ıcın sılah sopaya gerek yok bıber gazı bulundurun yeter onun tadını alan gordugunde topukları poposuna degerek kacar
:good:

esimsir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun böle bi olay 2008 yılında istanbulda benimde başıma gelmişti yol verdedim diye taksiden inen müşteri arabanın ön sol çamurluğuna tekme atmıştı sonrasında karakol polis ve şikayetci oldum tabi mahkameye verdim fakat biçözüme ulaşmadım şahıs mahkemeye bile gelmedi hakim 3. mahkemeyede gelmezse polis zoru ile geleceğini söledi ve daha 2. mahkeme oldu zaten parasal yönden bi cezasıda fazla yok 62tl falanmış hiç karakolla falan uğraşma bizim kanunlarımız gevşek daha çok haklıya zararı oluyo ben kendim gittim yaptırdım arabamı o zamanın parası ile 300 falan tutmuştu boya+doğrulta

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onun bunun çocukları işte ne diycen başka. çok geçmiş olsun...

derdi neydi acaba çok merak ettim

astra2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi güzel de bu ..... ler hukuk önünde insan yerine konup seninle benimle aynı haklara sahip oluyorlar. Mevcut kanunlar öncelikle polisten yardım istemediğin için (polis her an yanımız da ya) seni suçlu buluyor, ondan sonrada bu gibi yaratıklar iyice cesaretleniyor. Diyelim böyle bir durum karşısında şikayetci olup failleri yakalattınız, bu durumda ilk golü karakolda yiyorsunuz, karakoldaki ilk yaklaşım "hadi öpüşünde barışın" (dakika bir gol bir), yok barışmam deyince de karakolda caydırma hareketleri ağır ağır başlar "adamlar pislik/çoluğuna çocuğuna zarar verirler/bunlarla uğraşılmaz". İyi de bu tür yaratıklarla vatandaş mı boğuşacak yoksa hukuk mu? Böyle komik bir yaklaşım dünyanın neresinde vardır?
O nedenle hemen her olumsuzlukta "yardımcı kavga aletlerine" sarılmayın, yoksa inanın üzülen siz olursunuz. Unutmayın, bazı tedbirleri almak bizlerin elinde.

Çok haklısınız. Allah Korusun olursa yinede olmasında olursa ve polis bana bırak ailene zarar verir derse ben polistende şüphelenirim. mutlaka bir neden vardır
ama ben bu düşüncemden vazgeçmem. Eğer mobese varsa biraz ilerde dururum gel sen buraya derim. vururum ağzına birtane gider ertesi gün yaptırırım arabayı.dediğiniz gibi polise şikayet etsemde serbest kalacaklar.arabamıda yaptırmıyacağına göre kırarım biryerlerini belki akıllanır.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ama neden adam durup dururken size saldırdı anlayamadım.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun bela geldimi geliyor kendinde suç arama oldumu oluyor işde.. cana geliceğine mala gelsin..

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş özete girip saldırıyı anlatmış ama bunun bir nedeni vardır elbet. gecmiş olsun

ali2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sen basıp gidersin böle bi olayda ertesi gün başkalarının basıp gitmesi gerekicek.. kii böle bi olayda herkes kolay kolay basıp gidemez sende iyi sabır varmış belkide arabanda kendini savunacak bişey yokdu ondandır sonuçda adamın elinde metal bi parça var. Her zaman sölerim arabada bulundurulması gereken en önemli şey bi beyzbol sopası daha arabayı aldığım ilk gün koydum bi tane bu devirde şart abi.. ufak tefek laf dalaşıdır park yeri mevzusudur neyse kapatr gidersin ama bu olaydada inip kafaya göze vermek lağzım odunu..Hakıkını ara..