Balatalardan gelen koku!

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracı abim kullanırken yaklaşık 40 km kullandık rampa vs çıkmadık dur kalk şeklinde sadece tam duracağımız zaman rampa çıktı abim 1.viteste gazda vermedi 4 kişiydik araçta aheste çıktı.Nese sağa çektik 2kişi indi aracın balatalarından yanık gibi bir koku geldi.

İnen arkadaşlar balataları gösterin dediler ama ben forumda okuduğum için standart dedim.Az öncede araçla ufak bir test yaptım vites geçişi fren nasıl yapıyor diye sonrada koku var mı diye yine baktım yoktu.Şimdi bu deneyden sonra başka birşey yapmam lazım mı nolur nolmaz daha yeni araç 1800km de 1.3dizel fikri olan var mı ?

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Balatalardan gelen koku!

Bu koku ve aracı durdurduktan sonra gelen tangırtı sesi bütün opellerde var.Ama herhangi bir sıkıntı yaratmadı normal bence  steeringwheel

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha araç çok yeni olduğu için bu tarz kokular gelebilir.

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

debriyaj balatası olabilir oda sıkıntı yapmaz araç yeni sonuçta

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 astra araclar çok narin . aman dikkatli kullanın rampalardan kaçının mumkunse rampada sakın dur kalka gırmeyın . mecbur kalırsanız mutlaka el frenı ıle kalkın . rampaya arabanızı park etmeye calısmayın gerı gerı ozelıkle 1 denemede bıle balatanız yanar bıter . forumda bırcok arkadasımızın basına geldı bende dahıl 4200 km de ıken İstanbul trafıgınde baskı balatam yandı . O gelen koku uyarı nıtelıgınde dedıgım gıbı cok dıkkatlı kullanın .

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumda okuduğum için dikkat ediyorum.Zaten fazla rampada dur kalk yapılcak yer yok bizim burda nerdeyse hiç :) Ama galiba abimin kullanışından oldu ben rampada dur kalkta koku vs almamıştım hiç abim yapınca ayarlıyamadı galiba biraz korktuk yeni diye ama sapasağlam kara kızım:D

Bu arada allah şükür tangırtı tungurtu hiç bir ses yok araçta :) Çok dinliyen biriyim birde dün vardı bagajda oda 2katlı plastik zımbırtı yapıyordu kaldırınca düzeldi:)

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 adlı arkadaşa katılıyorum 1.3 lerin rampalardaki bu narin yapısı beni bitiriyor bende aracımın balatasını yiyenlerdenim 14.000 binde balata yeniledim o kadar sıyırmış ki balata bilyaları ile birlikte değişti sonucunda da faturayı görünce insanın canı hayli sıkılıyor mümkün olduğunca ayağınızı debriyaj üzerinden çabuk çekmeye bakın

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yarım debriyaj dik rampada dur kalk yapıldığı zaman koku gelmesi normal zaten araçta yüklüymüş.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

- geçen sene doğum günümde, romantiklik olsun diye denize gittik gece gece...
- deniz kıyısında sandalyeleri masayı, pastaları içeceğimizi aldık vs neyse...
- o gecenin üstüne araca binip çalıştırdığımda kuma gömüldüm...
- kaz babam kaz, kaz babam kaz, yok çıkmıyor araba... en az 2 saat kazdım yani, bi kaç kişiyle beraber..
lanet olsun dedim, azcık motorda güç olsa çıkardı bu kadar kazmaya on defa dedim...
ama araç büyük, motor küçük, normalde kendini kaldırması zorken, balatadan koku gelirken normal yolda, kumda bu motor ne iş yapsın ....
mecbur bi abimizi aradım, geldi de saolsun arabayı bağlayıp çektik...
neyse ne geceydi ya, aklıma geldi :) o gün herhalde benim balataların ömrü 1 - 2 sene gitmiştir :)))