az önce kaza yaptım

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: az önce kaza yaptım

Pardon ama kasko neden devreye giriyor anlamış değilim? Karşı taraf %100 hatalıysa belli bir miktara kadar karşı tarafın trafik sigortası yaptırır üzerini ise suçlu kişi cebinden öder. Gerekirse trafik sigortası aracı pert eder, belli bir rakama kadar kendisi karşılar üzerini çarpan araçtan alır.

Burada suçsuz aracın kaskosunun devreye girme gibi bir lüksü yok ki. Çarpıp kaçma durumu yok, çarpan belli, çarpılan belli, kasko neden devreye giriyor?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun :(

kaskoya gelince karşı taraf 100% suçluysa karşı tarafın trafik sigortasının limitine kadar üstünü de kaskosu varsa kasko yoksa cebinden karşı taraf öder. ama hasarsızlığı yine de etkiliyor diye biliyorum  sigorta şirketlerinin soygunu denebilir suçsuz yere.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Pardon ama kasko neden devreye giriyor anlamış değilim? Karşı taraf %100 hatalıysa belli bir miktara kadar karşı tarafın trafik sigortası yaptırır üzerini ise suçlu kişi cebinden öder. Gerekirse trafik sigortası aracı pert eder, belli bir rakama kadar kendisi karşılar üzerini çarpan araçtan alır.

Burada suçsuz aracın kaskosunun devreye girme gibi bir lüksü yok ki. ևarpıp kaçma durumu yok, çarpan belli, çarpılan belli, kasko neden devreye giriyor?

Esasında söyledikleriniz mantıken doğru olanlar ama maalesef 100% karşı taraf suçlu olsa bile pert kaydı olan aracın sahibi olmak bir sonraki kasko poliçesinde fiyat zammı olarak karşımıza çıkıyor.
Mantığı nedir anlayabilmiş değilim ama hiç suçunuz olmadan aracınız pert olsa bile bir sonraki araca abartılı bir ücretle kasko yaptırmak kaçınılmaz oluyor.  walll
Bu yüzden tek çıkar yol aracı ve poliçeyi eş, anne, baba gibi yakınların üzerine yaptırmak.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olay ile ile ilgili çarpan aracın ve sizin imzalarınızın bulunduğu kaza tespit tutanağı ve ya polis raporu tutulmuş ise sizin kaskonuzu hiçbir şekilde etkilemez. Ama dediğim gibi polis raporunu karı tarafın sürücüsünün de onaylaması gerekir.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. Çıkacak paranız, yaşayacak gününüz varmış. Resimlerden gördüğüm kadarıyla araç perte çıkmaz ama canınız sağolsun, giden para olsun.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu araçta perte çıkmaz ise biraz ayıp olur.  005hihih

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Polis rapor tuttu. 3 aracin karistigi kazada Tir soforu yuzde yuz hatali ve duzenlenen raporda da boyle yaziyor.

Daha once dedigim gibi kaza tem de oldu, Tir arkadan carpti. Perte cikmasa da can sagolsun.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaskonuz sizin paranızı ödeyecek pert veya masrafını size ödediği parayı ise karşı tarafın(tırın) trafik sigortasından alacak.