Ayarlanmayan "Xenon Far" Ağır Kusur Sayılacak

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
bence Ağır kusur değil direk arabaya el koysunlar...,
bazıları hiç birşey yapamadı iki tane 5 tlye çakma xenon alıyor özellikle uzun yolda yoldan çıkarıyor insanı ayarı olsa ne olmasa ne olur bu farların.yazık değilmi insanlara hiç alakasız bir yerde karşınıza çıkıyor ne olduğunu anlamadan şeritten çıkıyorsun.

Bence Far olayı kesinlikle ağır kusur.çok kaliteli xenon lara lafımız yok tabiki.onlar karşıdaki açısından da sürücü açısından da çok daha kaliteli sürüş sağlıyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hiç görmedim otomatik ayar yapan cdx

göremezsin zaten yolda giderken, anlamazsın bile ;)

ama illa gözlemlemek istiyorsan ilk marş esnasında kontak 1. konuma getirilirken geç bir sağlam CDX'in önüne farları izle ;)

yada ben uygun bir zamanda video çekip koyayım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Vectra üzerindeki sensörlerden biri:
69040972tc4.jpg

Normal düğme:
corsa%20c%20headlight%20switch-01.JPG

Xenonlu düğmesi, yükseklik ayarı yoktur:
494404617_tp.jpg

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben o kadar araştırmama rağmen otomatik sensörü aracıma uygulatamadım.Aracımızda design edition farları var. Sensör montajına kimse yanaşmadı. Böyle bir durum olur diye de eski farlarımı saklıyordum. Onları takıp girilir muayeneye artık. Ya da sensörü uygulatacağım bir kişi varsa bana dönerseniz sevinirim.

vvasp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gulumsese.com
göremezsin zaten yolda giderken, anlamazsın bile ;)

ama illa gözlemlemek istiyorsan ilk marş esnasında kontak 1. konuma getirilirken geç bir sağlam CDX'in önüne farları izle ;)

yada ben uygun bir zamanda video çekip koyayım.

Eyvallah bunu yapıyor ama,gec bagaja cık üstüne far yukarı kalkıyor geri ayar yapmıyor :confused:

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hayır şimdi bende xenon kullanıyorum ama mercekli
sanki bana herkez far ayarını kullanıyo yük olunca onu ayarlıyoda boş işler

Bende de mercekli xenon var farın üst çizgisi bıçak gibi keskin. en ufak dağılma yok.. far yıkama mevcut.. buna ağır kusur yazarsa üşenmeden gider calibranın orjinal yükseklik ayarlı farlarını takarım.. Ama Xenonları sökmem..

Böyle bir çözüm olamaz, vizede söker vizeden çıkar takarlar, Bu işin çözümü trafik polisi xenon olsun olmasın farı ayarsız olan, açık havada farları kapayıp sislerle giden herkse gördüğü yerde en ağır maddeden yapıştırsın cezayı, 2 defa ceza yedimi o farı takacak babayiğit tanımıyorum ben.. Merceğinide takar ayarını da yapar efendi gibi.

Son düzenleme:

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sonar angel eyeslarda varmı acaba :S trafiği engellemezki benim farlarım ..
Sorun,merceksiz xenon kullanıp birde xenonu ayarlatmayan sürücülerde..