Avukat olanlar yada hukuki bilgisi olanlar lütfen buyrun.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim merhaba,bi sorum var,ama ne yapacağımı bilmiyorum,biraz da fikirlere ihtiyacım var..

Arkadaşımlarımdan birisi,Donanımhaber.com sitesinde,off topic bölümünde benim yüzümü karalayıp fotolarımı yayınladı ve yakışıklı mıyım başlığıyla,"benden habersiz" işler yaptı,benim kulağıma da geldi..
Altına da şımarık gençler seni geri aldırırız tarzı uygunsuz şeyler yazdılar ve bende siteye üye olup ben değilim demeye çalışsam da beceremedim..

Ben öncelikle bu arkadaşları mahkemeye vermek istiyorum; çünkü rezil oldum,ayrıca off topic bölümünde serbest bunlar ama kişisel bi şey bu ve daha da silmediler.Bunun için de mi hukuki yollara başvurmalıyım?
(http://forum.donanimhaber.com/m_75291705/tm.htm)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DH ın genel yaş ortalaması (özellikle lafım konu dışı ve konu dışı özel için) 10-17 arası olduğu için pek bu yorumları kayleye alınası yorumlar olarak görmüyorum ben

Ben birkaç kez konu dışı özel bölümüne sağlık sorunum hakkında bir konu açtım millet oturup bununla bile dalga geçti , tiksiniyorum artık böyle lakayıt ilk okul ve lise çağı gençler gördükçe

Çok şükür ki bu forumumuzda en azından yaşını başını almış araç sahibi kişiler varda böyle forum çöplüğe dönüşmüyor

Kısacası bence deymez uğraşmana hem ben ortada resim filan göremedim arkadaş editlemiş sanırım açtığı konuyu

Kimse senin resmini alıpta bilgisayarında baş köşesine koyup kullanmaz merak etme

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Abilerim merhaba,bi sorum var,ama ne yapacağımı bilmiyorum,biraz da fikirlere ihtiyacım var..

Arkadaşımlarımdan birisi,Donanımhaber.com sitesinde,off topic bölümünde benim yüzümü karalayıp fotolarımı yayınladı ve yakışıklı mıyım başlığıyla,"benden habersiz" işler yaptı,benim kulağıma da geldi..
Altına da şımarık gençler seni geri aldırırız tarzı uygunsuz şeyler yazdılar ve bende siteye üye olup ben değilim demeye çalışsam da beceremedim..

Ben öncelikle bu arkadaşları mahkemeye vermek istiyorum; çünkü rezil oldum,ayrıca off topic bölümünde serbest bunlar ama kişisel bi şey bu ve daha da silmediler.Bunun için de mi hukuki yollara başvurmalıyım?
(http://forum.donanimhaber.com/m_75291705/tm.htm)

Hocam acıma, parasını al çatır çatır ye... liselinin, uyuz oluyorum böyle tiplere.

elinde inşallah edit yapılmadan önce alınmış bilgiler vardır.

Forumda örneği vardı, bilişim suçunun bir şikayet ile nerelere kadar gittiğinin. O yüzden %99 kazandınız parayı aldınız :D

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 adet foto var; Editlenmeden önce hemde siteyi o haliyle indirdim.. Boşuna bilgisayar okumuyoruz :D
Ancak tazminat davası açmak için belli bi para vermem gerekiyor sanırım? Çünkü toplamda 5-6 kişiye ayrı ayrı açacağım.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    17.5 KB · Görüntüleme: 78
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    19.1 KB · Görüntüleme: 68

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
8 adet foto var; Editlenmeden önce hemde siteyi o haliyle indirdim.. Boşuna bilgisayar okumuyoruz :D
Ancak tazminat davası açmak için belli bi para vermem gerekiyor sanırım? Çünkü toplamda 5-6 kişiye ayrı ayrı açacağım.

Kesinlikle donanım haberide dava etmelisin buna imkan tanıyıp izin verdikleri için davayı kazandığın zamanda gelen parayla Mercedes al oraya koy fotoğrafını :) ibret olsun :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
5-6 kişiye bir kalemde (içerik aynı olduğu için bence açılabilmeli) dava açılabilir mi bilmiyorum ama ben olsam dava açardım. Bazı gençler gerçekten çok densiz oluyorlar, ileride daha büyük haltlar yememeleri açısından en kısa zamanda mağdur olan birileri dizginlerini çekmelidir. Dava açmak için yatırılacak miktar talep edilecek tazminatla orantılıdır. Düşük bir miktar talep edilirse dava harcı fazla tutmaz, burada önemli olan kazanılacak paradan ziyade kişilerin alacağı cezadır, bu ceza sicillerine işlendiği zaman ne halt yediklerini o zaman daha iyi anlarlar.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
5-6 kişiye bir kalemde (içerik aynı olduğu için bence açılabilmeli) dava açılabilir mi bilmiyorum ama ben olsam dava açardım. Bazı gençler gerçekten çok densiz oluyorlar, ileride daha büyük haltlar yememeleri açısından en kısa zamanda mağdur olan birileri dizginlerini çekmelidir. Dava açmak için yatırılacak miktar talep edilecek tazminatla orantılıdır. Düşük bir miktar talep edilirse dava harcı fazla tutmaz, burada önemli olan kazanılacak paradan ziyade kişilerin alacağı cezadır, bu ceza sicillerine işlendiği zaman ne halt yediklerini o zaman daha iyi anlarlar.

Savaş abim alınacak para = alınacak ders (donanım haber için de geçerli ):rakir:

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız Ağabeylerim,çok densiz ve şımarık bir forum DH ancak hala konuyu kaldırmadılar ve avukatları sağlam olabilir korkusu da yok değil açıkcası.. Dhaber'e de kamu davası açsam forumun kapanması da mümkün.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sosyal paylaşım sitelerinde millet neler neler paylaşıyor, site sahipleri bu tür reyting uğruna saçma sapan paylaşımlara izin verdiğine göre demek ki hukuksal açıdan başlarının derde girmemesi için bir takım tedbirleri almışlar. Facebook gibi çok tanınmış yerlerde bile zaman zaman iğrenç/küfür içerikli yorumlara denk geliyorum :(.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Savaş Ağabey,benimde korkum o :( fakat gayette çulsuzum,başka türlü mahkemeye sunamaz mıyım? yoksa kredi çekeceğim dava için.