Atikerde arızalı olan 1 (bir) enjektörü (valfi) değiştirmek ?

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can,

yeni gelen enjektörlerim de aynı eskisiyle ama daha tam anlayamadım iyi mi kötü mü. eskileri verdim emre abiye sanırım 3 nolu enjektörün membranı kirlenmiş açtık baktık. zaten selenoid valflerden çok iyi anlıyor emre abi sanırım onun için basit bir işlem olacak :)

motoru yaptırma derken segman attırmıştım ama şimdi durum ne bilmiyorum alt devirlerde bi sıkıntı yok ama gaza basınca mavi dumanı veriyor kerata. belki kapak iyi yapılmamıştır veya sibob lastiklerinden geliyordur bakacagım artık.

sertan,

henuz maili atmadım ama sana yazılan bu cevap direk ilkokul öğrencisinin elinden çıkma bir yanıt. eger durum buysa vay atiker in haline. ama bi ihtimal şansımı deneyebilirim emre abinin yardımıyla da adam olmazsa enjektörler.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeto cuğum :)

Gelip alabilirsin malzemeyi.Pırıl pırıl ve hepsi çalışır durumda.Artık gerisi lpg cinin ayar yaparak sistem üzerinde denemesine kaldı.
Gelmeden önce ara mutlaka.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeto cuğum :)

Gelip alabilirsin malzemeyi.Pırıl pırıl ve hepsi çalışır durumda.Artık gerisi lpg cinin ayar yaparak sistem üzerinde denemesine kaldı.
Gelmeden önce ara mutlaka.

abi böyüksün vesselam :)

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü haber enjektörler yani valfler tamir olmadı ve sanırım olmayacak. artık biraz daha fazla ses çıkarsa da yeni enjektörlerle yola devam. ama anlamadığım bir nokta var ki ona başka bir konu açayım.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cansağlığı olsun.Elden geleni yaptım.ama valfler normalde çalışıyor.Geriye kalan tek ihtimal : valflerin yaylarındaki esnemelerde değişiklikler varki zamanlama ayarı tutmuyor.Bu durumda da zaten yapacak birşey kalmıyor.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cansağlığı olsun.Elden geleni yaptım.ama valfler normalde çalışıyor.Geriye kalan tek ihtimal : valflerin yaylarındaki esnemelerde değişiklikler varki zamanlama ayarı tutmuyor.Bu durumda da zaten yapacak birşey kalmıyor.

ellerine sağlık abi ama işte malesef olmuyormuş demek ki. öbüründe pek bi sıkıntı yok ama yeni gelen yani. onunla devam artık.