Atiker Lpg Yardım??????

sempatikh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm ben de 2000 model astra cd var yeni atiker marka lpg taktırdım.Lpg tankı 40 litrelik.Bir depo ile uzun yolda 315 kilometre gidiyor servise götürdük her şey normal dediler.Ama bende megane 1 vardı onunda lpg tankı 40 litrelik idi.Ama megane uzun yolda 425 kilometre yol gidiyordu bu normal mi_?Lütfen yardım edin şu konuya bir açıklık getirin...Şimdiden teşekkür ederim herkese.

35caldion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir anaormallik var,aşırı bir gaz yakışı söz konusu..Normalde en azından 40 litre ile 420 km felan yapılması lazım..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hawaların durumuna göre biraz fazla yakabilir ben istanbuldan ankara gölbaşına dip gaz 1 depo (40 lt) gidebiliyorum yazın ama şu sıralar boluyu geçio kızılcahamam a gelmeden bitiyor.bende ayar yaptıracağım,ayar zamanı gelmiş :D

vosvosist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atikerde malesef yakışın fazla oldugunu bircok arkadaşımdan duymuştum atiker kullananlar yorum yaparsa daha yardımcı olmuş olur bence

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atikerde malesef yakışın fazla oldugunu bircok arkadaşımdan duymuştum atiker kullananlar yorum yaparsa daha yardımcı olmuş olur bence

Yanlış düşünüyorsunuz. bende atiker kullanıyorum 40 LT depo var yaklaşık 34 lt gaz alıyor. az önce samsundan geldim sinop-samsun ve 80km şehir içinde olmak üzere 378 km de 63 tl gaz aldı (gaz 2,07 tl) yani km de 17 kuruş yaktı. yollar yol çalışması var ve yol virajlı. bence yakıtı iyi sayılır.

Not. gaz takılalı 8000 km olmuştu bafrada gaz taktırdıgım yerde filtreyi degiştirdim ayar yapıldı 20 tl verdim. yaklaşık 6000 km aygazdan aldım 2000 km de totalden aldım sayılır. filtre temiz çıktı.

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim örneğimle karşılaştır.
Benimde atiker,40lt.simit tüp.maksimum 33-34lt alıyor.en son geçen hafta şehir dışı 410km gitti.şehir içi de 370-380 gidiyor.Kullanım tarzı da önemli.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişey soracağim bu simit tanklar 40 lt ise diğer depolarda mı 40 lt_?yoksa 60 lt mi_?üste yazdığımla çelişmemek için soruyorum...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt tankının kaç litrelik olduğu mühim değil ki .

mühim olan kaç litre ile kaç km yol gittiğin. eğer yanlış anlamadıysam şu kadar litre yakıt aldım ve bu kadar litre gittim demiyorsun. depom şu kadar litrelik diyorsun.

normal olan 100 km de 10 litre lpg yakması.. ya da işte 10 km de 1 litre yakması.

mümkünse lpg nin litre fiyatını yazmayın. hep litre üzerinden gidelim.

bahadirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda otobanda ortala hızım 130 km iken. 33 lt ile 360 km gidiyorum. Atiker. :)
25 bin km önce takdırmıştım. Memnunum.