Ateşleme bobini lastik yırtılması

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı ramazanlar..

Arkadaşlar aracımın 30.000 bakımını özel serviste yaptırdım az önce. Usta ateşleme bobinini söktü bujilere takılı olan lastiğin biri çıkarken yırtıldı. Tek olarak satılmıyormuş. Komple bobinini değişimi gerek dedi. Kopan parçayı birbirine yapıştırarak yeni bujiyi takıp yerine oturttu. Bu şekilde bir sıkıntı yaşarmıyım ?

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ateşleme bobini lastik yırtılması

Tek sıkıntı bujı ile bujı kablosunun takıldığı yerden atlama yapması olur oda iyi oturduğunda söz konusu olmaz .
Birde aracın motorunun yıkanma esnasında oraya su sızmasın yeterli  ;)

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladım umarım başıma iş açmaz bide bununla uğraşmayalım

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üzülerek söylüyorum muhtemelen yaşarsın. benim başıma geldiği gibi olursa bir süre sonra yapışkan sıcağın etkisi ile eriyecek ve ateşleme sorunu oluşacak ve gaza bastığında araba araba titreyecek ve gaz yemeyecek sonunda motor arıza ışığı ile servis esp yazısı çıkacak ekranda. bir süre sonra yapıştırdığı yerden elektrik kaçağı oluyor motor bloğuna akım geçtiğinden servis esp yazısıda çıkıyor. çözümü ya 750 tl(orjinal gm servis fiyatı) verip yenisini almak ya da bozuk bir bobin bulup plastik parçasını senin sağlam bobine takmak. yaklaşık 1 ay kadar önce benimde başıma geldi aynısı usta yapıştırdı 3 gün sonra belirttiğim sorunlar meydana geldi, ancak ustaya bir türlü inandıramadım sorunun kopan parçadan olduğunu battle_Teroriste lanet olsun diyerek sakaryada başka bir ustaya götürdüm aracımı,bozuk bobin bulduk plastik parçasını benimkisine taktık sorun çözüldü şimdilik bi sıkıntı yok. çıkma plastiğede 30 tl verdim. o yırtılmanın tek sebebi ustanın araç sıcakken bobini sökmesi, o kauçuk gibi olan parça sıcakken hemen yırtılıyor. yani kesinlikle ustanın hatası. tavsiyem yaşayan birisi olarak ustaya parçayı dediğim şekilde ya tamir ettirin ya da yenisini aldırın. inşallah sıkıntı yaşamazsınız benim gibi ama 1 hafta çok moralim bozulmuştu benim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bobinin hepsini değişmeye gerek yok yırtılan lastik "bobin tamir takımı" adı altında tekli olarak da satılıyor serviste.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tek bobinin fiyatı mı 750 tl  023hm 032questn

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet tek bobinin fiyatı. Tamir takımı çıkmış mı ben bulamamıştım.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wasiyet link' Alıntı:
Herkese hayırlı ramazanlar..

Arkadaşlar aracımın 30.000 bakımını özel serviste yaptırdım az önce. Usta ateşleme bobinini söktü bujilere takılı olan lastiğin biri çıkarken yırtıldı. Tek olarak satılmıyormuş. Komple bobinini değişimi gerek dedi. Kopan parçayı birbirine yapıştırarak yeni bujiyi takıp yerine oturttu. Bu şekilde bir sıkıntı yaşarmıyım ?
allahtan usta sünnetçi falan değilmiş kökünden alıverirmiş demekki :D geçmiş olsun usta var ustacık var işte güzel memleketim.

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2004 yılında almaya niyetlendiğimiz bmw 3.16 yı yetkili servise değilde tavsiye üzerine çok iyi anlar denilen bir bmw ustasına götürdük adam yağ çubuğuna nasıl asıldıysa elinde kaldı tutma yeri,tabi hemen yedek parçacısını aradı 250₺ fiyat alınca adam bir saat uğraştı ve yapıştırdı parçayı bizde hemen uzaklaştık sayesinde arabadanda vazgeçmiştik,o olaydan sonra bmw ye bakmadık bir daha :)

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

söken arkadaş hatalı sökmüş yırtmış kötü olmuş
parça loctite401 ile yapıştırın sorun olmaz
yetkili servis bobin 750tl
özel servis 450tl
ebay -80+40=120$