Astra Soğutucu sıvı durumu uyarısı alan arkadaşların dikkatine...

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Arkadaşlar eğer aracınızın LCD ekranında "Soğutu. sıvı. du." Radyatör sıvı haznenizde ki sıvı seviyesi düşük demektir.Eğer sıvı normal miktardaysa radyatör ün sıvı algılama müşüründe problem var demektir.Müşür fiyatları ucuz.30-40 TL.Ben değiştirdim ama usta şöyle dedi."Genelde böyle durumlarda radyatör haznesinin komple değişmesi lazım.2-3 ay sonra tekrar aynı arızayı verebilir." dedi.Dediği gibide oldu.Eğer bu tarz bir sorun yaşıyorsanız Radyatör sıvı haznenizi değiştirmenizi öneririm.

Herkeze iyi forumlar...

cenkcaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun var

kardeş bendee aynı srun var ne kadara mal oldu sana bu durumun değişmesi

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bendee aynı srun var ne kadara mal oldu sana bu durumun değişmesi

Sorun halen devam ediyor.Sıvı soğutma sisteminde görünür bir problem yok.Müşür arızalı gözüküyor.değiştiriyosun 2-3 ay sonra tekrar arıza veriyor.Eğer paran varsa radyatör sıvı haznesini değiştir.100-120 TL olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

h.hilden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen hafta aynı sıkıntıyı ben yaşadım ve bu yaşantı üzerine foruma kayıt oldum az daha contayı yakıyordum. Eğer ''soğutucu sıvı durumunu kontrol edin'' uyarısını alıyorsanız muhakkak ama muhakkak radyatöre giden hortumu kontrol edin benimkinde çok miktarda kaçak vardı ve en son kocaman bir yarık oluşmuş değiştirdim. 50 TL orjinal hortum 30 TL' de işçilik ile bu problemden kurtuldum.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benimde depoda kaçak vardı yeni değiştim. Bu uyarıyı alanlar sorun sensörlü olma ihtimali çok düşük. Sensörü tamamen parçaladım. Çok basit bir yapı sı var. Bu uyarıyı vermesinin ana nedeni depoda kir birikmesi ve sıvıyla yukarı kalkan kaldıracın aşağıda kalması. Bence tazyikli su ile deponun içinin temizlenmesi bile yeterli gelebilir.

Benim sorum araç hararet yapmadan conta yakabilirmi? Bende kaçağı yeni farkettim. Hava yapıp yapmadığını nasıl anlarız?

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ustaya gittim sensör dedi gittik yeni sensör aldık geldik 2 ay sonra tekrar uyarı verdi.şimdi yine vermiyor uyarıyı ama her an verebilir.yeni ustam sorun olmaz ama komple su kabıyla sensör değişiriz dedi.

Emre4008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracimda da sogutucu sivi durumu arizasi vardi radyatirden kacak vardi giderdim birde su kabinin kapagi dedi usya onuda degistim ama bilgisayar ekrabinda ayni uyariyi tekrar veriyo ana arac su eksiltmiyor. Araci Her seferinde calistirdigimda Bilgisayar ekraninda cikan sog.sivi du. Yazisi ni dosteki CD calar tuslarinin birine basarak kaldiriyorum dedigim gibi arac i her sefer calistirdigimda bu yazı cikiyo lutfen yardım

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak ve eksiltme yoksa, genleşme kabı komple değişecek. Sadece sensörü değişince bir süre sonra ayn hatayı alanlar var.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kaçak ve eksiltme yoksa, genleşme kabı komple değişecek. Sadece sensörü değişince bir süre sonra ayn hatayı alanlar var.

Yukarda yazdım Tekrar yazayım. Ben sensör kılıfını parcalamama rağmen sensör çalışıyordu. Mesele kapta. Kabın içi sümüksü bir kıvamda olmuşsa kaldıracı sıkıştırıyor. Kabın adam akıllı temizlenmesi bile işi görür.

by_ediii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 model astra 1.3 sahibim aracım bir aydır bu uyarı ile muzderiptim. Bi yerde okuduğum yorum neticesinde sıvı kabını söküp yağ çözücü ile sıcak su karışımı ile güzelce temizledim.Kuruduktan sonra taktım.Ve 97 km dir herhangibir problem yok.Biilginize hemen hazne ve müşürü değiştirmeyin.Olmazsa değiştirirsiniz.