astra motorunu gazla yıkasak

YAŞAM TARZIM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar
astra h 2004 model motorunu gazla yıkasam bi sorun çıkar mı + motorun üstünde leke filan bırakmaz demi ısınınca motor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gaz/mazot gibi sıvılar yapısı itibariyle yağ içerir, o nedenle bir süre sonra motor daha çok toz toplar, en iyisi motor soğukken benzinle veya bu iş için hazır satılan sıvılarla yıkanmalıdır.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence su anda hıcc ugrasma bırak kalsın zaten kış geldı 2 gun sonra gene aynı olucak kış sonu yıkatırsın..
ben normal basınclı makına ıle kopuk sıkıp basınclı su ıle yıkıyorum koyuyuyorum bı yarım saatte gunesın altına kaput acık tertemız oluyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla motoru yıkamak büyük cesaret

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçenlerde yıkattım almanyadan getirtdiklerini söyledikleri özel sıvıyla heryerini ıslattılar motorun,15 dk bekledikten sonra yine bi özel köpük ile kapladılar motorun her yerini 15 daha bekledik son olarak basınçlı sıcak su ile yıkadılar hava tuttular motoru çalıştırıp yarım saate yakın rolantide beklettiler ...yola çıktığımda gaza yüklenince teklediğini gördüm az gezindim düzelmeyince motorcuma gittim o da bobini filan söküp hava tuttu tekleme gitti ama motor titreyerek çalışıyordu neyse geçer dedim eve geldim,ertesi gün arıza ışığı yandı 3 gün bu arıza ışığıyla cebelleştim,en son gözüme ilişen tüm soketleri söküp wd 40 ile temizledim taktım ..ve mutlu son :)

Bence yıkatma..

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kesinlikle basınçlı su ile falan yıkatma. Al eline bir bez gördüğün yerleri sil.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinin etrafını ve kabaca görünen yerleri benzin istasyonlarında satılan spreylerle temizleyin yeterli.

Özel solüsyondu, köpüktü, hele basınçlı su filan hiç gerek yok. Yukarda da arkadaşın yaşadığı sorunu yaşayan çok duydum.

Üzerinde piknik yapıp, yemek yiyecek halimiz yok. Bal dök yala temizliğinde olmasının görüntüden başka bir getirisi yok.