Astra K Fiyatları Hakkında

miscen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra K Fiyatları Hakkında

2011 yılında sıfır megane 3 sport edition aldım 4 yıl kadar kullandım, arıza sıkıntı çıkarmadı ama maalesef klasik atmosferik benzinli motora sahipti. Bu da araçtan istediğim keyfi almamı engelliyordu.

2015 in sonunda yeni araç almaya karar verdim; leon fr, golf ve astra arasında kalmıştım. bütün artıları-eksileri masaya yatırdıktan sonra astra k 1.4 t dynamic+sunroof manuel araca karar kıldım.

Sport mod,karartılmış camlar ve spor koltuk olmasından dolayı dynamic versiyonu tercih ettim, araç açıkçası sport modda çok keyifli bir hal alıyor.

2015 model olduğu için araçta watss bağlantısı ve kaput keçesi mevcut.

Farlarda mercek olduğu için kısalara mtec xenon c1 type 6000 k taktım ve görüntüsü çok hoş oldu, uzun ampüllere ise photon led xenon taktım. Aracın bütün aydınlatmalarını (iç aydınlatma, makyaj aynası, geri vites, plakalık...) led ampüllerle değiştirdim, uzun standart antenin yerine shark anten taktım.

1.6 t 200 hp lik astra k da yer alan aktif çift çıkış egzoz ucu uygulamasını yaptım.

Aracın üzerinde standart gelen michelin primacy 3 lastikler sport moddayken 1 ve 2.viteste kalkışlarda yolu tutmuyordu ve sarmalama yapıyordu. uzun araştırmalar sonucunda good year eagle f1 asymmetric 3 lastiklerle değiştirdim, bu sorunum ortadan kalktı. ayrıca yol tutuş, fren mesafesi ve ıslak zemin performansı olarak kesinlikle çok farklı bir lastik, bu segmentte lastik arayanlar için diğer markaralara bakmakla vakit kaybetmesinler diyorum.

Bu ufak tefek uygulamaları araca keyifle yaptım çünkü araç gerçekten megane dan sonra bana çok keyfili geldi. Trim sesi olarak küçük çaplı sesler mevcut, fakat megane dan sonra  bunları hiç duymuyorum bile.

Aracı almak isteyenler, merak edenler olursa bilgim dahilinde her türlü yardıma açığım. Herkese keyifli forumlar.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra K Fiyatları Hakkında

Geçen içine bindim biraz bakındım test sürüşü yapmadım zaten motor bilindik olduğu için. excellence donanımda koltukları çok kötü geldi ya benim sport koltuklarına alıştığım için yada gerçekten kötüydü. Bir kere sarmıyor ve çok garip duruyor. İçerisi ön taraf bana geniş gelmedi dar değil ama bizim j deki gibi geniş değil gibi. Araçta torpido yok kol dayama j ye göre fonksiyon olarak güzel duruyor ama tipi armsterlar ile aynı.

Sonuç olarak 95bin tl fiyat olan araçta bu eksiler kafamda bitirdi direk. zaten arkada havalandırma kanalı olmaması, kol dayama olmaması benim gözümde çok büyük eksiler fiyata göre. Bu fiyatlara çıkmışken daha farklı araçlara yönelirdim octavia olabilir 2.el bmw 1 ve mercedes a serisi gibi. 2013 c180 vs gibi en olmadı volvo v40. Fiyatını bence kesinlikle haketmiyor. C sınıfı araçlar için bant full olarak 60-70i geçmemeliydi. Şimdi bakıyorumda aracımı satıp alır mıyım asla almam. Giderim insignia alırım,octavia alırım çok daha mantıklı.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra K Fiyatları Hakkında

Arkadaşlar son dönemler Astra K benzinli ve ya dizel otomatik bayilerden fiyat alan var mı?

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay' Alıntı:
Arkadaşlar son dönemler Astra K benzinli ve ya dizel otomatik bayilerden fiyat alan var mı?

Bugün servise pasta cila boya koruma için gittim. Gitmişken yeni astra K 'ların da fiyatını sordum.

1.4 150 hp Dynamic   benzinli manuel 75.400
1.4 150 hp Excalence benzinli manuel 84.000

resmen liste fiyatının aynısını çekti yani. Ayrıca Agustosta bi kampanya gelicek vs dedi. Henuz gelmemıs.

carebrella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farselem' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Astra K ile ilgili sitede neredeyse hiç konu kalmadı. Bu konu altından aldığımız fiyat tekliflerini paylaşabiliriz.

Dün İzmir Egem bayisinden Astra K;

Excellence 1.4 Manuel 78.000 TL (Sitesindeki kampanyalı fiyatı 82.550 TL)
Excellence 1.6 Manuel 88.600 TL (Sitesindeki kampanyalı fiyatı 94.350 TL)

Olarak fiyat aldım. Ayrıca her iki seçenek de ellerinde yok. Eğer almayı düşünürsem paranın yarısını hemen, kalanını aracı teslim alırken istiyorlar. Tahmini geliş süresi 8-12 hafta. J 1.3 Sport 2013 17.000KM' deki aracıma da 52 bin TL gibi çok komik bir takas teklifinde bulundular.

Test aracı müsait olmadığından sürüş testine çıkamadım. Muhtemelen Cuma günü çıkacağım.

Aracı detaylı olarak inceledim. Şunu söyleyeyim J kasa bizim beğenme çıtamızı çok yükseltmiş. Pek içimin ısındığını söyleyemem. Aracın bazı yerlerini geliştirelim derken bazı yerlerden çaldıkları hissiyatını net bir şekilde aldım. Ayrıca beğenmediğim bir kaç ayrıntı da oldu. Herkes tarafından söylenen klişe + ve - lere pek değinmeyeceğim. Şöyle ki;

Eksiler
Kaputta ses izolasyon keçesi yok,
Watts bağlantısı yok,
Aracın arkasında veya bagajında 2. bir 12V çakmaklık yok,
Arkadaki diz mesafesini arttırmak için arka koltukların enini daraltmışlar (dizlerimiz rahat eder ama afedersiniz popomuz rahat eder mi emin değilim),
Ön koltuklar da daha dar ve daha basit bir görünümü var,
Camın sadece üstünde krom çerçeve var. Alt kısmı sıradan lastik var ve o lastiğin duruşu, kalitesi iyi değil,
Arka taraftaki kelebek camını kapıya entegre etmişler, arka kapıyı açarken kapı üstünüze üstünüze geliyor, mutlaka sürterek açıyorsunuz,
Kapı kolları J' e göre neredeyse 2 kat büyümüş, kaba gözüküyor,

Artılar
Direksiyon ufalmış, deri kalitesi artmış, güzel bir his veriyor,
Ön konsol genel olarak güzel,
Kapılar rahat kapanıyor ve daha tok sesi var,

Dediğim gibi henüz test sürüşü yapamadım ama test videolarında gördüğüm ve duyduğum kadarıyla aracın sürüş dinamikleri sebebiyle tercih edilebilecek bir araç olabilir. Test edip düşüneceğim. Fiyatların yıl sonuna doğru 5 bin TL civarında düşeceğini tahmin ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=7eszLIV97zY&t=9s
Merhaba. Bir video çektim Astra K ile ilgili. İncelemeleri kısa tutmaya çalışıyorum. nelere dikkat edeyim? göz atar mısınız rica etsem