Astra J'ye sonradan Direksiyon + Koltuk Isıtma

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"K" kasalarda olduğu gibi Astra J sedan kasalarda da kış paketi ile Direksiyon ısıtma ve Koltuk ısıtma alınabiliyor. 2012 Astra J Sport aracıma bende yaptırmak istiyorum. Yetkili opel servisine sordum malliyetli olur dediler, bende yapabilirler mi yapamazlar mı diye öğrenebilmek için 5bin liraya kadar yaptırabilirim dedim. Birilerine falan sordu, sonuç olarak araca bakmamız lazım eğer uygun donanım varsa olabilir dediler.

Benim aklıma ilk olarak gelenler:
1) Yeni Isıtmalı J Sedan Direksiyonu,
2) Isıtma kontrol düğmelerinin olduğu kısım değişecek koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma düğmeleri olacak, 
3) Ön koltuklara ısıtma pedi takılacak ve koltuklara elektrik kablolaması yapılacak

Bunlar haricinde ne değişmesi lazım, ECU'nun değişmesine gerek var mı ?

Konuyla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J'ye sonradan Direksiyon + Koltuk Isıtma

hafta başında şöför kısmındakı ısıtmada sorun olduğu için garanti kapsamında şöför koltuğumu komplesöküp ısıtma pedleri değiştirildi. Koltuk altındaki süngere kadar parçalara ayrıldı.

klima dugmelerinin olduğu panel komple değişecek. koltuk ısıtma kontrol unitesi söför koltuğunun altinda.
her iki koltuğa ısıtma pedlerinin yanı sıra orjinal kablolama yapılacağı için kontrol unitesine giden ve koltuk altlarında kalan tüm soketlerin de orjinalleri alınacak ki oldukça maliyetli olur.

astra h aracıma aftermarket sanayi de yaptırmıştım...
sanayieki döşemecilerde çok uygun fiyatla yaptirabilirsiniz. yaklaşık 3-400 tl ye ankara da ön koltuklara ısıtma yapıyorlar. Düğmeleri koltukların yanındaki bagalite koyuyorlar (yükseklik ayarı olan kısma) aküden direk kablo çekiyorlar.

orjinali 3 kademe ve kontak her açıldığında sistem kapalı oluyor

sonradan yapılanlar genelde tek kademe ve açma kapatma düğmesi manuel.

sonradan yapılanlar orjinalden çok ama çok daha hızlı ve daha yüksek sıcaklıkta ısıtıyor.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astrada koltuk ısıtmaların bozulması kronik sanırım, internette yurt içi yurt dışı aynı problemi yaşayan insan sayısı fazla.

Direksiyon ısıtma ile beraber 5000 lirayı aşarmı dersiniz ?

iki ped 1000TL civarıymış, konsolun ısıtma düğmeleri, klima düğmeleri alt kısım komple 350TL olsa, direksiyon 1500TL olsa, koltuk altındaki soketler 2000TL desek, 5bin civarı malzemeler tutuyor 1000 TL işçilik ile 6bin civarı olur sanırım, araç yaşından dolayı %20 indirim yaparlar mı bilmem :)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
Astrada koltuk ısıtmaların bozulması kronik sanırım, internette yurt içi yurt dışı aynı problemi yaşayan insan sayısı fazla.

Direksiyon ısıtma ile beraber 5000 lirayı aşarmı dersiniz ?

bozulmasi cok dert değil; aracım 3bucuk yaşından fazla olmasina rağmen garanti kapsaminda yapıldı ama isitici pedlerin o kadar basit parçalar olmasına rağmen işçilik neredeyse bir tam gün sürüyor.

dişarida sağ sol oturak ve sırt 4 parça ped 400 tl ye işçilik ile takılıyor benim sadece şöför tarafı iki adet pedin fiyati onun iki katından fazlaydı. işç,likden bahsetmiyorum bile....

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koltukların altında şu şekilde bağlantılar var ama birşey ifade ediyormu bilmiyorum yalnız şunu biliyorum bazı ülkelerde 2012 AstraJ lerde direksiyon ve koltuk ısıtma mevcutmuş zaten aracın kullanım klavuzundada bahsediyor. Acaba tesisat hazır olabilir mi ?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onlar airbag ve aktif gergi soketleri

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sarı soketin alt kısmında beyaz pim ile kapalı boş soket kısmı var oradan bağlantıyı yapıyorlar sanırım.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aksama kendi koltugumun resmini yollarim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koltuk ısıtma sonra da n takılabilir diye düşünğyorum beyin ecu vs. İle işi yok o donanımın orjnal düğmeleri servisten alın pedler sanayilerde artık satılıyor 300 tl civarında. Gerisi sokete uyum sağlaması elekyrik bağlantı şeklinde hallolması lazım

Sony E6603