Astra J'nizi gönül rahatlığıyla bir yakınınıza tavsiye edebilir misiniz?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J'nizi gönül rahatlığıyla bir yakınınıza tavsiye edebilir misiniz?

burdaki bütün yorumlara katılıyorum tıkırtıları bende duyuyorum ama duymazlıktan geliyorum biraz sanırım serviste genelde söylediğim bütün sorunlara bir çözüm buldu.aracımı bir yakınıma tavsiye ederim ama eksilerini söylemek lazım çünkü istekler kişiden kişiye değişiyor mesela bazısı golf trendline gibi boş ama takırtısı olmayan bir arabayı astra nın bir çok özelliğine tercih edebilir. Yanlız forumda gözlemlediğim birşey var seslerden en çok şikayetçi olan cosmo cular sanırım çünkü genelde deri kısımlardan çok ses geldiğini gözlemledim okuduğum yorumlara göre.

sn.tonyhawk 250 hp de olsa bir yerden sonra o da yetmiyor merak etmeyin

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim tavsiye etmeme gerek kalmıyor desem daha iyi gece özellikle saka bi yana,dizel corolladan sonra bence su ana kadar çok iyi memnunum tabi bu da cevre ye çok özenli bir şekilde anlatılıyor  m34444

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana şöyle tepkiler geliyodu 50 bine opel alınırımı falan diye aynen alınmaz almayın diyodum bende

gerçi şöyle de bir şey var mesela aracım perte çıksa kasko bana araç değerini nakit verse tekrar alırmıydım bilmiyorum

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:
bana şöyle tepkiler geliyodu 50 bine opel alınırımı falan diye aynen alınmaz almayın diyodum bende

gerçi şöyle de bir şey var mesela aracım perte çıksa kasko bana araç değerini nakit verse tekrar alırmıydım bilmiyorum

Kasko bana pert için 50 bin verse, bayiye gittiğimde Astra 55 bin deseler 5 bin daha ekler yine aynı Astrayı alırım.  okkk

Tek sorun aynı kaliper sesini yeniden duymak olurdu heralde  :D

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracı 52 ye almıştım şimdi 62 o açıdan gayet hoş oldu görünümü ve sınıfına göre ağırlığına göre performansı gayet iyi

ama şöyle bir durum var detaylara inince biraz can sıkıyor ford yada renault alsam detaylara hiç takılmazdım ama örneğin bagaj ve yer döşemesi biraz bastırdığında içeri geçiveriyor konsoldan emniyet kemerinden kol dayamadan ve koltuk altı plastiklerinden tıkırtılar geliyor bunlar meselemi tabikide değil hepsinin çözümü var ama niye çözüm peşinde koşalım

ayrıca kapı içlerindeki izalasyonu gören var mı bilmiyorum ama naylon çekmişler izalasyon yerine bu kimi arabalarda sac kimisinde kalın plastikken olurken bizimkilerde naylon izalasyon var sonra diyoruzki rüzgar sesi tıkırtı bilmem ne kasa+motor+konfor+dış ve iç görünüm harika donanım gayet yeterli ve yerinde ama detaylar çok can sıkabiliyor.

o yüzden insan bazen buna bukadar para verdik ama iyimi yaptık diyebiliyor.

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:
ben aracı 52 ye almıştım şimdi 62 o açıdan gayet hoş oldu görünümü ve sınıfına göre ağırlığına göre performansı gayet iyi

ama şöyle bir durum var detaylara inince biraz can sıkıyor ford yada renault alsam detaylara hiç takılmazdım ama örneğin bagaj ve yer döşemesi biraz bastırdığında içeri geçiveriyor konsoldan emniyet kemerinden kol dayamadan ve koltuk altı plastiklerinden tıkırtılar geliyor bunlar meselemi tabikide değil hepsinin çözümü var ama niye çözüm peşinde koşalım

ayrıca kapı içlerindeki izalasyonu gören var mı bilmiyorum ama naylon çekmişler izalasyon yerine bu kimi arabalarda sac kimisinde kalın plastikken olurken bizimkilerde naylon izalasyon var sonra diyoruzki rüzgar sesi tıkırtı bilmem ne kasa+motor+konfor+dış ve iç görünüm harika donanım gayet yeterli ve yerinde ama detaylar çok can sıkabiliyor.

Aynen bende sizin gibi düşünüyorum, 0 araba almanın zevki ve rahatlığı, onu en az 1 yıl hiç sorunsuz kullanabilmektir bence.. Ben arabayı alalı 5 ay oldu, 6 kere servise gittim, haftaya 7.si olacak. ֜stelik son 2 aydır da arabayı tıkırtı sorunlarıyla kullanıyorum. Benimle aynı zamanda golf alan, focus alan arkadaşlar var ve hiç böyle saçma sapan problemleri yok. Her arabada bu tip problemler olabilir, bu görüşe katılıyorum. Ama bazen o kadar abuk montaj hataları ve malzemeden kaçma örnekleri görüyorum ki, inanamıyor insan.. En basitinden vites kolunun etrafını çevreleyen parlak çerçeveye hafifçe dokunun sesi duyacaksınız. Vites atarken gacur gucur ses çıkarıyordu. Mesela kapı tutacaklarının ortasındaki plastik parçanın ne kadar bastiçe monte edildiğini görünce hayrete düşmüştüm. Yine sağ kapının üstündeki krom çıta resmen yarısına kadar ayrıldı, biraz daha o şekilde dursa kopup gidecek yolda giderken.

Ben bu işi yapacak olsam, kendi kendime derim ki, bu kadar motor yaptım, şekil şemal çok güzel, donanım çok güzel, oldu olacak şu görünen aksamdaki parçaları da adam akıllı monte edeyim de, hiç olmazsa 2 gün sonra gevşemesin ses çıkarmasın. Gönlüm razı olmazdı bu kadar güzel bir arabayı bu kadar basit sorunlarla piyasaya çıkarmaya.

Tek tük sorunları görmezden gelmek gerekiyor tabiki, neticede kul yapısı. Ama konuyu açarken 11 tane sorun sıraladım, bu kadarı da rastlantı olamaz diye düşünüyorum.

Diğer taraftan, bu karizmayı da vermiyor hiçbir araba be  general_Applause  seviyorum arabamı..  011zaa

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
bence aracın daha yeni çıkmış olmasını göz ardı etmeyelim
golf audi seat vs vs sonuçta aynı kasa kaç yıldır üretim bandından çıkıyor, sorunlar sıkıntılar çok daha iyi biliniyor. bu tür şikayetler servislere ve diğer ilgili yerlere iletildikçe elbette bişeyler düşünüp çözümler bulunacaktır.
diğer yandan evet Sn. Erg in de belirttiği gibi araçlarımız (motor ve donanım seçeneği ne olursa olsun) dışardan bakanların ilgisini çekiyor. farketsenizde farketmeseniz de bu böyle. ben trafikte dikiz aynasından yada kafasını çevirmeden yan yan bakıp aracı süzen çok insan gördüm :)

araçlarınızı seviniz onları koruyunuz onlara şefkat gösteriniz onları aç susuz kirli bırakmayınız ....   noluyo yaw işin ucunu kaçırdım galiba :)

=)) şöyle bir durum da var, mesela ben özellikle aracı 2011 alırken dedim ki kendi kendime, 2010 modellerinde olan sorunlar 2011 modellerde giderilmiştir. Mesela kaliper sorunu ilk günden beri olan bir sorun, gel gelelim şu an bile satılan araçlar aynı sorunla satılmaya devam ediyor. 2010 Kasımıydı yanlış hatırlamıyorsam emniyet kemerinden gelen gıcırtıyı okuyordum forumdan, şimdi 2011 Temmuzda ağustosta araçlarını alanlar da aynı sorunları yaşamaya devam ediyorlar. Anladığım kadarıyla iyileştirilen bir üretim süreci yok gibi.. En azından benim gördüğüm kadarıyla yok.

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
[quote author=eRg link=topic=2810.msg60094#msg60094 date=1322126447]
[quote author=BiG_BOSS ® link=topic=2810.msg60078#msg60078 date=1322122296]
bence aracın daha yeni çıkmış olmasını göz ardı etmeyelim
golf audi seat vs vs sonuçta aynı kasa kaç yıldır üretim bandından çıkıyor, sorunlar sıkıntılar çok daha iyi biliniyor. bu tür şikayetler servislere ve diğer ilgili yerlere iletildikçe elbette bişeyler düşünüp çözümler bulunacaktır.
diğer yandan evet Sn. Erg in de belirttiği gibi araçlarımız (motor ve donanım seçeneği ne olursa olsun) dışardan bakanların ilgisini çekiyor. farketsenizde farketmeseniz de bu böyle. ben trafikte dikiz aynasından yada kafasını çevirmeden yan yan bakıp aracı süzen çok insan gördüm :)

araçlarınızı seviniz onları koruyunuz onlara şefkat gösteriniz onları aç susuz kirli bırakmayınız ....   noluyo yaw işin ucunu kaçırdım galiba :)

=)) şöyle bir durum da var, mesela ben özellikle aracı 2011 alırken dedim ki kendi kendime, 2010 modellerinde olan sorunlar 2011 modellerde giderilmiştir. Mesela kaliper sorunu ilk günden beri olan bir sorun, gel gelelim şu an bile satılan araçlar aynı sorunla satılmaya devam ediyor. 2010 Kasımıydı yanlış hatırlamıyorsam emniyet kemerinden gelen gıcırtıyı okuyordum forumdan, şimdi 2011 Temmuzda ağustosta araçlarını alanlar da aynı sorunları yaşamaya devam ediyorlar. Anladığım kadarıyla iyileştirilen bir üretim süreci yok gibi.. En azından benim gördüğüm kadarıyla yok.
[/quote]

Hocam emniyet kemerini arkadan baglrsanizn sksiyor ve koltugun feri kismindan ses yapiyor.
Bunun duzeltilecek bi tarafi yok.
[/quote]

Aslında ben kemerin bağlantı yerinden gelen sesi kastetmemiştim. Kap tarafında, kemerin çıktığı kutusundan gelen zırıltıdan bahsetmiştim, örnek olsun diye onu örnek verdim ama yanlış aktarmışım.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
[quote author=esad J link=topic=2810.msg60041#msg60041 date=1322098072]

haha benim kapilari gordun ya hemen yaz buraya yazzzzz :D
[/quote]

aynen film çekerken görmüştüm :D

e durup dururken gidip arabanın kapısınımı sökeyim :D gördük işte kapının içine resmen naylon çekmişler keşke foto çekseydik çok dandik kapı izalasyonu