Astra J'nizi gönül rahatlığıyla bir yakınınıza tavsiye edebilir misiniz?

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar
֖ncelikle şunu belirteyim, bu konuyu aracımdan yana çok dertli olduğum bir modda açıyorum  ;D

5 aydır Astra J kullanıcısıyım, aracım şu an 12000'de. Az önce başka bir konuda görünen aksamda aşağıda sıraladığım sorunlarımdan bahsettim.

1- Kaliper sesi
2- Sol emniyet kemeri gıcırtısı, ses kemerin çıktığı yerden geliyor
3- ֖n yolcu ve sürücü koltuğu gıcırtısı (ağız tadıyla viraja giremiyorum  011zaa )
4- Göstergenin üzerinde bulunan siperden gelen gıcırtı
5- Tavanda ön aydınlatmanın olduğu yerdeki plastikten gelen zırıltı (bu zırıltı Opel mühendislerinin zerre kadar test yapmadıkları kanısını uyandırdı bende)
6- Debriyaj pedalı gıcırtısı
7- Kapı tutamağının ortasından gelen gıcırtı
8- Kapı fitillerinden gelen gıcırtı
9- Sağ ön kapı dış krom çıtası bariz şekilde ayrıldı, yapıştırması resmen dandik
10- Sağ arka kapı contası ilk haftasından itibaren düzenli olarak çıkıyor
11- Radyo çekmemesi sorunu
12- Havalandırmayı "dışarıdan hava almama" konumuna almama rağmen dışarıdan hava girmesi sorunu

Gelelim esas konuya. Bir yanda gerçekten çok iyi performans veren 1.4 140 HP turbolu bir motor, ki 1.6 180 HP'leri düşünemiyorum bile, segmentindeki arabaların tamamından çok daha fazla donanım, ki bu donanımların içinde ESP gibi bir nimet var. Diğer yanda ise yukarıda listelediğim ve kullanıcıların çoğunda görülmüş ve görülmekte olan sorunlar..

Arabayı gören, benden dinleyen, içinde 1 defa yolculuk yapan herkes gerçekten imrenerek bakıyor ve ben bununla gurur duyuyorum. Arabamı tüm sorunlarına rağmen gerçekten seviyorum, ki düzeyli bi ilişkimiz var şu anda. (ben ciddi düşünüyorum)  :-[ Gel gelelim araca birkaç defa düzenli binen ve içindeki gıcırtıya zırıltıya şahit olanlar, 49000 TL karşılığında bu yaşamış olduğum sorunlardan ötürü bıyık altından bana gülüyorlar.. ևok çeşit arabaya binmedim bu zamana kadar, ama D sınıfı araçlarda dahi bu tip problemlerin görüldüğünü duydum, bazılarına şahit oldum. Açıkçası çok da umursamıyorum insanların ne dediğini..

Dostlara sorum şudur: Diyelimki çok sevdiğiniz bir arkadaşınız araba alacak, veya kardeşinize araba bakıyorsunuz, kuzeninize araç tavsiye edeceksiniz. Gerçekten gönül rahatlığıyla Astra J'yi tavsiye eder miydiniz?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J'nizi gönül rahatlığıyla bir yakınınıza tavsiye edebilir misiniz?

bu sorunun cevabı kesinlikle evet tavsiye ederim
aslında iyi bir serviste iyi bir usta ile bu sesler tamamen gider demiyorum ama minimuma indirilebilir
C hatta D sınıfı araçlarda öyle problemler oluyor ki bunlar devede kulak misali
araca her binişimde ya da araçtan her uzak kalışımda iyi ki astra j almışım diyorum..
bunu da samimiyetimle söylüyorum yoksa beğenmesem ya da memnun olmasam satıp başka
araç almıştım çoktan

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Merdo link' Alıntı:
Yakin uzak ayirt etmem
Tavsiye ederim affetmem
sayın merdo ne güzelde kafiyeli yazmışsınız  005hihih

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Merdo link' Alıntı:
[quote author=tolgahan06 link=topic=2810.msg59603#msg59603 date=1322000285]
[quote author=Merdo link=topic=2810.msg59601#msg59601 date=1321999917]
Yakin uzak ayirt etmem
Tavsiye ederim affetmem
sayın merdo ne güzelde kafiyeli yazmışsınız  005hihih
[/quote]

Eheh bir anda cikti iste :)
[/quote]
Yakin uzak ayirt etmem
Tavsiye ederim affetmem

hatunla yarıştırsalar
opelden yine vazgeçmem  005hihih

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn eRg hocam sizin tam tersinize; ben ise çok çeşitli marka araçlara (ford,renault,seat,vw,fiat vs) binen biri olaral yazıyorum:Kesinlikle tavsiye ederim  hatta baskı yaparım 045thumbsup

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende tavsiye ederim, zaten aracıma kim bindiyse mübalasız hepsi çok beğendi hatta kaça aldığımı sorup kafalarında hesap kitap yapmaya başladılar.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"Git Astra al, diğerlerine bakma bile!" demem, eğer tavsiye etmekten kasıt buysa. Herkesin zevki başkadır, yanlış yönlendirip sorumluluğu üzerime almak istemem. Ben belli sebeplerden dolayı Astra aldım, aynı sebepler herkes için geçerli olmayabilir. Sonuçta artıları var, eksileri de var. Bu noktada, özellikle de gerçekten sevdiğim bir dostumsa, vereceğim tavsiye şu olur: "Mümkün olduğunca fazla arabayı git yerinde incele, sürücü koltuğuna otur, arkana yaslan, etrafa dokun (ama çok kurcalama 005hihih), mümkünse test sürüşü yap. Ondan sonra ver kararını."

Bunun yanında, bana Astra'yı sorarsa "nasıl bir arabadır bu birader, bana anlat" diye, artısıyla eksisiyle anlatırım; ki bence artıları çok daha fazladır. Aracı aldığım için pişman olup olmadığımı sorarsa da kesinlikle pişman olmadığımı açık bir şekilde belirtirim.

eRg link' Alıntı:
11- Radyo çekmemesi sorunu

Diğer sorunlar tanıdık geliyor ama ben bunu ilk kez duydum. Yerin üç kat altındaki kapalı otoparkta bile radyo çekiyor benim aracımda, dördüncü kata inince kesiliyor. Sizde neden böyle bir sorun var anlam veremedim gerçekten.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

çellocu link' Alıntı:
Bende tavsiye ederim, zaten aracıma kim bindiyse mübalasız hepsi çok beğendi hatta kaça aldığımı sorup kafalarında hesap kitap yapmaya başladılar.
sayın çellocu bugun elazığ opel karalardan saim beyle görüştüm 1.4 140 hp enjoy plus paketli aracı 48000 e veririz diyor şu an hala araştırıyorum bana fiyat biraz yüksek geldi ne dersiniz.benc oluru 45000 olmalı  011zaa

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tolgahan06 link' Alıntı:
[quote author=çellocu link=topic=2810.msg59611#msg59611 date=1322001070]
sayın çellocu bugun elazığ opel karalardan saim beyle görüştüm 1.4 140 hp enjoy plus paketli aracı 48000 e veririz diyor şu an hala araştırıyorum bana fiyat biraz yüksek geldi ne dersiniz.benc oluru 45000 olmalı  011zaa
[/quote]

Ben aracı alacağım zaman Konya ve İzmir'e fiyat sordurdum, en uygun fiyatı yine Karalar'dan aldım. Size tavsiyem aralık ayının 2. haftasına kadar beklemenizdir 

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

çellocu link' Alıntı:
[quote author=tolgahan06 link=topic=2810.msg59613#msg59613 date=1322001446]
[quote author=çellocu link=topic=2810.msg59611#msg59611 date=1322001070]
[/quote]

Ben aracı alacağım zaman Konya ve İzmir'e fiyat sordurdum, en uygun fiyatı yine Karalar'dan aldım. Size tavsiyem aralık ayının 2. haftasına kadar beklemenizdir 
[/quote]
sayın çellocu neden aralığın 2.haftasından sonra sizce opel kampanyaya falan mı gidecek astra h lerde yaptıkları gibi