Astra j

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam da normal sesi ise neden her zaman çıkmıyor o ses?

• Beğen
Tepkiler: kadsamuy

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen neden her zaman çıkmıyor demek ki bir sıkıntı var

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bendede 2014 136 bg dizel Astra j var ortalama her iki veya 3 çalıştırmada bir o sesi duyuyorum bende en az 3 kişiye 1 yetkile servise ve opellle ilgili ne kadar forum varsa hepsini okudum ve sesin artik bu araçlar için normal olduğuna karar verdim yoksa sizden daha fazla takıntılı birisiyim sakin arabanizi kurcalatmayin dışarda her kafadan bir ses çıkıyor ses normal ilk çalıştırmada hatta size yeni birşey öğrendim bizim araçlar için hararet 80 dereceye gelene kadar ve hız 50 kilometreyi geçene kadar bira şıkırtılı çalışması normalmis aracın ecusu zengin karışım yapıyormuş hararet 80 dereceyi geçince normale dönüyormuş ve gerçektende dikkat ederseniz doğruluğunu anlarsınız aracinizi elletmeyin herşey normal

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ses eksantirik dislisinden geliyor. Peki araci bi muddet surup yaglamasini yaptiktan sonra kapatip acinca yine ayni sesi yapiyormu yoksa motor soguduktan bisure sonra basincami yapiyor

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim ilginçtir sogukken normal çalışıyor büyük çoğunlukla ama sicakken 3 çalıştırmada bir yapıyor bazen stop edip hemen calistiririyorum ses geliyor bazen gelmiyor yani kafasına gore takılıyor yani su zaman da diyemiyorum yaptığım diğer forum Araştırmalarımda triger zincirinin belirli bir noktasında kalırsa ses yapıyor diye bir şey okumuştum onun için bazen ses yapıyor bazen ses yapmıyor diye yorumluyorum sadece opele bakan ustalar bunun normal olduğunu hemen hemen her arabadan bu sesin geldiğini söylüyor yetkili servise bu konuda ısrar ettiğimde opelin bu konuda bülten yayınlandığını bunun kabul edilebilir seviyede olduğunu belirtmişti Antalya liman opel yetkili servisi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zincir belli bi noktadan kirilirsa kopar. mantiksiz geldi bana. Bu sesi genelde yagdan yapar. Uygun olmayan yag kullanildigi zaman yaglama eksantirige bir muddet gec gelir. Buda yaglanana kadar o sese neden olur. Aracinizda hagi marka ne yagi kullaniyorsunuz

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakımları yetkili servis de yapılıyor yani orijinal GM yağ ve filtreler

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şikayet var sitesinde bununla ilgili yüzlerce şikayet görebilirsiniz hatta bazıları daha 10.000 km de olanlar bile var yani garanti kapsamında ısrarcı olup triger değiştiren bile var ama değişim yapıldıktan 5.000 km sonra tekrar başladığını tekrar ayni şikayet ten servise gidildiği yaziyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.6 atmosferik bi araci olan arkadasimda ayni problem vardi. servis normal felan filan kivirdi. cunku pahali parca. hangi birini degistirecek. Landrenzo motora garanti verdigi iin parcayi lpg firmasi,aldi servis degsitirdi sorun duzeldi. Kronik problem. Bu parca kam milini hareket ettiriyor. Ses normal deyip gormezden gelirde aracin sente atlatmasina neden olursa sonucu motor yaptirmak olur ki kendi oz kardesimin kam mili kirildi forumda paylastim belki de sorun disliydi. Sente atlamasi sonucu Subaplardaki zamanlama hatasi subaplari buker yada krank dislisinide kirabilir. Ama bu ses gelerek hicbisey de olmayabilir. Sonuclarini dusunerek hareket etmeniz faydaniza olur.

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses eksantirik dislisinden geliyor. Peki araci bi muddet surup yaglamasini yaptiktan sonra kapatip acinca yine ayni sesi yapiyormu yoksa motor soguduktan bisure sonra basincami yapiyor

Aracı sürüp ısıtınca ses yapmıyor
motor soğuduktan bir süre sonra ses yapıyor oda her zaman değil