astra j yakıt tüketim

erhanyorulmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba geçen hafta denizliden aracımı aldım muğlaya getirdim mesafe 150 km civarı, ordan çıkmadan depoyu doldurdum gelince tekrar doldurdum 65 lira aldı.Yakıtı bana cok fazla geldi lpg taktırmayı düsünüyorum. genelde landirenzo en uyumlusu deniyor malum ama sizce prins mi landirenzo mu? bu işlerde usta daha önemli biliyorum fakat genel fikir amaçlı aracında prins kullanan varsa yakıt değerleri ve memnuniyeti hakkında fikir alabilir miyim

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Cvp: astra j yakıt tüketim

erhanyorulmaz' Alıntı:
arkadaşlar merhaba geçen hafta denizliden aracımı aldım muğlaya getirdim mesafe 150 km civarı, ordan çıkmadan depoyu doldurdum gelince tekrar doldurdum 65 lira aldı.Yakıtı bana cok fazla geldi lpg taktırmayı düsünüyorum. genelde landirenzo en uyumlusu deniyor malum ama sizce prins mi landirenzo mu? bu işlerde usta daha önemli biliyorum fakat genel fikir amaçlı aracında prins kullanan varsa yakıt değerleri ve memnuniyeti hakkında fikir alabilir miyim

Erhan Bey sizi önce tanışma bölümünde tanımak isteriz. Aracınız 1.6, 14T, 1.6T,  1.3 CDTI, 1.6 CDTI motorlardan hangisi bunları bilmeden arkadaşlar yorum yapamazlar. Teşekkürler.

ozgur6042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erhanyorulmaz' Alıntı:
Benim aracim 2015 1.4 turbo motor.suan 15.000 km de.tup takilali 4.000 km oldu landrenzo yaglamali kit. Km de 20 30 kurus yakiyo ortalama.lpg 2.50 kr iken.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşin ustasidir bi gorusun

erhanyorulmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 1.6 115hp arkadaslar unutmusum belirtmeyi

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıtınız gerçekten çok. O yolda bu kadar yakmaması lazım.
Sıfır mı aldınız 2. El mi bunlarda tüketime etken.
LPG konusunda aynı motor seçeneğiyle arkadaşım sıfır aldı bayiden çıkmadan lpg uygulandı landirenzo yağlamalı kit. Bulunduğu ilçede landirenzo servisi olmamasına rağmen takıldı. Servis bir tek bu markaya izin verdi.
Maceraya gerek yok prinsle falan uğraşmayın naçizane benim fikrim

Bu mesaj iPhone'dan fırlatıldı. [emoji4]

erhanyorulmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. el aldım 13000 km'de prins kalite olarak daha iyi sanırım.servis landirenzo öneriyo garantiyi bozmaması için sanırım ama benim aracın garantisi suan yok zaten.benden önceki sahibi bakımları yetkili servis dısında yaptrmıs

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bir motor kontrolü yaptırın o zaman. Yakıt çok gibi uzun yol için.
Garanti yoksa o Zaman istediğiniz markayı taktırabilirsiniz. Ama servis öneriyorsa vardır bir bildikleri. Birde pirins te yağlamalı sistem var mı? Malum sübap erimesi olabiliyor
Hangisini taktırırsanız taktırın motor garantisi olup olmadığını ya da yapıp yapmadıklarını öğrenin
Arkadaşa 3 yıl 100bin motor kaskosu ya da sigortası ya da garanti onun gibi bişey verdiler.

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamunaleyküm değerli dostlarım. Malumunuz sıfır araç almıştım 2016 1.4 oto.sedan bu yakıt konusunu bende bayağı bir irdelemiştim aracım km ye 450 kr felan yakıyor şehir içi çok sakin kullanmama rağmen şuan 3000 km de oldu , tabiki sıfırdan bu yana muhakkak yakıt sarfiyatında bir fark var. Dahada düşeceğinden eminim . Şimdi geleyim lpg konusuna, burada tabiki eline su dökemeyecegimiz üstadlarımız var lpg konusunda lakin benim şahsi fikrim şudur ülkemiz vergi ülkesi siz bugün italyaya gidin brc marka bir lpg taktırın vereceginiz fiyat 1500 tl yi gecmez ama bizim ülkemizde gemiyle geldi uçakla indi bindi derken oluyor sana 3000 tl .. Atiker Gold obd li diye bir sistem var ülkemizde (bu arada ben atikerin ortağı felan değilim: )) fiyatı 1500 tl iyi bir işçilik ve emekcilikle harika bir lpg dönüşüm sistemi , evet landirenzo, prins, lovato ve brc bunlar tabiyki harika markalar ama mesele parayı markaya isme vermekmi yoksa yakıtımızı ucuz hale getirip bize sorun açmayacak ve bütçemizi üzmeyecek bir lpg taktırmakmı? . Adam zaten 3 kuruşu beş kuruşu arıyor aramasa neden lpg taktırsin gider dizel alır yada benzinle binmeye devam eder. Evet bazen 3 kuruşu 5 kuruşu arayalım ama 1500 tl vermek varkende 3000 veya 4000 tl lpg ye vermeyelim . Son olarak bizim araçlar sibob sorunu felan bahsediliyor bu konuda da yotubede candan otogaz diye videolar var özellikle bizim 1.4 turbo ve 1.6 araçların üzerine çok düşmüşler bir izleyin derim hatta taktırmak istesem 1000 km yapar oraya bile giderim sırf temiz ve bilinçli işçilik var diye.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım 2.400 e taktırdı sanırım sigorta v.s. dahil. Landirenzo yağlamalı kit. Atiker in yağlamalı sistemi varsa o da olur tabi.
Ama şimdi C sınıfı astra golf focus v.s. Varken insanlar A3 alıyorsa (daha fazla para ödeyip daha az donanım alarak) ya da BMW1 ya da Mercedes A neyse burada donanım olarak özellik olarak bu araçların artısı olmayabilir ama insanlar yinede tercih ediyor. LPG markası içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Tercih meselesi.