Astra J Tampon içi çelik barı görmüş müydünüz? Kazadan sonra...

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Tampon içi çelik barı görmüş müydünüz? Kazadan sonra...

Bu arka tampondaki çelik bar seyesinde arkadan çarpan taksi için çekici gelirken, ben yoluma devam ettim. Benim sadece tamponum kırıldı ve içindeki çelik bar ortaya çıktı.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malesef bugün itibariyle astra j ön tamponu kazaya kurban verdim arkadaşlar. tampon ve farlarda çatlaklar oluştu. hayatımın en berbat günüydü desem abartmam çünkü tüm suç bana aitti. bir anlık dalgınlık nedeniyle önde 2011 citroen C5 e vurdum. onunda tamponu gitti. Allahtan hafif bir hızdaydım. tek sevindirici olay astramda yürüyen aksamda herhangi bir probleminin olmaması ve sürerek servise gitmem oldu. Allah daha kötüsünden korusun hepimizi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
malesef bugün itibariyle astra j ön tamponu kazaya kurban verdim arkadaşlar. tampon ve farlarda çatlaklar oluştu. hayatımın en berbat günüydü desem abartmam çünkü tüm suç bana aitti. bir anlık dalgınlık nedeniyle önde 2011 citroen C5 e vurdum. onunda tamponu gitti. Allahtan hafif bir hızdaydım. tek sevindirici olay astramda yürüyen aksamda herhangi bir probleminin olmaması ve sürerek servise gitmem oldu. Allah daha kötüsünden korusun hepimizi
geçmiş olsun sn.dinojasie
sıkmayın canınızı cana gelmesin yeterki
kaskonuz vardı değil mi?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

büyük geçmiş olsun. ne hissettiginizi kısmen anlayabiliyorum. birinci istanbul buluşmasına katılan arkadaşlar belki hatırlarlar. aracı buluşmadan bir gun once almıştım. buluşma noktasında geri geri yanaşırken ben de arka tamponu az kalsın orada bırakıyordum. alttaki plastik aksam yerinden çıktı ve bir tırnak kırıldı. sağolsu arkadaşlar hemen mudahale ettiler de çıkan parçayı takabildiler. olayın sokunu 2 haftada uzerimden zor atmıştım.. 011zaa 011zaa

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler arkadaşlar. bıraktım servise. kaskoyu da 10 gün önce yenilemiştim. hatta kasko ile problemimi de buradan belirtmiştim yaptırırken. siz siz olun kesinlikle kaskosuz kullanmayın. Allahtan cana bişey gelmedi. kasko hallediyor arabayı. haftaya cumartesiye umarım yetişir. Elazıga gitmem gerekiyor. Araçlarımız yeni bir model oldugu için yedek parcalar cok pahalı. kasko muhakkak gerekli

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fotoraf0419.jpg

olay yeri ilk foto
serviste tampon söküldükten sonra ortaya cıkan tablo. celik bariyeri biraz yukarıda yapsalarmış radyatörlere bişey olmayacakmış ama neyse. yine de celik bariyer görevini layıkıyla yapmışa benziyor
fotoraf0425r.jpg

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn dinojasio oncelikle geçmiş olsun. aynı kazayı ben de yapmıştım corsamla. farlarda birsey yoktu. aynı sizinki gibiydi... ama aracı satarken sistemde farların da degistigi ortaya çıktı ve ben derdimi satarken anlatamadım. buyuk bir kaza olmus gibi algılıyorlar. aman farların degistirilmedigine emin olun.... tekrar gecmiş olsun..

bu aradan bizim aqraçların 1400kg olmasının sebebi aceba araçta kullanılan çelik barlar vs mi?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malesef benim farların degişmesi gerekiyor. buradan pek belli olmuyor ama her iki farda çatlaklar mevcut. xenon farları kaskoda belirtmem bu yönde iyi oldu. kasko bölümünde de belirtmiştim. muhakkak sonradan eklettirdigimiz aksesuarları kaskoya ekletmeliyiz. yoksa aracın orjinalinde neler varsa sadece onlar takılıyor. sanırım bunlar çelik bar. ama ustaya sormadım cinsini. aracın sol camurlugunda hafif geriye gitme mevcuttu ve kapıyı sıkıştırmıştı. onun degişecegini ögrendim. ama ben degişmemesinde diretecegim.çünkü degişilecek bi hasar gözükmüyordu. sonra bu kadaro küçük bir kaza satılırken başınıza cok daha büyük bir olay olarak patlıyor. size katılıyorum. aracın sağlam kısımlarına dokundurtmamak lazım. ama degişecek varsada degişsin artık . zaten 5 yıl aracı satmamayı düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun bu fotoları saklarsanız satarken bir problem çıkmaz zaten böyle kazalar sizin gib daha 4-5 yıl kullancaklar için satışta çok problem çıkarmıyor

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araç 1318 kg. muhtemelen aracın agırlıgı bu çelik barlar oldugu kadar kasanın maddesindende kaynaklanıyor. en basitinden bizim kapıları acarken hepimiz zorlanmışızdır. ama bu diger araçlarda yok . araclarımız bence güvenlik acısından ileri seviyede bir araç.  motor hacmimiz ve dizel-benzinli olup olmamasına görede araçlarımızın ağırlıgı degişiyor