Astra J Rüzgar Sesi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

Arıza tablosunda Sn. Demircic bir uygulama sonrasında ses kısmen azaldı diye not düşürmüş bana.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadşalar rüzgar sesinde havanın rüzgar durumuda çok öenmli haberiniz olsun

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=bahadirusta link=topic=603.msg8612#msg8612 date=1298375141]
ben hala yan camın kapanıp içine girdiği siyah parlakımsı naylonsu garip materyalin hava akımını tam kesmediğini düşünüyorum orayı dışardan izole etme imkanım olsa deniycem bende birgün..

Koli bandı ya da bunun kağıt olanı şeklindeki bantlarlar baştan aşağı bantlayıp denenebilir. Dışarıdan izoleden sanırım bunu kastediyorsunuz.
[/quote]
kaandogru idi bu işi yapan. Sakarya Ekin servisinde çözmüştü belirrtiğine göre. Bu da kendi ifadesi:
"sesin geldiği yer evet davlumbaz arkasındaki süngerler yerinden çıkmış onlar yapıyormuş..her iki ön çıtaların olduğu yerden ses geliyordu.. "
Kendisi maalesef Lpg taktıramadı aracına ve MMT dizel Corolla aldı.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

goxb link' Alıntı:
[quote author=drwaverunner link=topic=603.msg8651#msg8651 date=1298384896]
[quote author=bahadirusta link=topic=603.msg8612#msg8612 date=1298375141]
ben hala yan camın kapanıp içine girdiği siyah parlakımsı naylonsu garip materyalin hava akımını tam kesmediğini düşünüyorum orayı dışardan izole etme imkanım olsa deniycem bende birgün..

Koli bandı ya da bunun kağıt olanı şeklindeki bantlarlar baştan aşağı bantlayıp denenebilir. Dışarıdan izoleden sanırım bunu kastediyorsunuz.
[/quote]
kaandogru idi bu işi yapan. Sakarya Ekin servisinde çözmüştü belirrtiğine göre. Bu da kendi ifadesi:
"sesin geldiği yer evet davlumbaz arkasındaki süngerler yerinden çıkmış onlar yapıyormuş..her iki ön çıtaların olduğu yerden ses geliyordu.. "
Kendisi maalesef Lpg taktıramadı aracına ve MMT dizel Corolla aldı.
[/quote]

Fakat doğru hatırlıyorsam eğer (yanlışsam düzeltin) bu işlemi yaptıran başka bir kullanıcıda aynı yöntem ile ses giderilemedi diye biliyorum.
Hatta davlumbazın içini de izolasyon malzemesi ile kaplatmıştı.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaandogrunun paylaşımlarını dh 104. sayfada 17 temmuz tarihi ile bulabilirsiniz. Bu da yazdıkları:
"Değerli arkadaşlar nihayet ses sorunum çözüldü, o yüzden bunu paylaşmak istedim, 15 gündür aracım 100 km. üzerine çıktığında ön konsol, direksiyon tarafı daha fazla ses geliyordu..arabadan soğumak üzereydim ki SAKARYA EKİN OPEL servis müdürü serdar bey ve ercüment usta gerçekten (sayısız test sürüşü yaparak)büyük uğraş vererek sorunu çözdüler,(her ikisine opel türkiyeyi arayarak memnuniyeti dile getirdim bu arada:)..) hatta macaristandaki opelde çalışan türk mühendisleri aradık ses sorunu ile ilgili, arabanın rüzgar alan tüm yerleri bantla kapatarak test sürüşü yapmamızı söylediler,o yüzden ses geliyorsa aracınızda test sürüşünün mutlaka bu şekilde olması gerekiyormuş..sorun ön lastiklerin lastik koruyucu keçelerin arkasında kabine sesi önleyeci süngerler var..ses bunlardan geliyormuş, rüzgar sesi ile beraber iyi sabitlenmeyince o rahatsız edici sesin sorumlusu bunlarmış.."

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Goxb,

Tozlu raflardan çıkardığınız için bu bilgiyi teşekkürler. Sakarya'da hiç kullanıcımız yok sanırım. Sn. vehicle_dynamics bu iş size düşer :)

Tabi sesin kaynağı herkeste aynı mı? Sn. Kaandoğru ön konsol, direksiyon demiş, bana biraz sol direkten ses geliyor gibi  032questn

Benden size teşekkür.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim ne demek. Kaan Bey bunu bağıra çağıra her seferinde yazdı ama hiçbirimiz kaale almamıştık  walll . PM atayım bakayım sorun tamamen çözülmüşmüydü satmadan önce.

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Rica ederim ne demek. Kaan Bey bunu bağıra çağıra her seferinde yazdı ama hiçbirimiz kaale almamıştık  walll . PM atayım bakayım sorun tamamen çözülmüşmüydü satmadan önce.

gerçekten iyi olur bu. vereceği cevabı sabırsızlıkla bekliyorum.
ama bende drwaverunner 'a katılıyorum sanki alttan değilde aynanın o taraflardan bir yerleden geliyor ses.

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selimy link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=603.msg8746#msg8746 date=1298393870]

gerçekten iyi olur bu. vereceği cevabı sabırsızlıkla bekliyorum.
ama bende drwaverunner 'a katılıyorum sanki alttan değilde aynanın o taraflardan bir yerleden geliyor ses.

[/quote]

aynen bende sağ aynanın blgesinden geliyor ses ama sonradan olmaya başladı o bölgede. bişeyler gevşemiş olabilir yada goxb nin dediği gibi davlunbazın altındaki ses süngerleri düşmüş olabilir..
çözüme ulaştırdığımda bu bilgiyi kesinlikle paylaşacağım sizinle.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buyrun golf 6 forumundan size Astra da bahsettiğimiz Rüzgar Sesi ile ilgili problemi paylaşıyorum. Onlarda bizde olduğu gibi tasarımdan olduğunu düşünüyorlar

Arkadaşlar merhaba,

1,6 dizel 105 beygir Golf Trendline sahibiyim. Aracı alalı 12 gün oldu. İstanbul - Ankara yolu yapana kadar çok mutluydum fakat bu yolda 100 km ve üstündeki hızlarda özellikle ön camlardan rüzgar gürültüsü alıyorum ve çok canım sıkıldı. Bu arabayı özellikle sessiz şeklinde yapılan reklamlarına inanarak almaya karar verdim.

İnternette bunun kapı ayarından olduğunu söyleyen yabancı ve yerli forumlara rastladım. Bazıları ise Golf'ler için normal diyorlar. Aynaların dizaynını suçlayanlar dahi bulunuyor.

Aynı sorunu yaşayan veya çözen kimse var mı acaba?

Aynı sorunla ben servise gittim. Yanıma kaportacı bir usta alarak test sürüşüne çıktık. Sesin özellikle ayna bölgesinde yogun olmak üzere cama çarpan rüzgarın sesi oldugunu söylediler. Anormal bir durum yokmuş. 1mm de kapılarda ayarlama yaptılar. Ama sesi kesmedi. Fazla kurcalamadan alışmaya çalışın sizde en iyisi. Cam ıslık çalıyorsa sizde çalın kim galip gelirse artık