Astra j rolantide titreme sorunu

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Rolantideki titreme bariz hissedilir derecede. Rolantideki titreme neden olabilir acaba fikriniz var mıdır?

benimkinde ilk çalıştırmadan sonra motor soğukken elimi direksiyona koyunca hafif tireme hissediliyor. ısınınca hiçbir sey hissedilmiyor.
D modunda frende beklerken de aracın sesi biraz değişiyor hırıltılı geliyor, çok az da titreme oluyor. ben hissediyorum ama yanımdaki yolcu giderken ve dururken ki farkı hissedemiyor mesela.

rölantideki titremenin çeştli sepeleri olabilir. motordan şüpheleneceksen subap kompresyon testi yaptır için rahat etsin. astralarda titremenin en sık görülen sebebi subap sorunu oluyor. kompresyon testi ile subaptan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlarsın. değilse başka sebeplere bakılabilir.

ateşleme sorunu olabilir diyeceğim ama yeni değiştirmişsin bobini falan.

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
benimkinde ilk çalıştırmadan sonra motor soğukken elimi direksiyona koyunca hafif tireme hissediliyor. ısınınca hiçbir sey hissedilmiyor.
D modunda frende beklerken de aracın sesi biraz değişiyor hırıltılı geliyor, çok az da titreme oluyor. ben hissediyorum ama yanımdaki yolcu giderken ve dururken ki farkı hissedemiyor mesela.

rölantideki titremenin çeştli sepeleri olabilir. motordan şüpheleneceksen subap kompresyon testi yaptır için rahat etsin. astralarda titremenin en sık görülen sebebi subap sorunu oluyor. kompresyon testi ile subaptan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlarsın. değilse başka sebeplere bakılabilir.

ateşleme sorunu olabilir diyeceğim ama yeni değiştirmişsin bobini falan.

Cevap için çok teşekkür ederim. Kompresyon testini yetkili serviste ni yaptırmak lazım yoksa özel servislerde yapar mı?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Cevap için çok teşekkür ederim. Kompresyon testini yetkili serviste ni yaptırmak lazım yoksa özel servislerde yapar mı?

özel servisler de yaptırabilirsin. bosch servisleri de yapıyor.

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

soğukken yaptırmaya çalışın kimi sıcak yapıyormuş ama en doğru sonuç soğuk motorda diye biliyorum ki bende öyle yaptırmıştım. geceden bırak ustanın dukkanına sabah kendin git başında kendin gör daha iyi olur.