Astra j rolantide titreme sorunu

yasin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Mrb. Astra j 2011 1.4 t aracımda sabah motor soğukken ilk çalıştırdığımda devir 1000 in üstünde oluyor sonra düşüyor bu normalmiş ama düşene kadar titreme oluyor birde ışıklarda rolantide beklerken titreme oluyor. İki ustaya gösterdim önemli bir sorun değil motor kulaklarından olabilir dedi ikiside. Ama yine kafama takıldı. Araçta stop etme sorunu yok, devir göstergesinde dalgalanma yok, araçta lpg de yok. Böyle bir sorunla karşılaşan varmıdır.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilerin değişimi gelmiş olabilir veya bobin zayıflamıştır. Motor kulağıyla pek alakalı degil ustayı iyi seçmelisin.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
bende z13dtj kodlu 1.3 dizeli var. rolantide cok titriyordu.sabahları vuruntulu çalışmada vardı. motor kulakları sağlam dediler. sonra maf ve map sensorunu temizledim. titreme baya düştü. sizde maf ve map sensorunu temizletiniz. yakıt tüketimide baya düştü araçta temizlik sonrası. (Hava filtresini elekrik süpürgesiyle yavaş devirde de çektim tozunu)

yasin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende z13dtj kodlu 1.3 dizeli var. rolantide cok titriyordu.sabahları vuruntulu çalışmada vardı. motor kulakları sağlam dediler. sonra maf ve map sensorunu temizledim. titreme baya düştü. sizde maf ve map sensorunu temizletiniz. yakıt tüketimide baya düştü araçta temizlik sonrası. (Hava filtresini elekrik süpürgesiyle yavaş devirde de çektim tozunu)

Bahsettiğiniz sensörleri kendiniz mi temizlediniz. Bugün klima açıkkan rolantide daha fazla titreme yaptığını farkettim

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz sensörleri kendiniz mi temizlediniz. Bugün klima açıkkan rolantide daha fazla titreme yaptığını farkettim

evet kendim temizledim.

youtube da videoları var. Elektronik parçalar olduğu için temizlikte dikkatli olmanız lazım yoksa parça elinizde kalır. videolarda belirtiyorlar bu tip durumları

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bu işlemlerden sonra titreme tamamen kesildimi

önceden kırmızı ışıkta durduğummda. dikiz aynası titriyordu.

Şimdi inceden bir titreme var. Ayna titremiyor şimdi.

Belki sorun başka yerdedir sizde. Ama bu parçaları temizlemek her halukarda faydalı. bakım sonuçta...

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
2015 Astra J 1.4t Rolantide Titreme

Merhaba Arkadaşlar
Opel astra J ile aranıza katıldım. Aracım 2015 model sport hb kasadır.
Araçta rolantide bariz bir titreşim var. Araç otomatik ve d ye alıp frenle beklerken de titreme oluyor. Bujiler ve bobin yeni değişti. Gaz kelebeği temizlendi. Hala devam ediyor. Sorun ne olabilir acaba? Subaplara kadar gider mi konu? Umarım büyük bir sorun değildir??

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Opel astra J ile aranıza katıldım. Aracım 2015 model sport hb kasadır.
Araçta rolantide bariz bir titreşim var. Araç otomatik ve d ye alıp frenle beklerken de titreme oluyor. Bujiler ve bobin yeni değişti. Gaz kelebeği temizlendi. Hala devam ediyor. Sorun ne olabilir acaba? Subaplara kadar gider mi konu? Umarım büyük bir sorun değildir??

D modunda beklerken o titreşim az da olsa olur. ama ne kadar titrediğine bağlı. benimkinde belli belirsiz mesela

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
D modunda beklerken o titreşim az da olsa olur. ama ne kadar titrediğine bağlı. benimkinde belli belirsiz mesela

Rolantideki titreme bariz hissedilir derecede. Rolantideki titreme neden olabilir acaba fikriniz var mıdır?