Astra J lastik tavsiyesi

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb araçta şuanda 215 50 R17 bridgestone turanza lastik var.

225 45 R17 takmak istiyorum. acaba janta uygunmudur. süspansiyon sertlik olur mu ? yoksa 225 50 R17 mi takayım ?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam janta uygun mudur derken?
Zaten jantınızın boyutu bellidir. 17'lik bi janta 18 lastik takamassınız.
Şuan üzerinde hangi lastik var jantınızın? Eğer 17'yse 17 takacaksınız...

Marka konusunda Continental'i öneririm ama Bridgestone'da sağlamdır, sıkıntı çıkarmaz.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
225/45/17 takarsanız konfor azalır onu söylim en uygunu 225/50/17 olur kanımca sürtme yaşatmaz ama yinede eski ebatlara oranla yakıtta ufalta olsa artış, performans ta, konforda da azalma yaşanır.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jant 17 lik jant. şuan üzerindeki lastikler 215 50 R17 bridgestone turanza. turanza zaten sert lastik ve şuanda lastik dişleri derinliği iyi ancak akdeniz bölgesinde aşırı sıcaklardan 3 yılda km yapmamasına rağmen sıcaktan dolayı çatlaklar var ve buna mukabil lastikte sertleşme var.
o zaman ben 225 50 17 alayım sürtme olmaz lastik tabanı 225-215 , yani 1 cm daha kalın olacak. 1 cm daha geniş taban yakıtı çok etkilemez araba zaten 5 litre yakıyor, yol tutuş anlamında + faydası olur diye düşünüyorum.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben herkese continental öneriyorum, hele astra J gibi bir arabanız var...Vectra B, Astra F gibi bir arabanız olsa kesinlikle Barum önerirdim, conti standartlarında üretilen kaliteli bir lastiktir, sadece marka ve pazarlama politikası sadece...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Eğer asfalt yolda kullanıcaksanız ve nakit sıkıntısı yoksa Michelin derim kesinlikle aksi halde balon yapabilir. Ama sağım solum belli olmaz dağa taşa çukura girebilirim dersen Continental.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isterseniz arabaniza uygun lastigi söyle secebilirsiniz, örnek vermek gerekirse babamda fiat linea var onun lastik ebatlari 195/65/15 ve nisan gibi yaz ve kis olmak üzere lastiklerin hepsini yenileyecegiz,bildigim kadari ile dünyadaki bütün büyük lastik firmalari Almanyada ADAC isminde bir yere lastiklerini test amacli göndermektedir bunlarin icersinde LASSA,PETLAS vs yerli isimleri göremezsin ve buradaki tesler bütün sartlar altinda 1 yil boyunca yapilmaktadir,ben buradaki test sonuclarina bakarak yazlik olarak 195/65/15 91H ölcülerinde en iyi performansi veren Bridgestone Ecopia EP 150 modelini buldum test asamasi kuru,islak,gürültü, yakit,asinma vs..test sekli 5 puan üzerinden yapilmakta en düsük puan en basarili ürün.... kis ayi icin ise Continental contiwinter contact TS850 modeli ise islak,karli, buzlu,asinma, gürültü,yakit vs.. bu kriterlerde en basarili lastik secilmislerdir, sizde bu siteden sizin arabanizin lastik ölcülerindeki testler bakip en iyi versiyonu bulabilirseniz..lastikcilere giderseniz ellerinde kalani itelemeye calisirlar , iste yok efendim bu yaz bu modelden 800 cift sattim 1 tane sikayet gelmedi begenmezsen getir falan gibi bircok varyasyon üretirler..yani firmalarin basarili oldugu alan farkli olabilmekte yazlik , kislik, agir vasita traktör vs..zaten o sayfada göreceksiniz ..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isterseniz arabaniza uygun lastigi söyle secebilirsiniz, örnek vermek gerekirse babamda fiat linea var onun lastik ebatlari 195/65/15 ve nisan gibi yaz ve kis olmak üzere lastiklerin hepsini yenileyecegiz,bildigim kadari ile dünyadaki bütün büyük lastik firmalari Almanyada ADAC isminde bir yere lastiklerini test amacli göndermektedir bunlarin icersinde LASSA,PETLAS vs yerli isimleri göremezsin ve buradaki tesler bütün sartlar altinda 1 yil boyunca yapilmaktadir,ben buradaki test sonuclarina bakarak yazlik olarak 195/65/15 91H ölcülerinde en iyi performansi veren Bridgestone Ecopia EP 150 modelini buldum test asamasi kuru,islak,gürültü, yakit,asinma vs..test sekli 5 puan üzerinden yapilmakta en düsük puan en basarili ürün.... kis ayi icin ise Continental contiwinter contact TS850 modeli ise islak,karli, buzlu,asinma, gürültü,yakit vs.. bu kriterlerde en basarili lastik secilmislerdir, sizde bu siteden sizin arabanizin lastik ölcülerindeki testler bakip en iyi versiyonu bulabilirseniz..lastikcilere giderseniz ellerinde kalani itelemeye calisirlar , iste yok efendim bu yaz bu modelden 800 cift sattim 1 tane sikayet gelmedi begenmezsen getir falan gibi bircok varyasyon üretirler..yani firmalarin basarili oldugu alan farkli olabilmekte yazlik , kislik, agir vasita traktör vs..zaten o sayfada göreceksiniz ..

Bülent bey bahsettiğiniz sitede şu linkte buldum lastik değerlerini -> http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/default.aspx

Aşağıdan lastik ölçüsünü seçerek değerlere ulaşılabiliyor...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
geçen ay lastiklerimi değiştirdim ,orjinal fabrika çıkışı üzerinde olan continental conti sport contact 3 225-50-17 lastikleri continental conti sport contact 5 225-45-17 ile değiştirdim şunu söyleye bilirim çok sessiz ve yol tutuş kabiliyeti çok iyi bir lastik ve tanesini 300 tl ye aldım yanak daralması ise konforda düşüş yaratmadı.