Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İlk Gün İzlenimlerimiz

nortstar52 link' Alıntı:
2011 Astra Sports Tourer  1.3 Cdti Sport aldım.100 km yaptım.Kalkışta bir uğultu var.Ancak devrini bulunca harika bir gidişi var.Vites değişim göstergesi işimi çok kolaylaştırıyor.Start Stop özelliği harika.Tecribeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim bu araçlar kaç km sonra ekonomik yakıt değerlerine ulaşıyor?
şu an aracım 15 bin de ilk bakımınıda geçen hafta yaptırdım
ortalama 2000 km den sonra tüketimde biraz azalma oluyor ama öyle ahım şahım bir düşüş gerçekleşmiyor
yakıt tüketimi için önemli olan araç kalkışlarda gaza fazla yüklenmemek ve sakin kullanmak
bunlara dikkat edilirse daha az yakıt tüketiyor ve ortalama düşüyor.

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar Dortmund da yasiyorum. Astra mi alali 20 gün oldu. Arac cok güzel. Suan 1100km de.Diger Astralara ve özellikle Golfe göre genis ve büyük bi arac. Aracimi cok isteyerek ve severek aldim. Ancak araci teslim aldiktan 1 hafta sonra cok canim slklLdi.

1- Söför kapisinin ic tarafinda altta 2 tane nohut büyüklügünde zede vardi ve boyayi kazimis gibiydi yani boya falan yoktu. Bunu servise direk söyledim ve hemen aracimin numarasina bakarak uygun boyayi uyguladilar ve bana da 2 tüp sprey verdiler. Korkum acaba ilerde pas falan yapar mi? Sorun olmaz dediler ama yinede icimde kusku var.

2- Fren pedali arac hareket halindeyken fren yaptigimda gacir gucur ses yapiyor. Sanirim ses fren telinden geliyor. Bunu servise söyledim. Normal oldugunu, pren pedalinin plastik oldugu icin yaptigini ve degistirsek bile tekrar ayni sesi yapacagini söyledi ve tepem atti. Sifir arabada bu sesin olmamasi gerektigini ve bu sesi duymak istemedigimi söyledim. ama hic bir sey yapmadilar. Ben de aldigim adama söyledim. 1-2 hafta icinde randdevu vereceklerini ve araca bakacaklarini söyledi. Isin garibi adam servis calisani icin "Sizi gecistirmis" dedi.

3- Dortmund`a 1-2 gündür iyi yagmur yagdi ve ben de 1-2 gündür arabaya binmedim. bu gün hava günesliydi öglen 3 te aracin kapisini actigimda alt taraftan su aktigini gördüm. Sanirim fitillerin arasinda kalan su emin degilim. Su arabanin icine girmemis ama aktigi yer kapinin ic tarafinda dösemenin altinda fitillerin oldugu yerden. Sizin de basiniza böyle bisey geldi mi? Oradan su akmasi Normal mi? Yada fitillerin icine su girmesi normal mi?

Ayrica arabaya ilk bindigimde bana cok sessiz gelmisti. Simdi sanki motor sesi cok var gibi geliyor. Özellikle Sehir icin kullanimda. Araca bindigimde icimdeki his süper di. Ama daha ilk 20 günde bunlari yasayinca kursagimda kaldi :(

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın motoru nedir 1.4turbo mu? 1.7 cdti mı? yada diğerleri hangi motor seçeneğini aldınız?

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mahmutabbas link' Alıntı:
Arkadaslar Dortmund da yasiyorum. Astra mi alali 20 gün oldu. Arac cok güzel. Suan 1100km de.Diger Astralara ve özellikle Golfe göre genis ve büyük bi arac. Aracimi cok isteyerek ve severek aldim. Ancak araci teslim aldiktan 1 hafta sonra cok canim slklLdi.

1- Söför kapisinin ic tarafinda altta 2 tane nohut büyüklügünde zede vardi ve boyayi kazimis gibiydi yani boya falan yoktu. Bunu servise direk söyledim ve hemen aracimin numarasina bakarak uygun boyayi uyguladilar ve bana da 2 tüp sprey verdiler. Korkum acaba ilerde pas falan yapar mi? Sorun olmaz dediler ama yinede icimde kusku var.

2- Fren pedali arac hareket halindeyken fren yaptigimda gacir gucur ses yapiyor. Sanirim ses fren telinden geliyor. Bunu servise söyledim. Normal oldugunu, pren pedalinin plastik oldugu icin yaptigini ve degistirsek bile tekrar ayni sesi yapacagini söyledi ve tepem atti. Sifir arabada bu sesin olmamasi gerektigini ve bu sesi duymak istemedigimi söyledim. ama hic bir sey yapmadilar. Ben de aldigim adama söyledim. 1-2 hafta icinde randdevu vereceklerini ve araca bakacaklarini söyledi. Isin garibi adam servis calisani icin "Sizi gecistirmis" dedi.

3- Dortmund`a 1-2 gündür iyi yagmur yagdi ve ben de 1-2 gündür arabaya binmedim. bu gün hava günesliydi öglen 3 te aracin kapisini actigimda alt taraftan su aktigini gördüm. Sanirim fitillerin arasinda kalan su emin degilim. Su arabanin icine girmemis ama aktigi yer kapinin ic tarafinda dösemenin altinda fitillerin oldugu yerden. Sizin de basiniza böyle bisey geldi mi? Oradan su akmasi Normal mi? Yada fitillerin icine su girmesi normal mi?

Ayrica arabaya ilk bindigimde bana cok sessiz gelmisti. Simdi sanki motor sesi cok var gibi geliyor. Özellikle Sehir icin kullanimda. Araca bindigimde icimdeki his süper di. Ama daha ilk 20 günde bunlari yasayinca kursagimda kaldi :(
araba, anavatanında bu kadar sorun çıkarıyorsa ülkemde ki sıkıntılara şükretmek lazım:) sizde fren teli bizde disk yamulması, sizde kapı eşiği bizde 3. stop lambası en sık görülen şikayetler. ..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun
1- bahsedilen kısma rutüş yapıldıysa paslanma yapmaz ancak böyle birşey yapmaları terbiyesizlik olmuş, verilen fiyattan biraz daha indirseydiniz bunun karşılığında
2- Fren telinde sorun varsa değişim talep edin kesinlikle bizim araçlarda böyle bir ses yok bahane uydurmuşlar mutlaka değişim talep edin
3-içeri su aldıysa muhtemelen fitillerdendir ve fitil değişimi isteyin

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
aracınızın motoru nedir 1.4turbo mu? 1.7 cdti mı? yada diğerleri hangi motor seçeneğini aldınız?

Arac 1.4 Ecoflex.

Cevap yazan arkadaslara da cok tessekkür ederim. En kisa zamanda sikayetimi opel'e bildiricem.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=tomacco link=topic=342.msg40577#msg40577 date=1311139765]

Arac 1.4 Ecoflex.

Cevap yazan arkadaslara da cok tessekkür ederim. En kisa zamanda sikayetimi opel'e bildiricem.
[/quote]
Keşke 1.4 olsa  special_prayer  :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=mahmutabbas link=topic=342.msg41297#msg41297 date=1311792646]
[quote author=tomacco link=topic=342.msg40577#msg40577 date=1311139765]

Arac 1.4 Ecoflex.

[/quote]
Keşke 1.4 olsa  special_prayer  :)
[/quote]

:)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

1.6 olsa tadına doyum olmazdı zaten... ama bu ay verginin 2. dilimini oderken iyiki de 1.3 almışım dedim. 100 lira 100 liradır.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
1.6 olsa tadına doyum olmazdı zaten... ama bu ay verginin 2. dilimini oderken iyiki de 1.3 almışım dedim. 100 lira 100 liradır.
Araç her yönüyle ekonomik canım  8)