Astra J için Hangi Osram Ampul ?

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın ampullerini değiştirmeyi düşünüyorum.Kısalar için cool blue uzunlar için nightbreaker almayı planlıyorum.Osramın sitesinde uyumluluk programı var orda H7 olarak öneriyor.H7 midir uygun olan Türkiyede farklılık göstermez değil mi?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J için Hangi Osram Ampul ?

Kısalarda uzunlarda h7. Ben cool blue 5000k kullanıyorum çok memnunum(kısalarda). Uzunlar hala sarı duruyor onlara şimdilik düşünmüyorum ama siz night breakerdan memnun kalırsanız bende taktırmayı düşünürm.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her ikisini de daha önceki araçlarımda kullandım. cool bluenun ekstraları da çıkmış yapı marketlerde var. coolblue daha beyaz ışık veriyor fakat biraz karanlık oluyor. nightbreaker daha sarımsı ona göre ama çok güzel aydınlatıyor. ama her ikisi de kısa ömürlü çabuk patlıyor. bu arada coolblue salih arkadaşta var ona sora bilirisiniz.
...  salih bey cevaplamış zaten

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Bu arada kısa sürede patlama olayını bnde araştırdım çoğu kişi yaşamış bunu. Diğer secenek ise philips diamond vision o 70 lira daha pahalı ama daha uzun süre dayndığını duymuştum ben bulamamıştım  philipslerden zamanında

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediğim program buydu.Cool blue ile orjinal fara göre görüş kaybı olmuyor değil mi? Eski aracımda mavi xenonlar vardı yolu görmekte güçlük çekiyordum çünkü.Eğer bir problem yoksa internetten veriyorum siparişi.Nightbreakerlar hakkında yorumumu yaparım taktıktan sonra.Ayrıca kendim takabilirim sanırım çok zor olmasa gerek biraz becerikliyimdir bu konularda :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nette fiyat ne? nightbreaker praktikerde 35tl çifti. coolblue biraz daha ucuz sanırım (h7 için)

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman kısalar için Philips Blue vision 4000k beyaz park ampulü de hediyeymiş :) 31tl uzunlar için de Philips Nightguide 3 ayrı ışıklandırma sistemi varmış.siparişi veriyoruuum :) osram nightbreaker 28 lira coolblue 44tl

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Gün ışığı kelvininden farklı birşey takmayın; gece karşılaşırsak uzunlarımı yakarım ona göre :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cool blue da yağmurda görüş kaybı yaşanıyor dikkat etmek lazım
ancak osram nightbreaker kullanmış biri olarak müthiş bir aydınlatma sağlıyor
normal ampullere oranla aydınlatmasını artırıyor, bence sarı olsun ve sağlıklı olsun
beyaz ya da mavi tonda olanlar uzun yolda yağmur ve çamurda aydınlatmıyor yolu
ama görsellik olarak daha hoş duruyor, tercih meselesi ama güvenlikte önemli