Astra j Far Yıkama

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra j Far Yıkama

gfb1987 link' Alıntı:
Muayeneyle ilişiğini anlamadım ama  ::)
Xenon araçlarda belli bir süreden sonra ısınma yaptığından far yıkama olmak zorunda, dikat ederseniz ki fabrika çıkışı bütün araçlarda far yıkama mevcut.. Muayene istasyonları sonradan takılan xenonları kesinlikle kabul etmiyor ağır kusur olarak muayeneden geçirmiyor..

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AEE25 link' Alıntı:
Xenon araçlarda belli bir süreden sonra ısınma yaptığından far yıkama olmak zorunda, dikat ederseniz ki fabrika çıkışı bütün araçlarda far yıkama mevcut.. Muayene istasyonları sonradan takılan xenonları kesinlikle kabul etmiyor ağır kusur olarak muayeneden geçirmiyor..

Ok ben yanlış anlamışım hem xenon hem yıkama olan araçlarda sıkıntı yapıyolar sandım :)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Isınma meselesini ilk kez sizden duydum. Bu durumda farlar çok ısındığında otomatik olarak su püskürtülüyor olması gerekmez mi? Ben de sistemin başlıca amacını far camının temizliği olarak biliyorum.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Isınma meselesini ilk  welllcommee
kez sizden duydum. Bu durumda farlar çok ısındığında otomatik olarak su püskürtülüyor olması gerekmez mi? Ben de sistemin başlıca amacını far camının temizliği olarak biliyorum.
045thumbsup Bencede farlarin ısınması ile alakası yok alakası olsaydı aksam farlar açık uzun yolda giderken belirli aralarda far yıkama devreye girmesi gerekiyordu sadece daha iyi bir aydınlatma için olabilir özellikle yağmurlu havalarda onden giden araçlardan gelen kirli suların temizlenmesi için tasarlanmış diye düşünüyorum

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Isınmayla alakalı bir durum degil. Xenonu yapan mühendisler  soğutma icin de dışardan su sıkmayı dusunmemislerdir bence... Abes olur bence

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ısınmayla alakası yok xenon ısınsa ısınsa balastları ısınır onlarda zaten alüminyum plakaya bağlı rüzgardan kendini soğuturyor far yıkama sadece lüks donanım yağmur da çamurda kirlenen farların aydınlatma kalitesi düşüyor temizlenmesi için donanım başka bir numarası yok

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Isınma değil sadece farın temizlenmesi amaçlıdır...

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

denedim ama bir türlü nasıl yıkandığını keşfedemedim. aracı alalı 5 saat olmadı ve yağmur çamur mahvoldu farlar.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
denedim ama bir türlü nasıl yıkandığını keşfedemedim. aracı alalı 5 saat olmadı ve yağmur çamur mahvoldu farlar.
Farlar acik cama su firlatin.