Astra j DPF İptalinde Egzoz Muayenesi

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkeze merhaba bu bir bilgilendirme konusudur.
1.3 dizel 2013 model astra j hb aracımca egr ve dpf yi iptal ettirdim dpf nin içi boşaltıldı.
aracım 3.5 devirde yokuşta ise duman atıyor .
fakat egzoz emisyondan sorunsuz hicbir katkı maddesi eklemeden normal olarak gecti bu konuda cokca konuda cekincelerimizi konuşmuştuk fakat arac sorunsuz gecti .
yeni bir dpf cok büyük maliyet olacagı icin bu yönten artık bana deneyip gördügüm icin cok daha mantıklı geldi

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve radef

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
hocam merhaba, bende dpf iptali düşünüyorum. çünkü dpf temizliği çok sık devreye girmeye başladı (ortalama 100km de bir.) devreye girdiğinde yaktı tüketimi en az 1l lt fazlalaşıyor. temizlemesi 7-8 dk sürüyor. iyi canımı sıkmaya başladı. ustaya sökülmesinin sıkıntı olur mu diye sordum. sadece çok yüksek devirde ve bazen sabahları ilk çalıştırdığında siyah duman atar dedi. şu an memnun musunuz ?

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet şuan memnunum 4 bin devirin üstüne cıktıgında tatlı bir duman atıyor rahatsız etmez seni arabanın .çekişi arttı yakıtı düştü muayenedende tekte gecti hicbir sıkıntı olmadı isterseniz muayene raporunu paylaşabilirim

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
evet şuan memnunum 4 bin devirin üstüne cıktıgında tatlı bir duman atıyor rahatsız etmez seni arabanın .çekişi arttı yakıtı düştü muayenedende tekte gecti hicbir sıkıntı olmadı isterseniz muayene raporunu paylaşabilirim
hocam hem yazılımla iptal hem de içini boşalttırmayı düşünüyorum. bu daha sağlıklı diyorlar. sizde öyle yapmışsınız. maliyet nedir acaba ?

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam ben yazılım iptaline 500 tl vermiştim 2021 in 3. ayıydı icini boşaltmada zaten egzozcu hallediyor cekiş gercekten güzel oluyor öyle ahım şahım bi dumanda yok 4 bin devirin altında zaten duman yok sizinle egzoz muayenesini paylaşacagım birazdan

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
egzoz.jpg

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sanayide rasgele herhangi bir yerde yaptırdım ilk gördügüm ölcümcüydü hangi ilde yaşıyorsunuz

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
sanayide rasgele herhangi bir yerde yaptırdım ilk gördügüm ölcümcüydü hangi ilde yaşıyorsunuz
sakaryada yaşıyorum hocam. muayene raporu için sağol. zahmet verdim. benim usta rejenerasyon da yaptırabiliriz dedi. 30 dk 3000 devirde rejenerasoyona sokup temizliyormuş egsozcu ama 500 km sonra aynı olacaksa da bir anlamı yok. hayır bir de dpf devreye hemen girmesin diye aracı devirli kullanıyorum. ordan da yakıt tüketimi fazla oluyor. her türlü zarar yani. sanırım en iyisi sizin gibi iptal ettirmek.

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tabi dpf yi temizledikten sonra yine belli kilometre sonra arıza yaptıgını söyleyenler var malum yenisi cok pahalı ben bi sıkıntısını görmedim 1 yıl oldu

• Beğen
Tepkiler: Eraykardes

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben yıllardır bu şekilde geçiyorum zaten katalitik konvertörde iptal bende

sakaryada yaşıyorum hocam. muayene raporu için sağol. zahmet verdim. benim usta rejenerasyon da yaptırabiliriz dedi. 30 dk 3000 devirde rejenerasoyona sokup temizliyormuş egsozcu ama 500 km sonra aynı olacaksa da bir anlamı yok. hayır bir de dpf devreye hemen girmesin diye aracı devirli kullanıyorum. ordan da yakıt tüketimi fazla oluyor. her türlü zarar yani. sanırım en iyisi sizin gibi iptal ettirmek.

30 dakika olduğu yerde 3000 devirde araba çalışacaksa hararet tavan yapar hatta conta bile yakabilirsiniz. Bu güç ölçümlerinde önüne büyük fan koymalarının nedeni bu yüzden.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: magne33