astra j dizel 15.000 km hangi servise gitsek

bsertkol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese

yarina 15 bin bakima girecegiz

odak 520 tl

atakoy opelde 528 tl fiyat aldim

yanliz atakoydeki tam sentetik mobil 1 kullaniyor

aracimin suanki yagi muhtemelen gm fabrikanin koydugu yag

sizce hangisine gideyim kcekmecedeyim atakoy daha da yakin ama yag im gm den mobil e gececek eski yag ile mi devam etmek lazim

bilenlerin yorumlarini alsam
birde fiyatlar iyimi sizce forum uyelerine indirim yapan da uygun onereceginiz yer varmidir

gokhan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra j dizel 15.000 km hangi servise gitsek

forum uyelerıne indirim yapılıyor odak topkapıdan tarık beyle görüşüp fiyat almanızı öneririm

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Bende 2 hafta sonra 15.000km bakımına gireceğim.Buarada Kastamonudan Emre Bey'in ısrarla tavsiyesi aracın fabrıkada dolumu yapılmıs aynı yag markası ıle devam edılmesı demıstı. Mugla ERMAS Servıs muduru arkadasım ıle yaptıgım gorusmede ıstegım dogrultusunda GM dexos 2 yada Mobil 1 kullanabılecegını soyledı...
Ben GM kullanacagım..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Buğra,

GM zaten dexos2 yeterlilik/kalite sertifikasını her yağa vermiyor. Dexos2 lerin kalitesi üst sınıf. Araç 14500km boyunca hiç yağ değiştirmeden (üstelik dizel araç) sıkıntı yaşamamış. Yani sorunsuzluğu ortada. Hal böyle iken farklı yağa geçilmemesi konusundaki öneriler sadece iddia olsa bile maceraya değmez diye düşünüyorum ki faydalı kurum sökülmesi olayı gerçek ve motorun pek bilinmeyen en büyük düşmanlarından biri.

http://www.gmdexos.com/licensedbrands/dexos2licensedbrands.html

Resimdede görüleceği üzere dexos2 yi karşılayan Mobil ler belli. Bunlardan daha üst seviye yağlar elbette vardır ama hem bizim araçlarda görülebilecek artı bir faydası yok hem de söylediğim macera riski var. Bunlar benim görüşüm değil, dergilerden, yüzyüze edindiğim bilgilerin aktarımı sadece. Karar elbette sizin. :)