Astra j bixenon mercek far uygulaması

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j bixenon mercek far uygulaması

konu ölmüş ama gene de bi şansımı deneyim  011zaa bu işlemi uygulatan arkadaşımız hala burada mı acaba

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu uygulamayı yaptıran ve aynı sekilde fikir/tavsiye verebilecek baska arkadasımız varmı forumda?

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu soru soruldu mu daha önce bilmiyorum ama

1.4 T SPORT aracıma COSMO farı alsam taksam ne olur amacım sadece merceğini kullanmak ve muayeneden sorunsuz geçmek.Bu mümkünmüdür AFL özelliğinin Peşinde değilim zaten olmaz da orjinal çözüm peşindeyim.Yaptıran falan olmuşmudur

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:
Arkadaşlar bu soru soruldu mu daha önce bilmiyorum ama

1.4 T SPORT aracıma COSMO farı alsam taksam ne olur amacım sadece merceğini kullanmak ve muayeneden sorunsuz geçmek.Bu mümkünmüdür AFL özelliğinin Peşinde değilim zaten olmaz da orjinal çözüm peşindeyim.Yaptıran falan olmuşmudur

Sadece merceği kullanabilir ve orjinal bir görünüm elde edebilirsiniz ancak otomatik far yükseklik ayarınız ve far yıkama düzeneğiniz olmadığı için muayeneden geçemezsiniz. Far yıkama düzeneğini egale etmek için eski Megane'lardaki gibi mercek içinde xenon olmayan ampul kullanmak bir çözüm getirebilir ancak yine far yükseklik ayarı olmadığı için muayeneden geçemez.

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Sadece merceği kullanabilir ve orjinal bir görünüm elde edebilirsiniz ancak otomatik far yükseklik ayarınız ve far yıkama düzeneğiniz olmadığı için muayeneden geçemezsiniz. Far yıkama düzeneğini egale etmek için eski Megane'lardaki gibi mercek içinde xenon olmayan ampul kullanmak bir çözüm getirebilir ancak yine far yükseklik ayarı olmadığı için muayeneden geçemez.

Teşekkürederim birden vazgeçtim.Peki ODAK ta tarık bey biz mercek uygulaması yapıyoruz dedi audinin merceğini kullanıyolarmış o zaman da muayenede takılıyor mu acaba

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:
Teşekkürederim birden vazgeçtim.Peki ODAK ta tarık bey biz mercek uygulaması yapıyoruz dedi audinin merceğini kullanıyolarmış o zaman da muayenede takılıyor mu acaba

O konuda bilgim yok açıkçası. Burada daha önce tartışılan konularda muayeneden geçemeyeceği anlaşılmıştı ama belki onlar bu far yüksekliğini ayarlama konusunda farklı bir çözüm geliştirmiş olabilirler.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:

Muayene konusunda mercek kalitesi yada kullanılan malzeme önem teşkil etmiyor.
Aracınızda mercekli far olması durumunda mutlaka far yıkama ve far konumlandırması için gerekli sensörlerin bulunması gerekiyor.
Far yıkama ve gerekli sensörlerin bulunmadığı araç sahipleri genellikle muayeneden önce eski farlarının montajını yapıp muayeneden geçtikten sonra yeniden mercekli farlarına dönüyorlar.
Bende bununla uğraşabilirim derseniz bu şekilde muayeneden geçebilirsiniz.  :)

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Muayene konusunda mercek kalitesi yada kullanılan malzeme önem teşkil etmiyor.
Aracınızda mercekli far olması durumunda mutlaka far yıkama ve far konumlandırması için gerekli sensörlerin bulunması gerekiyor.
Far yıkama ve gerekli sensörlerin bulunmadığı araç sahipleri genellikle muayeneden önce eski farlarının montajını yapıp muayeneden geçtikten sonra yeniden mercekli farlarına dönüyorlar.
Bende bununla uğraşabilirim derseniz bu şekilde muayeneden geçebilirsiniz.  :)

ooooo  hiç bana göre işler değil vazgeçtim mercekten falan.İlginize teşekkürederim