Astra J Benzin yakıt tüketimleri

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

Teşekkürler arkadaşlar bunu bilmiyordum ;)

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

ortalama rodaj süresi nedir astralarda çünkü benim bildiğim kadar araba rodaj süresini tamaladıktan sonra yakıtta gözle görülür düşme oluyor

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onur1053 link' Alıntı:
Bugün bagajdan gelen ses, aşırı yakıt tüketimi ve gerekli güncellemeler için servise gittim. Bagajdan gelen sesi halletmişler. Yakıtda dahil olmak üzere bazı şeylerle ilgili versiyon güncellemeleri yapıldığı söylendi. Ustayla beraber test sürüşüne çıktık, aracın asıl yakıt tüketimine yaklaşık 5.000 kmden sonra ulaşacağını söyledi. Birde sürekli gaza yüklenerek aracın vites değiştirmesini bekleyerek kullanırsam çok yakacağını, eğer gaza basarken ayağımı gazdan hafif çekip tekrar basarsam üst vitese geçip daha az yakacağını söyledi. Bu yöntemi kendisiyle araç bilgisayarından anlık tüketimi takip ederek aynı yolda iki yöntemlede denedik. Ustanın yöntemiyle gerçektende çok daha az yakıyo gösteriyo, örneğin birden ikiye geçerken araç kendi geçtiğinde anlık tüketim 40 lt/h 'e kadar çıkarken, erken geçirirsek 24 lt/h' e kadar çıktı. Bıraz da böyle denemeyi düşünüyorum bakalım belki işe yarar. Tabiki bu şekilde aracın ataklığından ve performansından ödün vereceğim ama benzin bu fiyata gelmişken 56 lt'le 400 km yapmak biraz insana zor geliyor....

Biraz gaz verip ayağını gazdan çekerseniz hemen vites atıyor eğer gaz vermeye devam ederseniz belirli bir devire kadar çıkıyor sonra vites değişiyor. Kullandığımız araçta ne yapsakta yakıt tüketimi kolay kolay 10 11 lt altına düşmüyor özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde kullanıyorsanız.

onur1053

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hacker407 link' Alıntı:
Biraz gaz verip ayağını gazdan çekerseniz hemen vites atıyor eğer gaz vermeye devam ederseniz belirli bir devire kadar çıkıyor sonra vites değişiyor. Kullandığımız araçta ne yapsakta yakıt tüketimi kolay kolay 10 11 lt altına düşmüyor özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde kullanıyorsanız.

14 lt den sonra 10-11 e de razi olucaz artik....

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bende aynı motor manuel kullanıyorum istanbuldayım sürekli ama yakıtım 8.5u geçmiyor otomatik viteste bu kadar fark edermi onuda bilmiyorum ama sizin değerler baya fazla geliyor bana..

onur1053

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
arkadaşlar bende aynı motor manuel kullanıyorum istanbuldayım sürekli ama yakıtım 8.5u geçmiyor otomatik viteste bu kadar fark edermi onuda bilmiyorum ama sizin değerler baya fazla geliyor bana..

Almadan önce fazla yakmasını bekliyordum ama bu kadarını tahmin etmemiştim. Erken vites atma olayını uygulamaya başladıktan sonra hızlı bir şekilde düşmeye başladı, 14 lt'den 12 litreye düştü şimdilik, bakalım nereye kadar düşecek ama tabi sizin değerleriniz bize hayal.... battle_Escrime

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

otomatik arabada vites atsın diye gaza basıp çekme hareketi yaptıktan sonra otomatik vltesin ne anlamı kalıyorki...  Bence arabanın teknik yapısına mantığına ters...  keşke az yakan bir otomatik araba tercih etseydiniz . Malesef opel otomatik konusunda çok başarısız.  Kuzenimdeki otomatik polo 7 lt  arkadaşımdaki otomatlk golf  8 lt yakıyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca bizim otomatiğin manuel kullanımı çok başarısız geç algılıyor.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
otomatik arabada vites atsın diye gaza basıp çekme hareketi yaptıktan sonra otomatik vltesin ne anlamı kalıyorki...  Bence arabanın teknik yapısına mantığına ters...   keşke az yakan bir otomatik araba tercih etseydiniz . Malesef opel otomatik konusunda çok başarısız.  Kuzenimdeki otomatik polo 7 lt  arkadaşımdaki otomatlk golf  8 lt yakıyor
Bu Opele özgü bir durum değil bütün otomatik araçlarda vitesi gaz pozisyonu ile belirlersiniz. Ayağınızı gazdan çekersiniz olabildiğince üst vitese geçirir, yarım gazdan fazla basarsanız ise düşürebildiği kadar vites düşürür. 115 Hp ile test sürüşüne çıkmıştım almadan önce. Bence Active Select oldukça başarılı bir şansuman fakat 115 Hp lik motorla çok uyumlu değil. ևünkü 115 Hp aracı yürütmek için biraz devir çevirmek gerekli, bu da doğal olarak yakıt tüketimi olarak yansıyor. Bence 1.4T bir araçla bu şanzuman çok iyi sonuç verir.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 115 otomatikle test sürüşü yaptım araba cenaze arabası gibi gelmişti yaw dedim bu motor alınmaz ama inanın manuelde ben bu ağırlık yavaşlık olayını yaşamıyorum motordan ziyade şanzımandan gelen bir ağırlıkta var sanki otomatikte (manuele alınca fark oluyormu bilemiyorum tabiki) ama artı çokta yakıyor bence otomatik isteniyorsa mutlaka 1.4 veya 1.6 turbo tercih edilmesi en uygunu astra için..