Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

AFL candır.  005hihih

O

orcun20

Bilgi Girilmemiş

MeRt link' Alıntı:
AFL kesinlikle yapılamaz diye bir durum yok ama yaptırmaya değmeyecek bir meblağ karşınıza çıkacaktır. Hemde bu işlemi yapacak bir usta ve servis bulmanızda hiç kolay olmayacaktır. ևünkü daha önce yapılmış bir örneği yok.
Ayrıca AFL far takımı, beyni, kamerası, işçiliği vs. derken 5500-6000 TL gibi bir ücret ortaya çıkıyormuş. (Servisin verdiği bilgi)
Bu nedenlerden dolayı sonradan AFL'nin hem çok zor bir uygulama olduğunu hemde verilen ücretin çok abartılı olduğunu düşünüyorum.

AFL görünümlü far yapmak isterseniz o işlemi 1200-1500 TL gibi ücretlere bitirebilirsiniz ama AFL'nin hiçbir özelliği olmayacaktır. Sadece mercekli bir xenon farınız olmuş olur ve dışarıdan görenler AFL zanneder.  :)

haklısınız bende dün denizlideki otomat opel yetkili servisine sordum ve o da karasöre kadar herseyın degısmesı gerek cok maliyetli olur neden geçen hafta 5 milyar fark verip cosma almadın dedi :) bende diyecek birşey bulamadım

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Merhabalar,
Arkadaşlar bugünlerde AFL sistemimden şöyle bir sorunla karşılaştığımı düşünüyorum.
Farklar yolda giderken daha önce gösterdiği gibi göstermiyor.
Daha fazla yere baktığını düşünüyorum.Mesela daha önce düz bir yolda 80 Km ile seyir halinde gider iken yolun tamaminı gösterir iken şimdi daha aşağıya yere çok yakın gösteriyor.
Mesela seyir halinde 10 m. ileriyi gösterirken şimdi 3 m.lik kısmı gösteriyor gibi geliyor.
Aracım 2011 Cosmo dizel AFL sistemide var.
Farkları otomatik ayarlıyor diye biliyorum.
Bu konu ile ilgili nasıl çözüm bulabiliriz.
Aracımı da daha yeni 1 ay önce 45000 bakımını yaptırdım.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fpotur link' Alıntı:
Merhabalar,
Arkadaşlar bugünlerde AFL sistemimden şöyle bir sorunla karşılaştığımı düşünüyorum.
Farklar yolda giderken daha önce gösterdiği gibi göstermiyor.
Daha fazla yere baktığını düşünüyorum.Mesela daha önce düz bir yolda 80 Km ile seyir halinde gider iken yolun tamaminı gösterir iken şimdi daha aşağıya yere çok yakın gösteriyor.
Mesela seyir halinde 10 m. ileriyi gösterirken şimdi 3 m.lik kısmı gösteriyor gibi geliyor.
Aracım 2011 Cosmo dizel AFL sistemide var.
Farkları otomatik ayarlıyor diye biliyorum.
Bu konu ile ilgili nasıl çözüm bulabiliriz.
Aracımı da daha yeni 1 ay önce 45000 bakımını yaptırdım.

45000 bakımını yaptırdığınızda bir yazılım güncellemesi vs yapılmış olabilir mi? Bundan kaynaklanıyor olabilir belki. Benim aracımda AFL mevcut değil ancak aklıma gelen ilk durum bu oldu bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar AFL sisteminde büyük zenon merceklerin yaninda olan kucuk farlar sari mi astra’larda?
Dün oto yıkamada fark ettim bu durumu ben zenon sanıyordum kucuk saga sola donen farları da

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
Arkadaslar AFL sisteminde büyük zenon merceklerin yaninda olan kucuk farlar sari mi astra’larda?
Dün oto yıkamada fark ettim bu durumu ben zenon sanıyordum kucuk saga sola donen farları da

Dönüş lambalarınımı soruyorsunuz eğer bunu soruyorsanız evet sarı yanar tüm afl aralarda.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Dönüş lambalarınımı soruyorsunuz eğer bunu soruyorsanız evet sarı yanar tüm afl aralarda.

bilgi için  thnxx Evet direksiyon ile birlikte donen buyuk mercek’in yanindaki lambaları kastediyorum.
Sari olmasi biraz garip olmamis mi? Bi-xenon diye geciyordu galiba AFL+ ben de butun lambalar xenon sanmistim, bugun farkettim 6 ay sonra :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
bilgi için  thnxx Evet direksiyon ile birlikte donen buyuk mercek’in yanindaki lambaları kastediyorum.
Sari olmasi biraz garip olmamis mi? Bi-xenon diye geciyordu galiba AFL+ ben de butun lambalar xenon sanmistim, bugun farkettim 6 ay sonra :)

sarının haricinde hiçbir ışık bu kadar güzel aydınlatamaz sarı olması aydınlatma açısından çok faydalı fakat göz zevki açısından biraz kötü ama eğer çok hoşunuza gitmiyorsa serviste H11 plips ampul ile değiştirebilirsiniz beyaz renkli güzel bir ampuldür.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dönüş farları AFL li bir araçta xenon olmaz arkadaşlar, dönüş farının menzili kısadır ve sürücüye yakın alanlardaki kör noktaları görünür hale getirir, bunun için xenon gereksiz bir seçim olur.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet gorunum icin belki dusunulebilir, ama ben 6 ay sonra ancak fark edebildiysem demek ki cok da goze carpmiyor