Astra J Adayı

volkankilicoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Adım Volkan. 81 liyim ve İstanbulda yaşıyorum.

2012 Polo 1.4 Benzin li Polodan sonra üstüne koyup Astra J almaya karar verdim.

1.4t Benzinli mi Dizel mi sorusuna cevap arıyorum.

Bir yandan da satılık ilanlarına göz atmaktayım.

Sizlerin de değerli görüşleriyle bir araç bulabilirsem forumun daimi üyeleri arasında katılmak isterim.

Otobiyografim:
peugeot 207_punto HGT1.8_pahtfinder 3.3_g.cherokee 5.2_polo 1.4 comf.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Adayı

Merhaba,

Hoşgeldiniz, umarım en kısa sürede astra J ailesine katılmış olursunuz, gönül rahatlığı ile çok iyi bir seçim yaptığınızı söyleyebilirim :) Benzin ve dizel olayı sizin tamamen beklentinizle alakalı bir durum. Malum şu anki araçlardaki 95bg lik dizel motor performans anlamında vasat ama yakıt tüketimi anlamına yüzünüzü güldürüp burdan gönlünüzü feht edebilir :)  1.4t düz vites ile sakin kullanım da ekonomik yakıt tüketim değerleri yakalayabilirsiniz, zaten forumuda incelerseniz bu konuları görebilirsiniz. 1.4t performans olarak sizi kesinlikle üzmez hızlamna isteklerinize çok iyi cevap verir.

Benim fikrim, yılda 12.000 km yi geçmiyorsanız 1.4t alın derim.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

aracımı almadan önce 1.3 dizel test etmiştim performansı gercekten vasat önceliğiniz performans ise beklentinize cevap veremeyebilir ben 1.4t aldım ve gerek performans gerek yakıt tüketimi olsun heryönüyle memnunum oyum 1.4t den yana şimdiden hayırlı olsun

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aramıza hoşgeldiniz, dilerim içinize sinen güzel bir araç bulursunuz.

Active Select'li olmadığı sürece benzinli motorlar özellikle 1.4T ekonomi anlamında canınızı sıkmaz, dizel ise hemen kaçmaz ama bayağı uzun süre kaçar, hatta tüketim rekoru kırdırır. (:)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beklentileriniz performans odaklıysa ve yakıt sarfiyatı çok dert değil derseniz 1.4T tavsiye ederim.
İstanbul trafiğinde 1.4T aracımla (düz vites) genellikle 8.9 lt ve 9.2 lt arasında değişen bir yakıt tüketimim var. Uzun yolda ise en iyi ortalamam 6.1 lt oldu.  :)

Ama ''ben senede 15.000 km yol yaparım, aracım biraz az yaksın'' derseniz dizel tavsiye ederim. 1.3 dizel performans konusunda 1.4T gibi hissettirmese de, uzun vadede cebinize baya faydası dokunur.

Son seçenek ise yeni 1.6 dizel motorlar olabilir ama ikinci el düşünüyorsanız bu yeni motorların ikinci ele düşmesi biraz uzun sürebilir. Forumumuzdaki 1.6 dizel konularını incelemenizi tavsiye ederim.  :)

Aramıza hoş geldiniz.
Keyifli forumlar dilerim...  :)

volkankilicoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bütçem 40-44.000 TL bandında.

Arabamı sadece haftasonu kullanacağım. Bahçeşehirde oturduğum için genelde temde gidip geliyorum. Şehiriçi trafiğe neredeyse hiç girmiyorum.

Bu durumda 1.4t mantıklı gözüküyor. Tek kötü yanı ağırlığından ötürü performansı standart bir aile arabası tadında deniyor.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence ekonomi yani yakıt sarfiyatına çok takılmayacaksanız 1.4 T ideal olanıdır performans açısındandan mutlu eder sizi sakin kullanırsanızda çok üzmez yılda yapacağınız km esastır

Dizelin avantajı yılda 15.000 km civarlarında işinize yarar performanstan ödün vermeniz gerekir.

Her ne olursa olsun seçiminiz, gerek konfor gerek güvenlik gerek göze hitap ta astra sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Motor seçeneğinizi yapın gerisi teferruat tır. Aracı garajınıza koyduktan sonra gözlerinizi alamayacağınızdan eminim zaten

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

adRe J link' Alıntı:
Bence ekonomi yani yakıt sarfiyatına çok takılmayacaksanız 1.4 T ideal olanıdır performans açısındandan mutlu eder sizi sakin kullanırsanızda çok üzmez yılda yapacağınız km esastır

Dizelin avantajı yılda 15.000 km civarlarında işinize yarar performanstan ödün vermeniz gerekir.

Her ne olursa olsun seçiminiz, gerek konfor gerek güvenlik gerek göze hitap ta astra sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Motor seçeneğinizi yapın gerisi teferruat tır. Aracı garajınıza koyduktan sonra gözlerinizi alamayacağınızdan eminim zaten
greatt