Astra J 225/45/17 lastik

hasan_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasan_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 225/45/17 lastik

Yorumlarınız için teşekkürler....

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umarım yeni Tüvtürk uygulamasından haberiniz vardır. Ben 1 hafta önce diğer aracımı muayeneye götürdüm ve araç üstündeki lastik ebatları plakasından farklı ebatta lastik takılı olduğu için ağır kusurla aracı muayeneden geçirmediler. Aracınızın üzerindeki genelde kapı içerisinde olur plakaya muhakkak bakın. Eğer plakada 225/45/r17 de yazıyorsa sorun olmaz ancak sadece 215/55/r17 ebatı belirtilmişse (benim astramda sadece bu ebat yazılı) maalesef muayeneden geçemiyorsunuz. Mecburen lastikçiden lastik kiralayarak muayeneden geçebildim. Daha önceki muayeneden sorunsuz geçmiştim, onu da söyledim ancak yeni mevzuat geldiğini artık fabrikasyon değer haricinde farklı jant veya farklı ebatlarda bir lastik takıldığında muayeneden ağır kusurla geçemediğimizi belirttiler.

Bilginiz olsun...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ranilin link' Alıntı:
Umarım yeni Tüvtürk uygulamasından haberiniz vardır. Ben 1 hafta önce diğer aracımı muayeneye götürdüm ve araç üstündeki lastik ebatları plakasından farklı ebatta lastik takılı olduğu için ağır kusurla aracı muayeneden geçirmediler. Aracınızın üzerindeki genelde kapı içerisinde olur plakaya muhakkak bakın. Eğer plakada 225/45/r17 de yazıyorsa sorun olmaz ancak sadece 215/55/r17 ebatı belirtilmişse (benim astramda sadece bu ebat yazılı) maalesef muayeneden geçemiyorsunuz. Mecburen lastikçiden lastik kiralayarak muayeneden geçebildim. Daha önceki muayeneden sorunsuz geçmiştim, onu da söyledim ancak yeni mevzuat geldiğini artık fabrikasyon değer haricinde farklı jant veya farklı ebatlarda bir lastik takıldığında muayeneden ağır kusurla geçemediğimizi belirttiler.

Bilginiz olsun...

Bu biraz saçma bir uygulama olmamış mı sizce de? Yani tamam orada yazan ebatların belli bir % marjını sınır almalarını ve o sınırlar içindeki oranları kabul etmelerini anlarım da birebirde ısrar nasıl bir manyaklıktır?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Beni oraya kendim tasarlayıp bastıracağım kafama esen çılgın plaka rakamlarına zorlamasınlar. (:)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

GNSpower link' Alıntı:
Beni oraya kendim tasarlayıp bastıracağım kafama esen çılgın plaka rakamlarına zorlamasınlar. (:)

ևözüm gecikmedi  victoryy

hasan_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) kapı içine bi etiket bastırırz biz de olur biter :)