Astra J 2013 devir saati

zeybek0664

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Her zaman olmamakla birlikte devir saati resimdeki gibi 10-11 civarı yüksekte çalışıp rölantide 2 dakika kadar sabit kalıp kendiliğinden 5-6 seviyesine düşüyor.Bir süre aracımı kullanıp ara verdiğimde,tekrar çalıştırdığımda yükselme görmüyorum.Çok hafif dalgalanmada var.Hava sıcaklığı 10 derece olarak görülüyor.

Devir saati yükselmesi termostat arızasıyla başladı.Herhangi bir titreme ,stop etme yada ekranda ikaz almıyorum.termostatı yaptırdım.Bu yükselme nedendir anlamadım.Bu bir sorun mudur? bir arızanın ön belirtisi midir? Takıntı yaptım.Yardımcı olursanız memnun olurum.:confused:

Ekli dosyalar

• 20180215_175058.jpg
    20180215_175058.jpg
    32.5 KB · Görüntüleme: 29

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Bizim burda yani Erzurumda hangi araç olursa dizel benzin tüp Kış aylarında havalar soğukken ilk çalıştığında rolantı 10,11,12 olarak gösteriyor 1, 2 dakika oldğu yerde ısıtırız araçları kendiliğinden 10 altına düşer ve normale biner.Benim profildeki aracım da dizel ilk sabah çalıştığında 10,12 arası çalışır olduğu yerde 2 dakika ısınır ve sonrasında normale biner.Şimdi sizinki bence havalar ile ilgili de olabilir etkenlerden biri olabilir.Bir pc ye bağlatın ne çıkarsa ona göre hareket edin.Bide Hararet müşürü (su sıcaklık sensörü) arızalı olabilir değişmişsiniz acaba servisdemi değiştiniz yoksa normal bir ustada mı.Bu arıza benimde başıma geldi servise değiştirtdim.Kendi ustama değiştirdim tutmadı servise değiştirdim tuttu.

zeybek0664

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim burda yani Erzurumda hangi araç olursa dizel benzin tüp Kış aylarında havalar soğukken ilk çalıştığında rolantı 10,11,12 olarak gösteriyor 1, 2 dakika oldğu yerde ısıtırız araçları kendiliğinden 10 altına düşer ve normale biner.Benim profildeki aracım da dizel ilk sabah çalıştığında 10,12 arası çalışır olduğu yerde 2 dakika ısınır ve sonrasında normale biner.Şimdi sizinki bence havalar ile ilgili de olabilir etkenlerden biri olabilir.Bir pc ye bağlatın ne çıkarsa ona göre hareket edin.Bide Hararet müşürü (su sıcaklık sensörü) arızalı olabilir değişmişsiniz acaba servisdemi değiştiniz yoksa normal bir ustada mı.Bu arıza benimde başıma geldi servise değiştirtdim.Kendi ustama değiştirdim tutmadı servise değiştirdim tuttu.

Benim aracım benzın lpg lı yazmayı unutmuşum.Ankara hava şartlarında çok soğuk değil şu sıralar.Termostat arızası gösterdiğinde servise gitmiştim.Servis fiyatı yüksek verince ustama gittim.Şasi no ya göre orjinal parça değiştikten sonra bilgisayara tekrar bağlamadık.Servis 2. bir hatadan bahsetmemişti.bende gerek duymadım.Bu yükselmeye benzer durum başka araçlarda varsa bunun normal olduğunu düşüneceğim.Sizin anlattığınıza göre motorun normal davranışı ve hatta olması gereken bir durum.Havaların ısınmasıyla yüksek başlamaması gerekiyor.Acaba bu durumun bir sıcaklık sınırı var mıdır? İlgine teşekkür ederim arkadaşım.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jikle.Aracınızda otomatik jikle var.Hava sıcaklığına göre değişmekle beraber soğuk marşta 30 sn ile 2 dk arasında devir yüksek olabilir.Bir arıza durumu değildir.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ısınınca düşmesi normal olduğunu gösteriyor.

zeybek0664

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et