Astra j 1.6 115bg patlama sorunu nedir yardım.

Memduh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkeze aracımı sabah ilk çalıştırdığım da rolantide çalışırken gaz yememe ve patlama yapıyo hafif gaz verince istop edicek gibi oluyo.
Rolantide çalışma süresi bitince arac normale dönüyo ve arac aynı zaman da lpg li tamirciye götürdüm enjektörler den kaynaklı olabilir dendi ve enjektör temizliği yapıldı fakat sorun devam ediyor düzelmedi sorunun kaynağı nedir yardımcı olabilirmisiniz.

ezogelin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Regülatörden gaz kaçırıyor olabilir. İlk çalıştırma benzin ile çalışacağı için regülatörden önceden sızan gaz birbirine karışıyor bir nevi boğuyor. Sorunun en büyük nedeni bu olabilir. Regülatörden gaz sızıntısı var mı baktır

hamzatov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Regülatörden gaz kaçırıyor olabilir. İlk çalıştırma benzin ile çalışacağı için regülatörden önceden sızan gaz birbirine karışıyor bir nevi boğuyor. Sorunun en büyük nedeni bu olabilir. Regülatörden gaz sızıntısı var mı baktır

Tam anlayamadim ama. Regulatorden gaz kacagi nereye olabilir ?

ezogelin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Regülatörden manifolda gaz sızıntısı oluyor kaçak olduğu zaman. İlk benzinle çalıştığı için manifoltta önceden sızmış olan gazla birbirine karışıyor. Aynı sorunu birebir yaşadım. Regülatörü değiştirmekte sorunu çözdüm

adige55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkeze aracımı sabah ilk çalıştırdığım da rolantide çalışırken gaz yememe ve patlama yapıyo hafif gaz verince istop edicek gibi oluyo.
Rolantide çalışma süresi bitince arac normale dönüyo ve arac aynı zaman da lpg li tamirciye götürdüm enjektörler den kaynaklı olabilir dendi ve enjektör temizliği yapıldı fakat sorun devam ediyor düzelmedi sorunun kaynağı nedir yardımcı olabilirmisiniz.

Benzinde'de aynı şekilde patlama yapıyor ise egzosdan ateşleme sistemini kontrol ettir hocam başka birşey elletme öncesinde.

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı arac ve aynı sorun bende de var :D

Geçen gün 10 yıllık ustama durumu anlattım o da şunları söyledi; akşam arabayı stop etmeden benzine al 2 dk benzinde çalışsın öyle stop et, sabahta çalıştırırken dikkat et yine patlamayı ya da stop edecek gibi olursa sorun motordadır eğer sorun olmuyorsa lpg ayarı problemli dedi.

Kac sabahtır unutuyorum ama :D

Memduh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı sanayideki opel ustasına götürdüm benzin deposunu söktü benzin pompasın da çekvalf vazifesi gören bir parça var pompalanan benzini geri kaçırmaması için oparçanın ucunda ufakbir conta var o özelliğini yitirmiş onu değiştirdi sorun çözüldü küçğk bir conta nelere kadir servise götürseydim subapları sökücekti bir dünya masraf neyseki ucuz atlattım.