Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

wave61 link' Alıntı:
araç yeni iken 120-160 arası kocaeli samsun arası ankara üzerinden giderek ortalama tüketim 7.2... İstanbul ankara arası 9 olması imkansız gibi birşey redline civarı gitmeniz gerek. Yani tüp takılmış diye kendimiz kandırmayalım hocam  :D Ayrıca cruze ile kullanmamak lazım sürekli.. Daha çok yakar. Uzun rampa inişlerde fren dokun çek cruze çıksın devreden bu şekilde fark olur..

Bırakın 120-160'ı Ankara'da İstanbul'a 120 sabit hızla gidelim 7.5 litrenin altına düşerse İstanbul'da aracın satışını size vereyim. Cuma günü Ankara'dan çıkacağım buyrun gelin. Artık forumda sizin gibi birçok kişi çok olmaya başladı. Siz hangi motor ve araçtan bahsediyorsunuz redline ile 9 litre yakıyormuş. Fazlası yakmazmış. Aracınızla veya benim aracımla Ankara-İstanbul 120km sabit hızda gidelim iddianız doğruysa 2. astranız olur. Aracı istediğiniz gibi kullanın cruze olsun olmasın vs. Eğer susyorsanız rica ederim mesajlarıma böyle anlamsız yorumlarla cevap vermeyin.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Bırakın 120-160'ı Ankara'da İstanbul'a 120 sabit hızla gidelim 7.5 litrenin altına düşerse İstanbul'da aracın satışını size vereyim. Cuma günü Ankara'dan çıkacağım buyrun gelin. Artık forumda sizin gibi birçok kişi çok olmaya başladı. Siz hangi motor ve araçtan bahsediyorsunuz redline ile 9 litre yakıyormuş. Fazlası yakmazmış. Aracınızla veya benim aracımla Ankara-İstanbul 130km sabit hızda gidelim iddianız doğruysa 2. astranız olur. Aracı istediğiniz gibi kullanın cruze olsun olmasın vs. Eğer susyorsanız rica ederim mesajlarıma böyle anlamsız yorumlarla cevap vermeyin.
şimdi daha çok  konuşurken atmayı ve alaycı bir şekilde eleştirmeyi yeğlediğiniz için tartışma şeklinde konunun uzamasını istemem. benim şehir içi tüketimim  11-12 litre arasıdır ankara izmit hattından bahsediyorum bu aralıkta çok araç kullandım. Ortalamamdan eminim.. Ayrıca bir çok arkadaş 9-10 litre şehir içi yaktığını söylerken siz otoyol hattında 130 hızla 9 litreden bahsediyorsunuz. Kesinlikle aracınızı servise gösteriniz eğer uzun yolda bu şekilde tüketiyorsanız öldü fiyatına veriniz naçizane tavsiyem... Bu arada 130 ile uzun yolda 9 litre yakan astranızın bizim burada 15 litreden aşağı düşmemesi gerekir ben çoğunlukla 1. vites 2 ye bile zor atarak hep çarşı içinde kullandığım aracımla 11-12 arası geziniyorum..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

wave61 link' Alıntı:
şimdi daha çok  konuşurken atmayı ve alaycı bir şekilde eleştirmeyi yeğlediğiniz için tartışma şeklinde konunun uzamasını istemem. benim şehir içi tüketimim  11-12 litre arasıdır ankara izmit hattından bahsediyorum bu aralıkta çok araç kullandım. Ortalamamdan eminim.. Ayrıca bir çok arkadaş 9-10 litre şehir içi yaktığını söylerken siz otoyol hattında 130 hızla 9 litreden bahsediyorsunuz. Kesinlikle aracınızı servise gösteriniz eğer uzun yolda bu şekilde tüketiyorsanız öldü fiyatına veriniz naçizane tavsiyem... Bu arada 130 ile uzun yolda 9 litre yakan astranızın bizim burada 15 litreden aşağı düşmemesi gerekir ben çoğunlukla 1. vites 2 ye bile zor atarak hep çarşı içinde kullandığım aracımla 11-12 arası geziniyorum..

Halen atıyor şeklinde ithamda bulunuyorsunuz. Eski mesajlarınızdan anladığım kadarıyla insanlara sataşıp sonra gerginlik çıkarmayı forumlarda marifet edinmişsiniz. şehir içi tüketim ile yüksek devirdeki tüketimin aynı olabileceği gibi basit bir konuda bile bilgi sahibi değilsiniz. 30 km ortalama hız ile benim tüketimim de 11 litre, 40 km ile ortalamada 9.5 litre. Anlık tüketimlere bakarak şu hızda bu yakıyor şeklinde yorum yapılmaz. 120 km ile giderken kimi yerde 2 litre, kimi yerde 9, rampada 20 litre yakarsınız. Ben aslında uzun yolda şunu yakıyor muhabbetine girmem zira Konya'da farklı, Karadeniz farklı sonuçlar çıkar. Eğimden, yükseliğe kadar pekçok bileşen tüketimi etkiler. Siz Ankara-İstanbul deyince celallendim zira yol üzerideki bozukluklara kadar detay verecek seviyede bu güzergahı sıkça kullanıyorum. Ben tartışmaya devam etmeyeceğim zira gerek yok. Teklifim halen geçerli, Ankara'dayım 120 km sabit hızla Ankara-İstanbul arası otobanda  7.5 litrenin altına aracınızla veya benim aracımla düşerseniz İstanbul'da arabamın satışını size vereceğim. ևok ciddiyim. Dediğiniz güzergahı en az 20 defa gidip geldim iddia ettiğiniz şeyler çok komik. Arabamda sorun olduğunu bilecek kadar teknik bilgi sahibiyim merak etmeyin.

Size tavsiyem şudur, forumlarda biriyle tartışırken verdiğiniz cevaplara dikkat edin sonra kendinizi komik duruma düşürmeyin.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Halen atıyor şeklinde ithamda bulunuyorsunuz. Eski mesajlarınızdan anladığım kadarıyla insanlara sataşıp sonra gerginlik çıkarmayı forumlarda marifet edinmişsiniz. şehir içi tüketim ile yüksek devirdeki tüketimin aynı olabileceği gibi basit bir konuda bile bilgi sahibi değilsiniz. Ben tartışmaya devam etmeyeceğim zira gerek yok. Teklifim halen geçerli, Ankara'dayım 120 km sabit hızla Ankara-İstanbul arası otobanda  7.5 litrenin altına aracınızla veya benim aracımla düşerseniz İstanbul'da arabamın satışını size vereceğim. ևok ciddiyim. Dediğiniz güzergahı en az 20 defa gidip geldim iddia ettiğiniz şeyler çok komik. Arabamda sorun olduğunu bilecek kadar teknik bilgi sahibiyim merak etmeyin.

Size tavsiyem şudur, forumlarda biriyle tartışırken verdiğiniz cevaplara dikkat edin sonra kendinizi komik duruma düşürmeyin.

bu sayfanın başında yer alan sizin gibi insanlar forumda çok olmaya başladı gibi yaklaşımınız her şeyi apaçık ortaya koyuyor zaten, Sizin aracınızda bir  sorun da olabilir . kullanım şekliniz vs. bilemem ama ben dediğiniz koşullarda o yakıtı tüketmiyorum. Burada ben 12 litre şehir içi tüketime gelmişken 7 küsür litre şehir içi yazan arkadaşları da yalancılıkla itham etmedim , ya da alay etmedim olabilir..! ֖nce bir tavrınıza bakın 21. sayfanın başına ve bir önceki mesajınıza bugüne kadar  kime sataşmışım bu forumda eski mesajlarınız demişsiniz bir alıntı rica ediyorum.. Ama sizin üslubunuzla size dönüş yapmayacağım, yani sizin gibi insanlar bu forumda çok az ve ben bu yüzden sürekli olarak , SADECE bu forum sitesini takip ediyorum  ;)

İlk kez forumda yazdığım bir şey üzerinden bu şekilde bir yaklaşım gördüm bunuda belirtmek isterim.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

wave61 link' Alıntı:
bu sayfanın başında yer alan sizin gibi insanlar forumda çok olmaya başladı gibi yaklaşımınız her şeyi apaçık ortaya koyuyor zaten, Sizin aracınızda bir  sorun da olabilir . kullanım şekliniz vs. bilemem ama ben dediğiniz koşullarda o yakıtı tüketmiyorum. Burada ben 12 litre şehir içi tüketime gelmişken 7 küsür litre şehir içi yazan arkadaşları da yalancılıkla itham etmedim , ya da alay etmedim olabilir..! ֖nce bir tavrınıza bakın 21. sayfanın başına ve bir önceki mesajınıza bugüne kadar  kime sataşmışım bu forumda eski mesajlarınız demişsiniz bir alıntı rica ediyorum.. Ama sizin üslubunuzla size dönüş yapmayacağım, yani sizin gibi insanlar bu forumda çok az ve ben bu yüzden sürekli olarak , SADECE bu forum sitesini takip ediyorum  ;)

İlk kez forumda yazdığım bir şey üzerinden bu şekilde bir yaklaşım gördüm bunuda belirtmek isterim.
"araç yeni iken 120-160 arası kocaeli samsun arası ankara üzerinden giderek ortalama tüketim 7.2... İstanbul ankara arası 9 olması imkansız gibi birşey redline civarı gitmeniz gerek. Yani tüp takılmış diye kendimiz kandırmayalım hocam  Cheesy "

Verdiğim değere imkansız diyorsunuz bu da yetmezmiş gibi redline civarında gitmek gerek diye komik bir yorum yapıyorsunuz o da yetmiyor alakasız şekilde lpg takılmış kendini kandırma diyorsun. Buradan çıkarılacak sonuç sen yalan söylüyorsun ben 120-160 arası gittim 7.2 yaktımdır. Bu değerin olamayacağından arabamı bile ortaya koyacak kadar eminim.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
"araç yeni iken 120-160 arası kocaeli samsun arası ankara üzerinden giderek ortalama tüketim 7.2... İstanbul ankara arası 9 olması imkansız gibi birşey redline civarı gitmeniz gerek. Yani tüp takılmış diye kendimiz kandırmayalım hocam  Cheesy "

Verdiğim değere imkansız diyorsunuz bu da yetmezmiş gibi redline civarında gitmek gerek diye komik bir yorum yapıyorsunuz o da yetmiyor alakasız şekilde lpg takılmış kendini kandırma diyorsun. Buradan çıkarılacak sonuç sen yalan söylüyorsun ben 120-160 arası gittim 7.2 yaktımdır. Bu değer olamayacağından arabamı bile ortaya koyabilecek kadar emin olduğum saçmalıktadır.

Sizin yazdığınız mesajları bu andan itibaren dikkate almadığımı belirterek burada oluşan polemik yüzünden ben opelsizasla ailesinden özür diliyorum. Keyifli forumlar.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
araç yeni iken 120-160 arası kocaeli samsun arası ankara üzerinden giderek ortalama tüketim 7.2... İstanbul ankara arası 9 olması imkansız gibi birşey redline civarı gitmeniz gerek. Yani tüp takılmış diye kendimiz kandırmayalım hocam  :D Ayrıca cruze ile kullanmamak lazım sürekli.. Daha çok yakar. Uzun rampa inişlerde fren dokun çek cruze çıksın devreden bu şekilde fark olur..

9lt imkansz mı?
ben ankara bolu arası otoyolda 8.7lt ortalama tutturdum ki yokus asagı bazende basmadım yani, yokus asagıda bassam 9lt rahat görürdüm düz bir yol değil rampa cok.
1.4tonluk 1.6atmosferik orta gücte bir aractan bahsediyoruz gayet normal bence yüksek hızlarda, ha 90 ile gidersin ozaman 7 falan yakar

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ortalama hizim 37 ortalama tuketimim yol bilgisayarinda gosterdigi 8,8 arac Aralik ayindan beri uzun yol yapmadi, tamamen sehir ici tuketim genelde Eyup -Bahcesehir arasi kullaniliyor

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet arkadaslar 6,5 aylik astra j kullanicisiyim toplamda 8000 km yol yaptim,2011 focustan sonra astranin direksiyonu cok hissiz gelmisti ve bir turlu araca isinamamistim taki 1,5 ay once yeni 308 test edene kadar gordumku astranin direksiyonu gayet hisliymis.
Gelelim asil konuya son donemdeki yakit tuketimiyle aramizdaki ask giderek buyumeye basladi,30 lt lpg ile sehir icinde 338 km yol yaptim ortalama hizim 32,5 km idi,yolun 8 kmsi benzinle gidildi,100 km sehir icinde 9 lt lpg tuketimim olmus bence cok guzel bir deger.