Astra J 1.4T Yakıt Sarfiyatı - 5.76lt/100km

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4T Yakıt Sarfiyatı - 5.76lt/100km

ecelnico link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=443.msg4644#msg4644 date=1297009533]
[quote author=avukatakın link=topic=443.msg4641#msg4641 date=1297009108]
eğer sürüş 1'e dönüyorsa aracınızda arıza vardır. donanım haberde de yazılmıştı garantiden hallediyorlar. kavuklarda benzer problemi hallettiler
Servise 4 sefer gittiğimde de sordum yapacak bir şey yok dediler. Hatta tiamol de Belçika'da aynı şeyden müzdaripti hatırladığım kadarıyla. Sizin araç son ayarı saklıyor mu?
[/quote]
benim araçta hangi menude kapattıysam karşıma o menu geliyor. sizin aracın bilgisayarında sorun var. servis geçiştirmiş bence. opelin resmi sitesinden form doldurun en geç 2 gün içinde ulaşıyorlar size. Serviside uyarırlar hem.
[/quote]
Benim aracımda da aynı sorun var. Aracı hangi menüde kapatırsam kapatayım açtığımda sürüş 1'e dönüyor. Servis bunun 'normal' olduğunu söylüyor. Forumda bu durumun güncellemeyle giderildiği yazılmıştı ama servistekiler bu konuda bir güncelleme olmadığını iddia ediyor. Bu durumu daha önce yaşayıp sorunu çözülen arkadaşlar serviste nasıl bir işlem yapıldığını paylaşırlarsa çok makbule geçecek gerçekten.

drokaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ankarada gece havaalanına yakınımı bıraktım geldim...100 kmde 6 lt lik bi değer yakaladım...ama ben,m canavar şehir içinde hala 9.7 yakıyo...anlaşılan kısa mesafede tüketim azalmıcak...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drokaner link' Alıntı:
ankarada gece havaalanına yakınımı bıraktım geldim...100 kmde 6 lt lik bi değer yakaladım...ama ben,m canavar şehir içinde hala 9.7 yakıyo...anlaşılan kısa mesafede tüketim azalmıcak...

benim yol bilgisayarının 10 dan aşşağıya düştüğünü görmedim hiç:(

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

aracı ilk aldığımda yakıt ortalamam benimde yüksekti şehir içinde fakat sonradan kırmızı ışıklardan çok hızlı kalktığımı fark ettim araç hissettirmiyor çünkü, artık biraz daha sakin lambalarda kalkıyorum ve açıkcası yakıt olarak farkınıda gördüm.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
aracı ilk aldığımda yakıt ortalamam benimde yüksekti şehir içinde fakat sonradan kırmızı ışıklardan çok hızlı kalktığımı fark ettim araç hissettirmiyor çünkü, artık biraz daha sakin lambalarda kalkıyorum ve açıkcası yakıt olarak farkınıda gördüm.

yakıt düşssün diye yapmadığım cambazlık kalmadı ama nafile... bide şunu fark ettim... araba rolantide çalışınca ortalamam artıyor....

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2000 yılında astra g  mizi aldığımızda kullanma kılavuzunu okurken birşey dikkatimizi çekmişti.
İfade aynen şöyleydi: Motorun ısınması için durağan halde beklemeyin, direk harekete geçin.
Bunun sebebinin de durağan haldeki motorun çok daha fazla yakıt tükettiği idi.

Manuel hesaplanan yakıt tüketimi ile yol bilgisayarının hesapladığı tüketim değerinin farklı olması rölantide geçirilen süre olabilir.

drokaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi kaç tüyo vereyim arkadaşlar.......
1-)full depo alın her zaman ve aynı yer olsun...
2-)depoyu sabaha yakın sıvının en az genleştiği vakitte alınki kayıp olmasın...
3-)aracı rölantide çalıştırmanın yeni nesil araçlarda faydası yok...
4-)araç özellikle kırmızı ışık kalkışlarda 30 ltrelik gibi anlık değerlere çıkarmayın...biraz alışkanlıktan sonra nerde ne zaman gazdan ayanızı çekicenizi anlarsınız...
5-)çok soğuk havalarda gerekirse toplu taşıma araçlarını kullanın...yakıt sarfiyatı inanılmaz artıyor...
6-)ş.dışı kesinlikle cc ü kullanın....
7-)yokuş aşağı eğimli yerlerde aracı boşa almayın...
:cool:devir saatiniz 2500 ü geçmesin...
9-)ve aracınızın yakıt sarfiyatının düşmesi için 2000 km yi geçmesini bekleyin....

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drokaner link' Alıntı:
1-)full depo alın her zaman ve aynı yer olsun...
2-)depoyu sabaha yakın sıvının en az genleştiği vakitte alınki kayıp olmasın...
3-)aracı rölantide çalıştırmanın yeni nesil araçlarda faydası yok...
4-)araç özellikle kırmızı ışık kalkışlarda 30 ltrelik gibi anlık değerlere çıkarmayın...biraz alışkanlıktan sonra nerde ne zaman gazdan ayanızı çekicenizi anlarsınız...
5-)çok soğuk havalarda gerekirse toplu taşıma araçlarını kullanın...yakıt sarfiyatı inanılmaz artıyor...
6-)ş.dışı kesinlikle cc ü kullanın....
:cool:devir saatiniz 2500 ü geçmesin...
9-)ve aracınızın yakıt sarfiyatının düşmesi için 2000 km yi geçmesini bekleyin....

045thumbsup

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drokaner link' Alıntı:
....
....

bu konu önemli araba boştayken yakıtın düştüğü zannedilir hep ama tam tersi artar. yokuş aşağı giderken en iyi yapılacak şey ayağı gazdan çekip viteste devam etmektir

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=drokaner link=topic=443.msg9659#msg9659 date=1298831640]
....
....

bu konu önemli araba boştayken yakıtın düştüğü zannedilir hep ama tam tersi artar. yokuş aşağı giderken en iyi yapılacak şey ayağı gazdan çekip viteste devam etmektir
[/quote]

ki bunu yaptığınızda araç motor frene biner  ve yakıtı keser. yeni araçlarda yokuş aşşağı inerken vitesi boşa alırsanız rölanti devrindeki yakıtı tüketir, ama viteste ise tüketim sıfırdır.