Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

33kaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.arabam 1.4 astra sedan otomatik.henüz daha 200 km yaptım.yarısı şehir içi yarısı şehir dışı.40 lt benzin almıştım.bilgisayar içindeki yakıtla 200 km daha gider gösteriyor.yani 100 km de şuan 10 lt gibi gözüküyor.sizce bu normalmi.ileriki zamanlarda düşecekmi?

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

33kaptan link' Alıntı:
slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.arabam 1.4 astra sedan otomatik.henüz daha 200 km yaptım.yarısı şehir içi yarısı şehir dışı.40 lt benzin almıştım.bilgisayar içindeki yakıtla 200 km daha gider gösteriyor.yani 100 km de şuan 10 lt gibi gözüküyor.sizce bu normalmi.ileriki zamanlarda düşecekmi?

Morelinizi çok bozmak istemem ama özellikle şehir içi kullanımda 10 ve daha üstü yakıt tüketimlerine kendinizi alıştırmanız lazım. Agresif kullanımlarda bu tüketim dahada artıyor. Ancak uzun yoldada sakin kullanımla 6L seviyelerini de görürsünüz. İşte AS şanzuman yakıt konusunda biraz savurgandır ama sağlam ve konforlu bi şanzumandır.

hilmi35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazılımda ne oluyor. Bilgisi olan aydınlatır mı lütfen

OSMAN58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ANLAMIYORUM. BENDE 1.4 T VAR. (MANUEL) LPG KONUSUNDA GİDİP GELİYORUM.
2013 şUBAT AYINDA ALDIğIM ARACIM
şUAN ş.İևİNDE 10,7 YAKIYOR (3 G֜NL֜K G֖STERGE)
UZUN YOLDA İSE 0.35 KRş.

BENİM ARABAMI FAZLA YAKIYOR ANLAMIYORUM. SUBAP MUBAP DİNLEMİCEM TAKACAM T֜P֜ battle_Teroriste
şEHİR İևİNDE SİZLERİN NE YAKIYOR ACABA  special_prayer

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hilmi35 link' Alıntı:
Yazılımda ne oluyor. Bilgisi olan aydınlatır mı lütfen

Yazılım ile fabrikada bilhassa emisyon değerlerini kontrol altında tutmak için motorun üretebileceği ancak açığa çıkarılmayan güçler motora geri kazandırılır.

osman58 link' Alıntı:
ANLAMIYORUM. BENDE 1.4 T VAR. (MANUEL) LPG KONUSUNDA GİDİP GELİYORUM.
2013 şUBAT AYINDA ALDIğIM ARACIM
şUAN ş.İևİNDE 10,7 YAKIYOR (3 G֜NL֜K G֖STERGE)
UZUN YOLDA İSE 0.35 KRş.

BENİM ARABAMI FAZLA YAKIYOR ANLAMIYORUM. SUBAP MUBAP DİNLEMİCEM TAKACAM T֜P֜ battle_Teroriste
şEHİR İևİNDE SİZLERİN NE YAKIYOR ACABA  special_prayer

Selam,

Eğer kimseye bağırmıyorsanız lütfen küçük harflerle yazalım, alınırız yoksa  8)

Aracınız şuan kaç km de? ş.içi şartları Türkiye nin heryernde değişkenlik göstermekle beraber manuel 1.4 için 7 litrelik ş.dışı tüketim ortalaması yüksek bir değer. Sürüş stilinizi ya da lastik basınçlarınızı sıklıkla kontrol ediyor musunuz?

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şehiriçi 9lt nin altına inene 1 depo benzin veriyomuş GM katalog değerleri bence yalan yanlış bilgiler içeriyor. Bunu opel bile kabul ediyor.. 5,9 muydu 1,4t şehir dışı hayatta olmaz duz yolda bile. 2. aracım yeni kasa linea dizel o bile sürekli şehirler arası geziyo 5,9 un altına inmedi.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Linea yı bilmem ama opelin verdiği 1.3 dizel için 5.2-3.5 ortalamalar karma 4.1 gösteriyor.Şehir dışı sabit hız 5.vites 90km/h ile gider iseniz sürekli 3.2-3.8 arasında geziyor dümdüzde 3.5 yakar şehir içide aynı şekilde.Ama tabi fabrika verisi İstanbul trafiğine vız gelir :D

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

33kaptan link' Alıntı:
Merhaba arkadaşım, benim de 700 km oldu, 1.4 otomatik HB versiyonu. 10.3 ile başladım 9.8'e düştü, sebebi yaklaşık 150 km şehirdışı kullandım, gerisi şehiriçi kullanım, dur kalk çok artırıyor sarfiyatı. Düşmeye başlar yakında...

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne olursa olsun 1.4t performansı bir başka, insanı yapmaması gereken hareketler için kışkırtıyor. Hele ışıklarda önde panayırda gider gibi tın tın tın giden şöförleri 2 de gazlayıp geçmek o devir sesi off off. 1,8T kullanan abilerin ise elleri öpülür.

hilmi35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yazılım ile fabrikada bilhassa emisyon değerlerini kontrol altında tutmak için motorun üretebileceği ancak açığa çıkarılmayan güçler motora geri kazandırılır.

Selam,

Eğer kimseye bağırmıyorsanız lütfen küçük harflerle yazalım, alınırız yoksa  8)

Aracınız şuan kaç km de? ş.içi şartları Türkiye nin heryernde değişkenlik göstermekle beraber manuel 1.4 için 7 litrelik ş.dışı tüketim ortalaması yüksek bir değer. Sürüş stilinizi ya da lastik basınçlarınızı sıklıkla kontrol ediyor musunuz?

Yazılımı servisler yüklüyor mu? Başka yerde yüklesek sorun çıkar mı?