Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

6000 devirleri gordugum oldu ne yalan suleyeyım araba daha 200 km de ama bı deneme yapmak lazımm

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaramaz06 link' Alıntı:
6000 devirleri gordugum oldu ne yalan suleyeyım araba daha 200 km de ama bı deneme yapmak lazımm
yazık yaw kıyamam arabama daha çok yeni :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazarak anlatmak zor ama kısaca;

Yol bilgisayarından anlık tüketim değerini açın, bu esnada bahsettiğiniz gibi 1800-2000devirde giderken hızınızı arttırın ve anlık tüketim değerindeki artışa dikkat edin.

Aynı işlemi bir vites küçülterek deneyin, anlık tüketimde çok artış olmazken hızlanmada daha az artış oluyorsa aracınızı üst vitese erken atıyorsunuz demektir ve bu şekilde kullandıınızda sabit üketim düşük olsa da hızlanma taleplerinde fazladan tüketim lur ve motora fazladan yük biner, uzun vadede erken tıkanan enjektörler, subap yuvaları gibi yakıtı ve performansı düşüren dezavantajlara neden olabilir.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Esmerce link' Alıntı:
Yazarak anlatmak zor ama kısaca;

Yol bilgisayarından anlık tüketim değerini açın, bu esnada bahsettiğiniz gibi 1800-2000devirde giderken hızınızı arttırın ve anlık tüketim değerindeki artışa dikkat edin.

Aynı işlemi bir vites küçülterek deneyin, anlık tüketimde çok artış olmazken hızlanmada daha az artış oluyorsa aracınızı üst vitese erken atıyorsunuz demektir ve bu şekilde kullandıınızda sabit üketim düşük olsa da hızlanma taleplerinde fazladan tüketim lur ve motora fazladan yük biner, uzun vadede erken tıkanan enjektörler, subap yuvaları gibi yakıtı ve performansı düşüren dezavantajlara neden olabilir.
anlamadım  032questn

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Araç sürmeyi belli bir kalıba sokmamak lazım, yeri gelicek uzun yolda düşük devirlede süreceksiniz yeri gelicek yüksek devirlede, fakat şehir içinde sürekli 1800 devirlerle sürmek çokta sağlıklı değil.
eğer sürekli 1800 devirde gidiyorsanız yada 4000 devirden aşağı düşmüyorsanız oda zararlı, çok yavaş gidiyorsanız ararda sırada motoruda açmak lazım.
ben sakin kullanımda, ki buna çok dikkat etmiyorum 7,6-7,9lt değerlerini yakalıyorum ani deli dolu süresim geldiğinde 8,1-8,3lt lere kadar çıkıyorum.
Bence herkez bildiği gibi sürsün herkezi farklı bir tarzı var, ben açıkcası aracımdan zevk alarak, gözüm devir saatinde olmadan sürüyorum.

saygılar

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Araç sürmeyi belli bir kalıba sokmamak lazım, yeri gelicek uzun yolda düşük devirlede süreceksiniz yeri gelicek yüksek devirlede, fakat şehir içinde sürekli 1800 devirlerle sürmek çokta sağlıklı değil.
eğer sürekli 1800 devirde gidiyorsanız yada 4000 devirden aşağı düşmüyorsanız oda zararlı, çok yavaş gidiyorsanız ararda sırada motoruda açmak lazım.
ben sakin kullanımda, ki buna çok dikkat etmiyorum 7,6-7,9lt değerlerini yakalıyorum ani deli dolu süresim geldiğinde 8,1-8,3lt lere kadar çıkıyorum.
Bence herkez bildiği gibi sürsün herkezi farklı bir tarzı var, ben açıkcası aracımdan zevk alarak, gözüm devir saatinde olmadan sürüyorum.

saygılar
+1 zaten ben de 1800-200 arası az yakıyor dedim, fırsat buldukça o aralıkta tutmaya çalışıyorum. zaten istesenizde o aralık dışına çıkmadan kullanamazsınız, imkansız bir şey.  yeri gelir 1500 e düşer yeri gelir 4000 e çıkar

Conqueror55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben daha aracımı almadığım için rakam veremiyorum ama merak ettiğim bişey var. Benim araç Active Select yani otomatik. Manuelle arasında çok fark olur mu yakıt sarfiyatı açısından? Bir miktar olacağını biliyorum ama bi uçurumda olmaz heralde. Resmi rakamlar şehir dışı 5.3 ,  şehir içi 9 diyor.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

düz otomatik arası 1,6 da 3-4 litre oynuyormuş sn. deatburn demişti. onun otomatikti ama 1,4 t  de ne kadar fark eder bilemiyorm ama tahminimce  en az 2 litre fazla olur

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
düz otomatik arası 1,6 da 3-4 litre oynuyormuş sn. deatburn demişti. onun otomatikti ama 1,4 t  de ne kadar fark eder bilemiyorm ama tahminimce  en az 2 litre fazla olur
onun dizel değilmiydi ya? 023hm

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=akın link=topic=975.msg23457#msg23457 date=1302092592]
onun dizel değilmiydi ya? 023hm
[/quote]
ilk arabası benzinli otomatikti.  yakıta yetişemeyince 5 bin zararına satıp dizel aldı