Astra J 1.3 CDTI Yakıt Sorunu

lumune

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese,2013 model Astra J 1.3 CDTI sahibiyim.Aracı yaklaşık 1 ay önce satın aldım 63.000 kilometrede.Alırken yol bilgisayarındaki yakıt tüketimine baktığımda 5.7 gösteriyordu.Fakat ben aracı satın aldığımda ortalama yakıt tüketimini sıfırladım,gayet sakin normal kullanımımda dahil 8.2-8.5 arası yakıt tüketimi gördüm.Sonra nedendir niyedir diye soruştururken mazot filtresinin yapabileceği söylendi,gittim mazot filtremi değiştirdim.Filtre değiştikten sonra ise yakıt tüketimi 7.5-7.3 arasında gidip geliyor arabayı aldığımdan beri daha 7'nin altını göremedim.Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese,2013 model Astra J 1.3 CDTI sahibiyim.Aracı yaklaşık 1 ay önce satın aldım 63.000 kilometrede.Alırken yol bilgisayarındaki yakıt tüketimine baktığımda 5.7 gösteriyordu.Fakat ben aracı satın aldığımda ortalama yakıt tüketimini sıfırladım,gayet sakin normal kullanımımda dahil 8.2-8.5 arası yakıt tüketimi gördüm.Sonra nedendir niyedir diye soruştururken mazot filtresinin yapabileceği söylendi,gittim mazot filtremi değiştirdim.Filtre değiştikten sonra ise yakıt tüketimi 7.5-7.3 arasında gidip geliyor arabayı aldığımdan beri daha 7'nin altını göremedim.Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

yol bilgisayarında ortalama sürat nedir? kullandığınız güzergah kaç km?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalama süratı 33 km olarak gösteriyor, kullandığım güzergah ise 6.5 kilometre.

bana göre bu kadar kısa mesafe kullanımında yakıtı normal... zaten motor ısınana kadar dur kalk trafik yoğunluğuna bağlı 3-4 km hatta daha bile fazla yolu katetmiş olursunuz.soğuk motorda normal olarak fazla yakar.

dizel kullanıcıları daha detaylı bilgi vericektir görünce

ozkan.fethi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2016 1.6 cdti astra aldım 2 ay önce otomatik. Aldığımda 5.9 idi yol bilgisayarında ama bende 7 litre tabi ben mecidiyeköy de dur kalk trafiğinde kullanıyorum ama az yol boş olsun 3 4 litre arasına düşüyor hemen. Yani istanbulda şehir içinde dizel bile kurtarmıyor

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava filitreni değiştir