Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
Geçenlerde birşey farkettim. Araç 1. viteste yavaş yavaş hızlanınca 2.5 devirlere ve 20 km hıza geldiğinde araç vites at uyarısı ile beraber gaz kesiliyor sanki. Bir boşluğa duruyormuş gibi 1-2 saniye sürüyor. Bu olay anı hızlanınca olmuyor.Usta dediki ben senin demek istediğini anladım onu kimse anlayamaz sen nasıl anladın. 1.vites kalkış vitesi olduğundan öyle yapar dedi ama ben tatmin olamadım. Birde Size sorayım dedim sizede böyle oluyormu. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Ben biraz pimpirikliyim de inş kötü birşey değildir. Saygılar

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

ugurer53 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;
Geçenlerde birşey farkettim. Öncelikle araç soğuk iken oluyor bu olay. 1. viteste yavaş yavaş hızlanınca 2.5 devirlere geldiğinde araç vites at uyarısı ile beraber yaz kesiliyor sanki. Bir boşluğa duruyormuş gibi oluyor. Bu olay anı hızlanınca ve sıcak motorda olmuyor.Servise gittim test sürümüne çıktık olmadı çünkü motor sıcaktı. Usta dediki ben senin demek istediğini anladım onu kimse anlayamaz sen nasıl anladın. 1.vites kalkış vitesi olduğundan öyle yapar dedi ama ben tatmin olamadım. Birde Size sorayım dedim sizede böyle oluyormu diye. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Ben biraz pimpirikliyim de inş kötü birşey değildir. Saygılar

sizin dediğinize benzer civic lerde var 2.viteste 55'i geçmez boşa atmış gibi olur
2500 devirde araç tahminen 20km/s hıza ulaşır ki bu normal bir hız.sizin için motor soğukken denerim şimdiye dek pek farketmedim bu tarz bir şey.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
sizin dediğinize benzer civic lerde var 2.viteste 55'i geçmez boşa atmış gibi olur
2500 devirde araç tahminen 20km/s hıza ulaşır ki bu normal bir hız.sizin için motor soğukken denerim şimdiye dek pek farketmedim bu tarz bir şey.
Çok sağol. Sabah soğuk iken 1. viteste ani değil yavaş yavaş hızlan vites at uyarısı gelince yada 2.500 devirde gelince tam çıkaramadım nerede diye sen konsantre ni gaza ver bakalım sende olacakmı.Nasıl söyleyim böyle gazın yeme şekli değişiyor bi anlık öyle bir his

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Çok sağol. Sabah soğuk iken 1. viteste ani değil yavaş yavaş hızlan vites at uyarısı gelince yada 2.500 devirde gelince tam çıkaramadım nerede diye sen konsantre ni gaza ver bakalım sende olacakmı.Nasıl söyleyim böyle gazın yeme şekli değişiyor bi anlık öyle bir his

yarın aracı çıkarırsam dener yazarım :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:

Aracım 2011 model ben şimdiye kadar böyle bir şey hissetmedim gaz tepkisi bende gayet iyi sıcak soğuk farketmiyor.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motor soğukken tork kontrol sistemi devrede soğuk motoru fazla zorlamaman için yapıyor benimki benzinli olduğu halde bende de yapıyor bazen ama hemen geçiyor yani motor ısınınca

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de var. Aracım 2013 8bin km de. Ayağmız gazda araç hızlanırken (dipgaz yapmadan) belli bir devirde araç çok hafif sirkeler gibi 1 saniyelik bir boşluğa düşüyor. Ben de ben kuruntu yapıyorum heralde diyordum. Ama gel gör ki bunu servise nasıl gösterecek ya da anlatacaksın....

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiç dikkat etmedim yavaş hızlandığımdada farketmedim genelde 2500 devir üstüne 1de pek çıkmam kalkış için kullanırım ama soğukken unutmazsam denerim yarın

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu durumun aracı aldığım günden beri farkındayım 1. viteste yavaş yavaş hızlanırken hız 20 ye geldiğinde araba silkeleniyor daha sonra gaza boşa basıyormuşssun gibi sadece bağırıyor hızlanma pek olmuyor.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:
Ben bu durumun aracı aldığım günden beri farkındayım 1. viteste yavaş yavaş hızlanırken hız 20 ye geldiğinde araba silkeleniyor daha sonra gaza boşa basıyormuşssun gibi sadece bağırıyor hızlanma pek olmuyor.

aynen öyle arkadaşım. Servis bu normal diyor. Ani hızlanmalarda olmuyor birde sıcak motorda.