astra hb rampalarda devir almıyor

mefistom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba üstadlar, aracım 2005 astra hb. Aldığıma çok olmadı bugün fark ettim rampaya geldiğimde çıkarken devir düşüyor ve araba boğuluyor. Rampalara devri alıp girmeyi denedim yine devir düşmeye başladı. Vites küçültüp çıkmayı denediğimde yeterince gaz yemiyor ve istediģim randımanı alamıyor.

Araç benzinli. Henüz 75 binde. 1.6 motor.

Bu konuda ne dersiniz? Kullanıcı hatası mı yoksa bir ustaya göstermeli miyim?

Teşekkürler.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu problem sadece rampalarda yaşanıyorsa öncelikle baskı-balata kontrolü yapılması gerekir.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75 binde 2005 model pek mantıklı gelmedi.
devir kaybeder araç normalde bunun nedenleri baskı balata durumu en önemli etkenlerden biri.
arıza kodu falan yoksa araçta baskı balata ile düzelmesi lazım.
birde motor kodunuzu belirtirseniz twinport motorsa egr falan dolduysa rampada araba acayip güçten düşüyor...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75 binde 2005 model pek mantıklı gelmedi.
devir kaybeder araç normalde bunun nedenleri baskı balata durumu en önemli etkenlerden biri.
arıza kodu falan yoksa araçta baskı balata ile düzelmesi lazım.
birde motor kodunuzu belirtirseniz twinport motorsa egr falan dolduysa rampada araba acayip güçten düşüyor...
Fatih kardeşimin dedikleri haricinde artı araç lpg ise bi kompresör ölçümü yaptırın derim süpablardan olabilir. Debraj kaçırması olsa tahminim kendi fark ederdi düzde.Bunun içinde 3 fites el freni çekik motoru çalıştırıp el frenini indirerek kalkış yapmakla anlaşılır

mefistom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Degerli arkadaşlar bu benim ilk arabam henüz bu konularda hiçbir bilgim yok. Kıymetli yorumlarınız için teşekkürler. Baskı balata değişimi icab etse mesela ne kadar tutar acaba?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ustadan ustaya değişir fakat. Ortalama rakam verirsek 350-500 lira arasında oynar. Debriyaj setinde Luk'u tercih edebilirsiniz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 350 tl'ye sadece baskı balatayı alırsınız.
500 tl civarı tutar. açılmışken bilya değişiminide öneririm.
ancak iyi bir usta yada aynı aracı kullanan bir arkadaşınız aracı test etsin. baskımı kaçırıyor yoksa başka sorunmu var diye...

mefistom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 350 tl'ye sadece baskı balatayı alırsınız.
500 tl civarı tutar. açılmışken bilya değişiminide öneririm.
ancak iyi bir usta yada aynı aracı kullanan bir arkadaşınız aracı test etsin. baskımı kaçırıyor yoksa başka sorunmu var diye...

Fatih Hocam çok teşkkürler ve diğer arkadaşlara da teşekkürler. Öyle yapayım hafta sonu bir arkadaş da test etsin eğer gerçekten bir problem varsa sanayii yolu gözükecek sanırım. 500 lira da az para değil üstelik varımı yokumu da bu arabaya henüz vemişken :)

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih Hocam çok teşkkürler ve diğer arkadaşlara da teşekkürler. Öyle yapayım hafta sonu bir arkadaş da test etsin eğer gerçekten bir problem varsa sanayii yolu gözükecek sanırım. 500 lira da az para değil üstelik varımı yokumu da bu arabaya henüz vemişken :)

kardeş bizim burda yani antalyada, sanayi ustaları triger değişimine 450-500 tl derken,,, günlas yetkili servis bile 300-350 tl dedi... başka bir özel servis buldum 250 tl dedi...

yani sanayiye gitmeden önce bir düşün... sanayi ustaları anlamıyorlar gerçekten... git bir opel servise, önce fiyat sor kafana uymazsa gene sanayiye gidersin...

NOT:sanayideki ustayla beraber usta sürerek denesin diye bir test sürüşü yaptık, lpg yerini sordum, usta bunda lpg düğmesi vardı,, arkadaş gösterdi yerini unuttum bir bulabilirmisin dedim bulamadı sanayideki usta... hem arabayı sürüyor hemde soruyor bu lpg li miydi diye... sanayi ustaları anlamıyor bu işten...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bizim burda yani antalyada, sanayi ustaları triger değişimine 450-500 tl derken,,, günlas yetkili servis bile 300-350 tl dedi... başka bir özel servis buldum 250 tl dedi...

yani sanayiye gitmeden önce bir düşün... sanayi ustaları anlamıyorlar gerçekten... git bir opel servise, önce fiyat sor kafana uymazsa gene sanayiye gidersin...

NOT:sanayideki ustayla beraber usta sürerek denesin diye bir test sürüşü yaptık, lpg yerini sordum, usta bunda lpg düğmesi vardı,, arkadaş gösterdi yerini unuttum bir bulabilirmisin dedim bulamadı sanayideki usta... hem arabayı sürüyor hemde soruyor bu lpg li miydi diye... sanayi ustaları anlamıyor bu işten...
valla hocam adam aracın lpg'li olduğunu nerden anlayacak kaputu açmazsa :)
benim vectranın mesela enjektör sesi yok. lpg düğmeside ortalıkta değilse birde motor sıcaksa lpg'yi anlamak imkansız ;)