Astra H yan maşpiyel nereden bulunur?

volkan16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar astra h 2012 hakim gri aracım için yan maşpiyel arıyorum. AVM lerde park sırasında kapılara diğer araçların (dengesiz, özensiz) sahipleri tarafından çizilmesi beni artık uyuz ediyor. Ben ne kadar dikkat edersem edeyim beni buluyorlar. Hatta park halinde araç içinde eşim varken yanımıza yanaşan araçtan inen bayan neredeyse kapıyı indirecekmiş. ben orada olacaktım ki:) Neyse bu sorunu yan maşpiyeller çözer mi? Kullanan arkadaşlardan öneri bekliyorum.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marşpiyer dediğiniz şey aracın kapılarının altına monte edilir. Yab dediğiniz kapı vurmasını engelleyeck bir aksesuar değildir.

sizin istediğiniz koruyucu şerit gibi bir şey. Bu da kapı darbelerinden koruru ama aracınızın görüntüsü çok bozulur. yok illa takıcam derseniz de her türlü aksesuarcılarda bulursunuz

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kapı çıtası diyorsunuz. Kısmen koruyor. Hem yerleşimi aşağıda hemde çok ince.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marşpiyel can hocamında dediği gibi kapı altında şerit şeklinde bir parçadır.eğer bu parça arızalıysa ASTRA H ların pütürlü olduğu için işçilik dahil biraz süre&para istiyor.eğer istediğiniz kapı üstündeki koruyucu plastik şeritler ise herhangi bir tuning yada yedek parçacıda bulabilirsiniz...

volkan16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende arkadaşın astrada görmüştüm. park halinde yanda ki araçlar (şuursuzca) kapıyı açtıklarında sanki yan marşpiyellere temas ediyor gibi gelmişti. kapı gövdesini koruyacak birşeye benziyordu. yanılıyorsam düzeltin. birde bir foto yüklemeye çalıştım arkadaşın aracında bunlardan vardı. benim demek istediğimde fotodaki gibi. Belki ismi yanlış olabilir. Nette arayınca marşpiyel şeklinde çıkıyor.

http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=14578&stc=1&d=1360316708

Ekli dosyalar

• 201104091822_astra_h_marspiyel.jpg
    201104091822_astra_h_marspiyel.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu fotoda marşpiyel alt kısımdaki oluyor. sizin işaretlediğiniz kapı çıtası. ama sizin aracınızda olması lazım. ya da sizin aracınız astra j. onlarda çıta yok :)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski h larda kapı cıtaları var ancak 2012 gibi makyajlı kasalarda çıtalar yok :)

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin bahsettiğiniz kapı çıtası 2008 den sonra koyulmamaya başlandı malesef.Birde kapilarda fitil yok yani nekadar olacak ki fabrika koymamış bu parçayı..Bazen araca binenler kapiyi oyle bir kapatiyor ki içim gidiyor vallahi buna bir çözüm varmıdır acaba?

volkan16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir iki yeri aradim kapi çitalari icin 180 tl fiyat verdiler. Bana biraz fazla geldi daha uygun bulabilecegim yer var mi.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir iki yeri aradim kapi çitalari icin 180 tl fiyat verdiler. Bana biraz fazla geldi daha uygun bulabilecegim yer var mi.

ya yanlıs anlamayında siz kapı cıtalarını anladınız degilmi? gercekten marşpiyel cok daha farklı bişey.bence neskara sorun orjinalden baska zaten satılacagını sanmıyorum.