astra h yakıt sorunu

onurbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 4500 km astra h aracım var.araç benzinli easytronictir. sorun şu şehir içinde çok az bir mesafe yapmış olsamda benzin ibresi çok çabuk oynuyor.para yetiştiremiyorum..opel de yeniyim.tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.kars ilinden yazıyorum aracı servise erzuruma götüremediğim için sıkıntıyı sürekli yaşamkatayım...yardımcı olursanız sevinirim...:confused:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuk havada ilk çalıştırmada fazla yakıt tüketimi normaldir lakin aracınızın fazla yakmasını sağlayacak bazı koşullar var filtre grubu yeni olmalı ateşleme sağlıklı olmalı onun dışında aldığınız yakıtın kalitesinden tutunda aracın lastiklerine kadar etkileyen bir sürü unsur mevcut

onurbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam teşekkür ederim . buradaki yakıtlar kalitesiz zaten ama aracımda teknik bir problem varmıdır diye kuşku duyuyorum.lpg taktırmayı düşünüyorum belli bir kilometre yapmam gerekirmi lpg için motor yeni çünkü..sayıgılar

onurbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istatistikler normal gibi hocam.aracınızda yeni galiba ilk 10.000 km de yakar diyorlar opel için.yakıta çalışmaya devam napalım :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
10000 km den sonra tekrar değerlendirin yakıt değerlerini. kullanılan güzergah hava sıcaklığı yakıt kalitesi ve en önemlisi kullanım şekli çok değiştirir tüketim değerlerini. ayrıca yeni easy şanzumanlar manuel kullanım alışkanlıklarınızı kayıt eder ve otomatikte uygular. bir süre 2000-2500 devir aralığında ve motoru zorlamayacak şekide manuel viteste kullanın ve değerlere tekrar bakın. ayrıca tüketim değerlerini detaylı olarak buraya aktarın ki aynı aracı kullanan arkadaşlar daha bilinçli yorum yapabilsinler

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayıboyu haklı. şu değerlerini bi görelim. bence çok yaktığı psişik algılama. neye göre çok? kıstas nedir? benzinli araba şehir içinde kilometrede, 50 krş-60 kuruşa vurabilitesi var. tşklr iyi forumlar.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 TL benzin alıyorsun yarım depoya yakın gösteriyor dolayısıyla az bir yolda da ibre oynuyor
benim manuel olmasına rağmen aynı sorun bende de var aslında buna sorun demek çok doğru değil
1- çok az parayala ibre çok arttığı için çok az km le de ibre oynuyor
2- az km lerde uzun süre ibre oynamıyor ama biraz uzun yolda ibre birden düşüyor ( toptan düşüyor )

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelde benim gözlemlediğime göre şamandırayla ibre doğru orantılı mesela yokuş aşağı lambada beklerken ibre aşağı düşüyor ama düz yola geldiğimizde ibre tekrar yukarılara çıkıyor. Servise danıştım normal dediler bilgilerinize.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
türkiyede arabası olupta benzinle kullanan kişi gerçekten çıldırmış olmalı :D