Astra H Sorunlarım ve Çözüm önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

huseyinkartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ,

Almış olduğum Astra H 1.3 Dizel 6 ileri Enjoy aracımda bazı sorunlarım var bunların tamir ettirmek istiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

1- İlk kalkışta tıkır tıkır bir ses geliyor yüksek ihtimal debriyaj takımlarından geliyor balata veya bilya'dan olabilir diye düşünüyorum Volant'ı yaylı olduğundan bu sesi yapabilir'de bunun çözümü için komple debriyaj seti değişebilir seti GM (Luk) Almayı düşünüyorum fiyatı set olarak ne kadardır ? Volant+bilya+balata vs.

2- Farlarım çok sönük temizletmeyi düşünüyorum fakat konuştuğum temizleme yapan usta temizleme yapıldığının belli olduğunu söylüyor yani silikon vs. belli oluyormuş bu belirginlik dışarıdaki estetik görüntü açısından mı belli oluyor yoksa kaputu kaldırıp söküldükten sonramı belli oluyor şayet estetik açıdan bir sorun olmayacaksa yaptırabilirim veya yan sanayi far önerirmisiniz (sıcak bakmıyorum ama fikir olabilir ) birde ön farları inceledim ampullerin olduğu yerden biraz boşluk var sanki yarım takılmış gibi bir his veriyor insana bu normal mi? birde Tamponu değiştirmek istiyorum ağır bir kazası yok uzun yolda patlayan kamyon lastiğinin parçası çarpıp bağlantı noktalarında hasar bırakmış yani tampon tam oturmamış durumda far temizleme 120-140 TL tutuyor . aracım siyah renk çıkma temiz bir tampon önerir misiniz ? yada sıfır bir tampon mu kullanmalıyım ?

3- Başka bir sorunum ise kornamın çalışmaması sigortadan olabileceğini düşünüp baktırdım fakat sorun görünmedi kronik bir sorun olan cim modulü bu soruna yol açabilir mi ? bununla beraber çakmaklık da çalışmıyor bunların hepsinin maliyeti bana ne kadara çıkar ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Sevgiler Hüseyin...

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyinkartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- 1500 civarı (işçilik dahil)

2- Arayıp fiyat sor, İstanbulda olduğunu söyleme :D Birçok yaptıran var, beğenmessen o zaman alırsın yenisini.
http://www.fastcare.com.tr/hizmetler/far-temizligi

3- Cim modülü maalesef baş belası, gidermenin değişik yolları forumda var. Şurayı okuyabilirsin;

http://sukru52.blogspot.com/p/cim-sorunu-cozum.html

Sevgiler :D

Arac'a ben müdahale etmek istemiyorum o yüzden cim modülünü servise yaptırsam nekadar'a mal olur ? Debriyaj seti olarak Gm (Luk) mu yoksa sadece Luk mu önerirsiniz ?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam, cim modülünü onlar direk değiştiriyorlar, biraz pahalı bir parca. Yaparım diyecek usta da bulmak zor. Hangi ürünü alacağınıza cebiniz karar verir, mali durumunuz iyise ve orj olsun istiyorsanız GM alın, ama sırf markası yazıyor diye fazla ücret ödeyemem diyorsanız (örnek: Kendim) aynı marka fakat logosuz alın :D

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bende de cim modülü sorunu vardı ve arkadaşım 20 tl. maliyetle halletmişti.ve 4 senedir tık demedi.Zaten bir çok servis aynı işlemi yapıp cim modülü değişti diyordur büyük ihtimalle. Çünkü kendi de yetkili serviste çalışıyordu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...