Astra h sis farına hangi xenon takılmalı?

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar burada herkes sis farına zenon takıyor yol çekilmez oldu.zaten farlarım yeterince aydınlatmıyor ,herkes gündüz farı+sis kullanıyor taksiciler dahil.bugün sol sis farımın yanmadığını gördüm(ekranda arıza da vermedi sanırım sensörü yok) taktırmışken yolumu aydınlatacak zenon almak istiyorum.kullanan var ise tavsiye alabilir miyim?

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Dostlar burada herkes sis farına zenon takıyor yol çekilmez oldu.zaten farlarım yeterince aydınlatmıyor ,herkes gündüz farı+sis kullanıyor taksiciler dahil.bugün sol sis farımın yanmadığını gördüm(ekranda arıza da vermedi sanırım sensörü yok) taktırmışken yolumu aydınlatacak zenon almak istiyorum.kullanan var ise tavsiye alabilir miyim?

Ömer bey siz cahille cahil olmayın orijinalden şaşmayın. Kendi ampulünü alıp takın başınız ağrımadan kullanın. Saygılar...

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey siz cahille cahil olmayın orijinalden şaşmayın. Kendi ampulünü alıp takın başınız ağrımadan kullanın. Saygılar...

Zaten fikrim Değişti,elektrikçiye gittim zenondan daha iyi halojen h3 far önerdi ama internette daha makul fiyatlısına bakınıyorum.internetten sipariş edip müsait bir zamanda taktıracağım.zaten yanmayan ampulde birden yanıverdi ne hikmetse.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey, Gökan bey´in söyledigi gibi orjinalden sasmayin
size bir ürün tavsiyem olabilir Türkiyede varmi bilmiyorum Osram in bir ürünü sisler icin H3

http://www.ebay.de/itm/381110144047?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ben aldim kullaniyorum hatta test ettim sis lambasi olarak eski lambanin birtanesini cikarttim Osram in bu lambasini taktim normalden %110 daha fazla isik veriyor , normal kisalara ve uzunlarada Philips X-treme vision H7 %130 daha fazla isik veren yeni lambalari var hem H7 hemde H1 olarak inanilmaz yüksek isik veriyor ve normal lambanin aynisi renk olarakta bildigimiz standart lambalardan biraz daha rengi acik veriyor yüksek isik siddetinden dolayi ve öndeki diger arac sürücülerini etkilemiyor normal standart lamba yapisindan dolayi ..Ayni sekilde bu lambayia denedim arabayi duvara yanastirdim eski lambanin birtanesi cikarttim yerine philips X-treme taktim ve isiklari yaktim aradaki fark inanilmaz tek eksi yönü isik siddeti yüksek oldugu icin saat süreside buna paralel kisa 450 saat civari ben 1 yildir takili kullaniyorum daha patlamadi 1,5-2 yil gitse yeter patlasin aynisini alirim zaten bizim arabalarda lamba degisimi cok kolay diger WV -BMW mercedes gibi servise gidip tamponlar sökülerek lamba degisimi yapilmiyor , ama gece giderken özellikle otobanda cok genis ve net bir isik yelpazesi sunuyor.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey, Gökan bey´in söyledigi gibi orjinalden sasmayin
size bir ürün tavsiyem olabilir Türkiyede varmi bilmiyorum Osram in bir ürünü sisler icin H3

http://www.ebay.de/itm/381110144047?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

ben aldim kullaniyorum hatta test ettim sis lambasi olarak eski lambanin birtanesini cikarttim Osram in bu lambasini taktim normalden %110 daha fazla isik veriyor , normal kisalara ve uzunlarada Philips X-treme vision H7 %130 daha fazla isik veren yeni lambalari var hem H7 hemde H1 olarak inanilmaz yüksek isik veriyor ve normal lambanin aynisi renk olarakta bildigimiz standart lambalardan biraz daha rengi acik veriyor yüksek isik siddetinden dolayi ve öndeki diger arac sürücülerini etkilemiyor normal standart lamba yapisindan dolayi ..Ayni sekilde bu lambayia denedim arabayi duvara yanastirdim eski lambanin birtanesi cikarttim yerine philips X-treme taktim ve isiklari yaktim aradaki fark inanilmaz tek eksi yönü isik siddeti yüksek oldugu icin saat süreside buna paralel kisa 450 saat civari ben 1 yildir takili kullaniyorum daha patlamadi 1,5-2 yil gitse yeter patlasin aynisini alirim zaten bizim arabalarda lamba degisimi cok kolay diger WV -BMW mercedes gibi servise gidip tamponlar sökülerek lamba degisimi yapilmiyor , ama gece giderken özellikle otobanda cok genis ve net bir isik yelpazesi sunuyor.

Hocam ilginiz için teşekkür ederim,aradığım şeyleri yazmışsınız.philips extreme ampüller internette var doğru mudur acaba bunlar?

http://www.hepsiburada.com/m/philip...2XV?productId=otm85b12342xv&categoryId=271585

Ama benim kısa farlar zenon ve bunlar halojen ampül olması Lazım.bunların xenon Olanları yok mudur acaba?kısalar için düşünüyorum eğer parlaklığı güzel olursa sis farımı hiç ellemeyeğim.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kisalar icin

http://www.ebay.de/itm/H7-W5W-PHILI...27?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item27f70d3c03

bunlar var fakat ne kadar basarili olur bilemem denemek lazim renk olarak benzeyebilir ama isik siddetini bilmiyorum kullanmadim ve kisalar 1. derece önemli hep onlari kullaniyoruz biliyorsunuz.
sizin yazmis oldugunuz "hepsi burda" sitesindekiler eski ürün bunlarin %130 lari cikti hem kisa hemde uzun olarak
ben olsam, size 200 lira civari bir masrafi olacak ama hem kisa hem uzunlari %130 olan philips x-treme sisleride osramin %110 olanlarindan alir kullanirdim hic olmazsa tam takim olur bir adette H7 %130 alir yedekte tutardim sisler ve uzunlar cok kullandigimiz ampuller degil yedek olmasada acelesi yok.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kisalar icin

http://www.ebay.de/itm/H7-W5W-PHILI...27?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item27f70d3c03

bunlar var fakat ne kadar basarili olur bilemem denemek lazim renk olarak benzeyebilir ama isik siddetini bilmiyorum kullanmadim ve kisalar 1. derece önemli hep onlari kullaniyoruz biliyorsunuz.
sizin yazmis oldugunuz "hepsi burda" sitesindekiler eski ürün bunlarin %130 lari cikti hem kisa hemde uzun olarak
ben olsam, size 200 lira civari bir masrafi olacak ama hem kisa hem uzunlari %130 olan philips x-treme sisleride osramin %110 olanlarindan alir kullanirdim hic olmazsa tam takim olur bir adette H7 %130 alir yedekte tutardim sisler ve uzunlar cok kullandigimiz ampuller degil yedek olmasada acelesi yok.

Hocam şu an sisleri erteleme kararı aldım.eski sahibi dandik zenon ampül takmış diye düşünüyorum mercekler temiz gözüküyor ama aydınlatma düşük kısa farlarda.philips extreme Nightvision U diyorsunuz değil mi?xenon ampülü Lazım halojen değil araştırdım hiç xenon yazmıyor.verdiğiniz ilanda da zenon efekt diyor zenon değil heralde bunlar.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yazdigim hic bir lamba xenon degil normal halojen lamba beyaz effect verilmis o kadar.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kısalar orijinal mercekli xenon.xenon tavsiyeniz var mı acaba?

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenonlar beyazmi bu konuda bircok ürün var philips ürünleri cifti 130 eurodan asagi degil trafosuz..

beyaz orjinal;

http://www.ebay.de/itm/2-x-NEU-Stuc...714665207?pt=DE_Autoteile&hash=item339f394ef7

mavi;

http://www.ebay.de/itm/Philips-D2S-...029538003?pt=DE_Autoteile&hash=item4616c238d3

ve bu lambalar tek tek alinmaz biri patladigi zaman digerininde degismesi lazim cünkü lambalarin icerlerinde gaz var,bu gazlar saatliktir ortalama 2000 saat kadar diye hatirliyorum, ampullerin beraber yanip beraber sönmesi lazimki isik siddetleri esit kalsin.. sizde eski lambasi mevcutmu fotografini cekebilirseniz tam soketindeki bilgilerle daha iyi olur..Watt,voltaj,kelvin vs..kelvin degeri arttikca isigin rengi ona göre degisiyor 6000 kelvinde isik mavilesmeye basliyor...5000 de tam beyazliga ulasiliyor.. demek istedigim alttaki sislerle kisalarin ayni kelvinde olup esit renkte isik vermeleri gerekir yoksa cok siritir..bakabilirsen sislerinde kelvin degerlerine bak, biraz karisilasti sanirim ama önemli hatta uzunlarida ayni kelvin degerlerde ama normal halojen alabilirsin bir sekilde hepsi ayni renkte olur.eger uzunlar xenon degilse..

Son düzenleme: