astra h silkeleme

nusretm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle arabam astra h enjoy twinport 2006 model lpgli araç ilk kalkışlarda lpgde çoğunlukla silkeleme ve titreme yapıyor benzindede ara ara yapıyor lpg de yokuşlarda durduğumda yeniden kalkamaz oldum bide otoyolda lpgde 120-140 arası giderken aracım tekliyor ve arıza lambası yanıyor bilgisayarda baktırdığımda 1. silindirde tekleme hatası veriyor bu sorun benzinde yapmıyor debriyaj balatasını değiştireli 5 bin km oldu arabam 85 bin km de ateşleme bobinini değiştirdim hala daha yapmaya devam ediyor arabadan iyice soğumaya başladım lütfen yardım edin.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle arabam astra h enjoy twinport 2006 model lpgli araç ilk kalkışlarda lpgde çoğunlukla silkeleme ve titreme yapıyor benzindede ara ara yapıyor lpg de yokuşlarda durduğumda yeniden kalkamaz oldum bide otoyolda lpgde 120-140 arası giderken aracım tekliyor ve arıza lambası yanıyor bilgisayarda baktırdığımda 1. silindirde tekleme hatası veriyor bu sorun benzinde yapmıyor debriyaj balatasını değiştireli 5 bin km oldu arabam 85 bin km de ateşleme bobinini değiştirdim hala daha yapmaya devam ediyor arabadan iyice soğumaya başladım lütfen yardım edin.

Silindir tekleme hatasını Bobin ve bujiden verir yada sadece lpgde yapıyorsa lpgnin 1.ci silindire giden lpg enjektörü tıkanmıştır buda teklemeye sebebiyet verir.sorun belki bobinden de olabilir piyasada orjinale benzeyen taklit ürünler çok ve bobinin lpgde garantisi yok sıfır alındığında eğer lpg başınızı çok agrıtıyorsa benzinde binmeyi deneyin çünkü lpg ayarı lpg enjektörü bobin bozuksa Bobin değişimi lpgde bujileri erken değiştirme birçok masraf ve bununla da bitmiyor lpgde hep lamba yakıyor ben lpgde kar edemedim bendede 2005 twinport var arabaya benzinde diyecek yok ben lpgyi uzun mesafede ve şehirler arası kullanıyorum

nusretm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide kalkislarda cok titriyor motor yerinden ckicakms gbi bujileride degstrmistim 5 bin km önce arabayi satmayi dusunuyrum ciddi ciddi ya ilk aldgmda cok iyiydi

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimal sorununuz bobin arızası.Lpg li araçlarda bobinin ömrü kısalıyor.Servisler araç benzinli ise bobin için 2 yıl garanti verirken araç lpg li ise garanti vermiyorlar.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bide kalkislarda cok titriyor motor yerinden ckicakms gbi bujileride degstrmistim 5 bin km önce arabayi satmayi dusunuyrum ciddi ciddi ya ilk aldgmda cok iyiydi

Şimdi ilk kalkışta teklemeyi Bobin, bujiden de yapar ve baskı balatadan da yapar sürekli ilk kalkışlarda yaparsa baskı balatadan ama belirli devirlerde sürekli yapıyorsa Bobin den ve araç da 2500-3000 devir arası hoplama-zıplama varsa twinport arızası vardır aractaki arıza kodları ne durumda ve aracı 2-3 gün benzinde deneyin yapıyor mu sorunun lpgde mi başka bir yerde mi onu anlarız

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 2005 astra h cosmo var gecen kasim ayinda aldim ayni sorun bendede var bujileri degistirdim belli bir km benzinle bindim sorun duzelmedi internette arastirdim emme manifoldu bogaz kelebi egr yani kisacasi moturun bu tarz parcalarini temizletmek gerekiyormus buda carnon clean ile yapilabiliyormus.kimi zararli kimi faydali diyor secim senin ben yaptirdim daha 50 km oldu bi 300 km benzinle binmemi soyledi usta bakalim duzelme olucakmi benim araca ilk faydasi motor soguk iken zor calisirdi bi 5 6 saniye marsa basardim simdi hemen aliyor ya benzinle biniyorum die yada duzeldi belki bu bilgiler isine yarar

nusretm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende carbon clean yapmayi dusnyrm insllah duzelir arabaya lpgyle devam etmeye baslayincada görüslerinizi yazarsaniz sevinirm tesekurler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ateşleme sorunu yoksa (Buji,bobin vs.)Egr manifolt temizliği olmadı sübap sorunu olabilir