Astra (H) ses sistemi tavsiye

.:R

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba:

2011 Astra H için basit düzey bir ses sitemi oluşturmak istiyorum. Alt ve orta seslerde temiz ve kaliteli bir ses almak istiyorum, abartılı yüksek sesleri pek sevmiyorum...

Şuan aracımda özel yaptırdığım pandizotta takılı Pioneer Ovaller (500W civarı) ve elimde ise 1 adet JBL 1000W var (şu klasik olanlardan)

Sistemi tamamlamak için 4 kanallı bir amfi ve gerekirse ön kapılara 1 takım mid almak istiyorum... (ayriyetten mono amfi düşünmüyorum)

Sizlere sorularım:

1- Hangi marka ve model amfi tercih edilebilir?

2- Sadece ovalleri ve bass'ı amfiye bağlasam bahsettiğim temiz sesi alabilir miyim? Mid şart mıdır?

İstediğim ayardaki bir amfi için 300 TL civarı bir rakam düşünüyorum (duruma göre arttırabilirim)

Teşekkürler...

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaki ovalleri bence sök. Ön kapılara orta karar bir mid ve 4 kanal jbl amfi işini rahat görür. Ben zamanında 4.75w olan jbl 30cm jbl ve pioner mid lerle kendi orjinal teyibi ile gayet tatminkar ses almıştım.

.:R

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkürler...

ben de JBL amfi düşünüyorum...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jbl anfiler kalite ve ses olarak iyidirler ama tiz yaktiklarini duydum bende baskasinin yalancisi olabilirim bilginize... arkadasin dedigi gibi eger 4 kanal anfi alacaksaniz on kapilara anfinizin cikisi ile uyumlu guzel bi mid takimi bagaja da elinizde olan basi kullanirsaniz tatminkar bi tonlama yakalarsiniz...

yards33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jamesson usa 1800 watt amfi , 1000 watt jbl woofer , arkaya 2 tane 600 watt pioneer kayık hoparlör.ondan sonra ver coşkuyu ver coşkuyu :)

PoL_Kdr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2008 Opel Astra HB aracıma ses sistemi yaptırdım. Sağolsun buradaki arkadaşlardan, sistemci arkadaşlardan, elektronikçi arkadaşlardan, bilgi topladım. Araca compenant takınca illaki ses daha güzelleşir ancak sistemi takan usta aracın hoparlörünün yeterli olduğunu sadece bass için sub ve 4 kanallı amfi takmak gerektiğini söyledi. Sound Stream kablo takımıyla ve orjinal cd çaların arkasına amfi çıkışıyla güzel bir alt yapı kurdu. Daha sonra Forwell 4060 marka 4 çıkışlı bir amfiye MA Audio marka ''Slim Bass'' bağladı. Ses ayarlarını yaptıktan sonra müthiş bir ses çıktı araçtan. Sürekli bass kafa şişirir ancak bass'ı şu düğmeyle kendin ayarlayabilirsin. Subwoofer'ı devre dışı bırakıp normal sistemini kullanabilirsin dedi. Kapıların içine compenant koymak dediğim gibi daha güzel ses verir ancak aracın akustiğini orjinal hoparlörlere göre yaptıkları için usta pek tavsiye etmedi. Farklı bir cd çalar takılsaydı compenant kesin takardım dedi. Yardımcı olabilmişimdir inşallah... :) Bu arada toplam maliyet işçilik dahil 400 TL...

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sadece tek bir slim subwoofer beslemek için 4 kanal amfi mi kullandı?
Kadir, ustanı gözden geçir derdim ama montajı yaptırmışsın zaten.

PoL_Kdr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta ilerde kabin falan takarsın 4 çıkışlı olması iyi dedi. 50 yıldır bu işi yapıyormuş gerçi... ses iyi ama 4 çıkışlı amfi gereksiz mi oldu sence?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilerisi derken neyi kastetmiş:D
işte zaten o zaman bu zamandır.hazır 4 kanal amfi var bari 1 çift component taksaydınız.