Astra H performans???

Neo59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhabalar astra 1.3 cdti sahibiyim bu performanstaki geliş gidiş olayı benimde başıma geliyor. Daha önce önemsemiyordum ama bu kadar çok kişi bunu fark ediyorsa bariz bir problemdir bu aslında.

scorpion_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar, Bu problemle ilgili olarak servise giden arkadaşımız oldumu ve aldığı cevap ne oldu ?

Ben gittim ama cevap aracın gayet iyi oldu...

drserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntıyı bende çekiyorum.Easytronic şanzıman arabam.Özellikle ışıklarda dur kalklarda beni deli ediyor.Arkadaki araçların korna seslerini duymaktan gıcık oldum artık.Ama nasıl 2. ve 3. vitese geçiyorsa orta aynadan araçların uzaklaşmasını izlemek büyük keyif veriyor...

Neo59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntıyı bende çekiyorum.Easytronic şanzıman arabam.Özellikle ışıklarda dur kalklarda beni deli ediyor.Arkadaki araçların korna seslerini duymaktan gıcık oldum artık.Ama nasıl 2. ve 3. vitese geçiyorsa orta aynadan araçların uzaklaşmasını izlemek büyük keyif veriyor...

Dostum aracın düşük devirdeki hantallığından değil sunduğu gelgitli performansından bahsediyoruz. Kimi zaman deli gibi çekerken kimi zaman gitmemesi hantallaşması sorunu bizimki.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR Valve leri mümkün olduğunca rodaj sürelerinizi tamamladıktan sonra iptal ettirin.Fark ettiriyor.Gidişinde de yakıtta da...

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harrun,
egr iptal ettirin diyorsunda, yetkili servis cdti lerde iptal olmuyor diyor. mehmet gazihan iptal ediliyor ancak hem mekanik hem elektronik iptal şart diyor. ve 1 günlük işlem diyor. hani bir çok parça sökülüp takılacak. ve araç garanti dışı kalacak sence değer mi?

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız bu performans değişikliği egr ile alakalı ise gerçekden değer. onuda sölemeden edemicem. çünkü dün aracım tekrar serileşdi gece 11 gibi. olmaz böle bir çekiş. vitesler anında değişiyor. ve gaz ayağımının ucuna bile tepki veriyor. aksi halde gaza sürekli topuk gerekiyor.

gtl dizel ilk aldığımda pek fark etmedi ancak 3. depodan sonra performans geldi. eğer bu performans gtl aldığım sürece kalıcı olursa, bu performans gidip gelmelerinin sebebi kesin yakıt kalitesidir diyeceğim. sonucu sizlerlede paylaşıcam. ancak diğer markaların motorlarını da merak etmiyor değilim acaba onlardada bu kadar değişken bir performans varmıdır? bildiğim kadarıyla egr her marka dizelde var toyota hariç. o da yeni serilerde koymuş galiba. ve 6 vites yapmış

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde şu mühendisleri anlamıyorum. kardeşim yapın alt devirleri daha canlı. ben zaten ekonomi amaçlı almışım bu motoru. ne yapayım üst devir performansını? haksızmıyım bana katılırmısınız bu konuda.
çünkü bizde birde transporter var. al devirler acayip canlı. gaza dokunmadan gidiyor. ancak cdti den çabuk kesiliyor. ama sonuçda daha konforlu bir sürüş oluyor. seyir esnasında alt devir handikabı yaşanmıyor. sonuçda vites büyülterek, erken üst devir kesilmesini aşailiyorsun. ancak vites küçültmek ekonomi anlayışına ters düşüyor.
ben bu şekilde düşünüyorum. bence 1.3 cdti storkla felan alt devirleri üst devirlerden feragat ederek (yani yeni bir motor ile değil). canlandırabilirler.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunuda nerden biliyorum derseniz. grante punto ile kalkış yapanlar demek istediğimi anlıcaklar. punto ile kalkerken gaza basmaya gerek kalmıyor. 2 de kalıyor. keza megane da da öle ancak üst devirler çabuk bitiyor. şanzımanla ilgili bir durumda olabilir. tam bilmiyorum. ancak üst devir kaybıyla alt devir sağlanabiliyor. bunu biliyorum

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c.tesi günü aracımın yıllık bakımını yaptırdım. üzerine bir de motor yağı katkısı ile enjektör temizleyici eklettirdim. performans inanılmaz. pazar sabahı inkumu-amasra ve safranbolu yaptık yaklaşık 700 km civarı (inkumu yolunu gidenler bilirler inanılmaz dar ve virajlı bir yoldur.tek kelime ile mükemmeldi) astra h aracından memnun olmayan arkadaşlara devirli kullanmalarını ve km yapmalarını tavsiye ediyorum ki tek kelimeyle ilk kalkış ve gidişte yağ gibi olmuş diyebilirim.(aracınızdan soğumayın ve sadece biraz zaman verin :) )ayrıca serviste 15.000 bakımında hava filitresi değişmiyormuş bunu da bu yaşımda :confused:öğrenmiş oldum(30.000 de değişiyormuş acayip güldüm valla.benceTürkiye yollarını ve hava şartlarını dikkate alındığında 5.000 km de bir değiştirmek lazım diye düşünüyorum. en basitinden 10 tl civarında bir hava filitresi ki fiyatı önemli değil değiştirmeyince arabanın sanki gırtlağına basıyormuşsunuz hissi uyandırıyor ki bu kadar km beklemeye hiç değmez. serviste ki arkadaş 30.000 km deyince gülmekten ne yapacağımı şaşırdım neymiş opel bakım listesinde 30.000 km de değişmesi gerekiyormuş, yuh ya. peki değiştirelim dediğimde ise 30 tl civarında olduğunu söylediler ki o apayrı komik bir durum. tamam dedim değiştirmeyin ben hallederim. yok illa orjinali olması gerekiyormuş. arkadaşa dedim ki; bak arkadaşım aracım garanti de olmasa zaten size getirmem ama el mahkum yapılacak bişey yok. servisten çıkar çıkmaz hemen büyük sanayide ki bir abimize götürdüm değiştirdim. iyi ki de değiştirmişim.