Astra h navigasyon..

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz sana soracağım çok şey var aslında vaktin varsa ben uzunca yazıyorum yoksa canın sağ olsun.
1-geri vites kamerası aldım şu nette en çok satılanlardan oda mübarek kibrit kutusu kadar bişey geldi.araç dışına monte imkansız gibi.sanırım içeriden monte edicem.lambadan direk çeksem elektriği sorun olurmu..
2-sorunum şu an teyp ışıkları yanmıyor. birde bilgi ekranı torpidodaydı oda çalışmıyor.bilgi ekranı sökükken cd30 ışıkları yanmıyormu normalde?.( ekranın kablolarını uzatırken kısa devre yaptırmış olabilirmiyim acaba bilmiyorum..şu an ışıklar ve ekran gitii teyp çalışıyor..
3-fm transmitter adaptörde ufak bi çınlama sesi yapıyor adaptörü kapatınca çınlama kesiliyor.aktrarım kalitesi için ne yapabilirim.( adaptör küllük altında çakmaktan elektrik aldım çakmak yanında düğmesi var.)
4-bide cd30a stereo aux ile ilgili tüm bilgileri taradım benimki biraz farklı delphi grundig için kimse aux yapmamış içi bile tam açılmıyor teybin .
teybin kapağı açık fotoğrafladım ..
teşekkürler.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cengiz sana soracağım çok şey var aslında vaktin varsa ben uzunca yazıyorum yoksa canın sağ olsun.
1-geri vites kamerası aldım şu nette en çok satılanlardan oda mübarek kibrit kutusu kadar bişey geldi.araç dışına monte imkansız gibi.sanırım içeriden monte edicem.lambadan direk çeksem elektriği sorun olurmu..
2-sorunum şu an teyp ışıkları yanmıyor. birde bilgi ekranı torpidodaydı oda çalışmıyor.bilgi ekranı sökükken cd30 ışıkları yanmıyormu normalde?.( ekranın kablolarını uzatırken kısa devre yaptırmış olabilirmiyim acaba bilmiyorum..şu an ışıklar ve ekran gitii teyp çalışıyor..
3-fm transmitter adaptörde ufak bi çınlama sesi yapıyor adaptörü kapatınca çınlama kesiliyor.aktrarım kalitesi için ne yapabilirim.( adaptör küllük altında çakmaktan elektrik aldım çakmak yanında düğmesi var.)
4-bide cd30a stereo aux ile ilgili tüm bilgileri taradım benimki biraz farklı delphi grundig için kimse aux yapmamış içi bile tam açılmıyor teybin .
teybin kapağı açık fotoğrafladım ..
teşekkürler.
http://img80.imageshack.us/i/ufalt.jpg/

http://img26.imageshack.us/i/dsc0484wm.jpg/

1- Geri vites kamerası kablosuzsur inşallah. +yı geri vites ampülünün + ucundan - ucunu yine soketten yada aracın gövdesinde herhangibir yerden alabilirsin.

2-Teybin normalde ekranı görmeden açılmaması gerek. Bağlantılarda sıkıntı olabilir. bi kontrol etsen iyi olur. yanmama sebebi de bu olabilir.
sen baglantıları yaparken teyp sökükse zaten kısadevre vs olmamıştır.

3- Çınlama sesi araçtan mı adaptördenmi anlamak için. Aynı şekilde araç çalışmıyoken sade kontak açıkken ve adaptör devredeiken ses varmı bi bak.
GPS cihazının USB şarj kablosu aynı zamanda anten görevi görür. kablonun geçtiği güzergahta başka bişeyden etkileniyorda olabilir.

4-Resme bakarak şurdan aux al denmez.
Mimari diğer teyplerden çokmu farklı, biraz ugraşarak uygun nokta bulunabilir.

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyp kesinlikle ekransız çalışıyor hatta ölçü almak için ilk ekranı söktüğümdede denedim çalışıyordu.belki bu 9 tuşlu olan grundiglerde böyledir bilmiyorum.ekranı daha sonra taktım çünkü.ekran kablolarını uzattım torpidoya koymak için o zaman kısa devre olmuş olabilimi diyorum.
çınlama olarak motor sesini almıyor.stop ettiğimdede aynı sorun var kablodan olabilir dediğin gibi.cihaz senin sattığının aynısı onda böyle bi sorun varmıydı acaba?
resimleri fikir vermesi açısından koydum burdan aux zor tabi..

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdüm basit bir sigorta atmasıymış .teyp ekransız çalışıyor fakat ekran olmadan araç iç ışığı sapıttı birde airbag ışığı yanmıştı.teyp ışıklarıda yanmıyordu.ön bilgi olsun diye yazıyorum yanan sigortayı değiştirdim arbag ışığı iç lamba teyp ışıkları herşey normale döndü.herşey yolunda.

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş dğer sorunlarıda çözerseniz daha güzel olur. kolay gelsin...

xxx-xxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu portlettim ama Orjinal gibi olmuş güzel paylaşım peki cihazın açma kapa düğmesini jarj kablosunu sd ve usb girişlerini nasıl ayarladın jarjı nereye açma kapama düğmelerini nereye koydun cevap gelirmi bilmem konu acılalı cok olmuş teşekkürler

uslanmaz780

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu cihazın fiyat montaj vede yakıt tüketim bilgilerini içeren sistemi varmı?normal teybin yerine takılan navigasyonları kullanmak istemiyorum. çok aşağıda kalıyor. sürücü ve ön yolcu için hiç iyi olmuyor.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu cihazın fiyat montaj vede yakıt tüketim bilgilerini içeren sistemi varmı?normal teybin yerine takılan navigasyonları kullanmak istemiyorum. çok aşağıda kalıyor. sürücü ve ön yolcu için hiç iyi olmuyor.

Orjinalden yol bilgisayarı olanlar için birşey diyemem fakat olmayanlar için bluetoothlu elm327 cihazı ile obd2 portundan anlık tüketim bilgilerini gps cihazına aktarma mevzusu var,yurtdışından elm327 aldım fakat hala elime ulaşmadı gelince konusunu açacağım,daha önceden de Cengiz abinin (mokia) kendi aracına yaptığı konu mevcut

boyko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok guzel olmus emegıne saglık bıraz daha detaylı bılgı verebılırmısın o bıldıgımız normal bı navıgasyon cıhazı sanırım 12v nerye bagladın aç kapa ıslemını nasıl yapıyosun
bıraz daha bılgılendırırsen sevınırım ....saygılar