astra h korna çalmıyorsa takılıyorsa nedeni buyrun!!!

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kornam tutukluk yapıyor bazen gün boyu çalmıyordu bazende kafasına göre çalıyordu.Servis,özel servis, oto sanayi elektrikçileri gitmediğim yer kalmadı.Araba bir gün sonra muayeneye gidecekti.Kornadan denildi değiştirildi nafile.Her usta inatla cim değişecek diyor fiyat 900+100=1000 ytl ortalama fiyat veriyor.Lanet olsun tech2 cihazda cim modülü arızası göstermediği halde cim modülü arızası deyip parça değiştirecekler.Sanayinin dışında bir arabanın zor girebileceği kadar küçük derme çatma bir dükkana gittim.Tecrübeli olduğu her halinden belli ustaya kornam çalmıyor dedim.Bakalım ne yapacak dedim.kornanın değiştiğini sorunun kornadan olmadığını söyledim.Direksiyonun üstünden airbagi kaldırdı,direksiyondaki kumandalarıda çıkarttı.Direksiyonu çıkartmadan direksiyon üstündeki parçaları kontrol ederken Ses açma kapama ve şarkı atlatma tuşlarının olduğu kumandaya giden bir kablonun kornayla bağlantılı olduğunu tespit etti.Bu sağ kumandayı çıkarttığında korna çalmıyordu.Sorun bulunmuştu çıkmacıya 80 + usta 15 istedi ben 20 verdim artık kornam takılmıyor.
Okuduğum korna sorunlu yazılarda direksiyonu çevirince ses artıyor yada azalıyor şarkı atlıyor kornam çalmıyor yada tutukluk yapıyor gibi sorunların nedeni direksiyonun üstündeki sağ kumanda tuşu.
Cim değişecek 1000 ytl diyenlere birde bu olayı anlatın belkide sorununuz 100 ytl ye halledibilecek.
Aynı olayı şu anda debriyajı kullandığımda gelen sestede yaşıyorum yine ustalar ağız birliği etmişcesine VOLAN+BASKI BALATA+BİLYE diyorlar.Volanda sorun olsa araba marş kaçırır yada hiç çalışmaz.Baskı balatada balata aşınabilir ancak baskı çok dayanıklıdır uzun yıllar dayanır.Çoğu zaman %90 balata+bilye değişimi debriyaj sorununu çözer.Yarın aracımı ustaya vericem ancak her aşamasında başında bulunucam.
AYRICA ASTRA 1.3 CDTİ İÇİN SÖYLÜYORUM BENCE ARABA SÜPER ANCAK USTALARIN ÇAKALLARINA DİKKAT DİYORUM.......!!!!!!!!

kumanda düğmesi (ses açmma/şarkı atlatma) değiştricez öyle mi ? gittiğin ustayı paylaşabilirmisin rica etsem

mesla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar korna tamiri için Ankara'da düzgün temiz çalışan uygun fiyatlı bir usta var mı adres verebileceğiniz. Teşekkür ederim.

umut tekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Istanbul tuzlada tamir ettirdim cim arızası dedi usta. su an calısıyor fakat biraz tuzlu oldu 500 TL tuttu

baran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. 2006 opel astra Enjoy H aracım var. Arkadaşlar sizler gibi benim de korna cimim de sıkıntı var. bazen çalışmıyor direksiyon kutusuna tatlı sert vurduğumda ancak çalışıyor bazende çalışmıyor :(
Dün yetkili servise gittim yeni programlanmış cim + işçilik ile beraber 850 TL ücret istiyorlar. bu miktarı vermem mümkün değil!!!
Çıkma yaptırayım dedim çıkma cimler 300 - 350 TL + işçilik 400-450 TL'yi buluyor. ayrıca ileride aynı sorunu da verebilirmiş. bu çok can sıkıcı
Arkadaşlar cimin tamiri mümkün mü ? Mümkünse Ankara'dan önereceğiniz biri var ise sevinirim. herkese iyi günler...

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. 2006 opel astra Enjoy H aracım var. Arkadaşlar sizler gibi benim de korna cimim de sıkıntı var. bazen çalışmıyor direksiyon kutusuna tatlı sert vurduğumda ancak çalışıyor bazende çalışmıyor :(
Dün yetkili servise gittim yeni programlanmış cim + işçilik ile beraber 850 TL ücret istiyorlar. bu miktarı vermem mümkün değil!!!
Çıkma yaptırayım dedim çıkma cimler 300 - 350 TL + işçilik 400-450 TL'yi buluyor. ayrıca ileride aynı sorunu da verebilirmiş. bu çok can sıkıcı
Arkadaşlar cimin tamiri mümkün mü ? Mümkünse Ankara'dan önereceğiniz biri var ise sevinirim. herkese iyi günler...

http://opelelektronik.com/

bu siteyi bi incele gerçi ankaradsın amam kargo ile halledebilirler sanırım