Astra H kasa Arıza sorunsalı

dogukankucukkisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
3 ay önce 2008 model 1.3 easytronik astra aldım ve çok isteyerek aldım.Aracı alırken ekspere soktuk bel altı masbiyel boyası hariç nokta hatası cıkmadı. Ki aldığımız kişi de bizim tanıdığımızdı, herneyse. Haftanın iki günü okulum var ve gidiş geliş 150 km yol yapıyorum. Daha ilk zamanlarda giderken yaklaşık 35 40 km yol gittikten sonra aracımda kaygan zemin lambasıyla araç tamir lambası yaktı. İlk zamanlarda ben sorun teşkil etmez diye pek ciddiye almadım. Fakat o arıza lambaları yandıktan sonra vites geçişlerinde ara uzamaya başladı. Aracım 4000 devirden önce vites attırmamaya başladı özellikle 3. ten 4. geçerken. Ve işin enteresan kısmı vitese manuel olarak ta komuta edemiyorum.Araç arıza lambaları yaktıktan sonra fan acıyor.Ve fan kapanırken de araba stop edicekmiş gibi oluyor. Daha sonra Çorlu Opel İnan'a götürdüm. Hem 125.000 bakımını hem de bu arızanın tespitini istedim. Bakım yapıldıktan sonra arızaları da cıkardılar ve sildik dediler. Ama araç diagnoz testine girip yaklaşık 1 gün kalması lazım denıldı. Vaktım olmadıgı için o zaman bırakamadım. Geçen hafta yanı 7 ocak perşembe sabahı aracımı bıraktım ve cumartesi saat 3 te benı aradılar aracınızdakı arızaları bulduk giderdik dediler. Bende heveslı heveslı gıttım aracı teslım aldım. Neden odur ki aracım 2 gun arıza yapmadı. 3.gün ise 30 km mesafede olan arıza 60. km de yaptı. Ve artık canıma tak ettı bu arıza. Bugun yine gittim 2 saat içinde aracımın şanzıman beynınde problem oldugunu değişmesi gerektiğini ve işçilik hariç 2000 lira civarında fiyat verdiler.Artık aracımı servise götürmek istemiyorum ayıptır soylemesi hepsi en az benim kadar bilgisiz bu konuda. Eğer Bu arızalardan herhangı bır arkadasımın basına geldıyse burda paylasmasını rica ediyorum..
Saygılarımla.
2008 model 1.3. cdti easytronıc astra H.

Son düzenleme:

gknergl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytroniklerin klasik sorunu olabilir. Beyinle ilgili. Akü yetersiz olduğunda da easytroniklerin beyni hata veriyor diye okumuştum forumlarda. Sırf bu sebepten bu araçları almaktan vazgeçtim ben.

Tek servisle kalmayan bir kaç yere daha gidin.

SM-G850F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dogukankucukkisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklı bir özel servise gittim. Termostatta ve üst debriyaj merkezinde sıkıntı olduğu soylendi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
300-500 liraya beyin tamiri yapan yerler var

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün altında debriyaj hidroliğine baktırın

Sent from my iPhone using Tapatalk